سونی یک نام عجیب برای دنیای فیلمهای مرتبط با اسپایدرمن خودش دارد!

0

کمپانی دیزنی دنیای سینمایی مارول (Marvel Cinematic Universe یا MCU) را دارد، کمپانی ﺩﯼﺳﯽ دنیای خودش را ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DC Extended Universe یا DCEU) نامیده است، وارنر بروس نیز یک دنیای هیولایی تحت عنوان MonsterVerse را توسعه می دهد، اما دنیای فیلم های مرتبط با اسپایدرمن یا Spider-Verse سونی چه نام دارد؟

با توجه به اینکه کمپانی Fox اکنون در حال فروش تمام دارایی های خودش به کمپانی دیزنی است [از جمله فرانچایزهای بر پایه کمیک های مارول]، سونی تنها استودیویی است که یک سری شخصیت مارولی را برای دنیای سینمایی خودش در اختیار دارد. این استودیو با دیزنی وارد یک قرارداد شده که بواسطه آن مارول می تواند از مرد عنکبوتی در فیلم های MCU خودش استفاده کند، که تاکنون در Captain America: Civil War و Avengers: Infinity War از وی استفاده نموده است، اما این معامله فقط بر سر خود پیتر پارکر بوده و دیگر شخصیت های مرتبط با اسپایدرمن اکنون در اختیار سونی قرار دارند. سونی از این شخصیت ها، مثل ونوم، تنها خودش می تواند استفاده کند، بنابراین آنها را نمی توانیم جزوی از دنیای سینمایی مارول بدانیم.

همچنین بخوانید: تریلر جدید Venom نوید سیمبیوت های بیشتر را می دهد

حالا، کمپانی سونی در تلاش است تا یک دنیای سینمایی اختصاصی بر پایه شخصیت های کمیک بوک های Spider-Man خلق کند، یک فرانچایز جدید که تنها خودش آن را اداره می کند. اولین فیلم از این دنیای جدید که قرار است استارت را بزند Venom نام دارد، با حضور تام هاردی در نقش ادی بروک، که تصادفا با یک سیمبیوت برخورد می کند و بعد از ترکیب با آن تبدیل به یک ضدقهرمان قدرتمند می شود. با وجود اینکه ما این شخصیت را بعنوان یکی از شرورهای Spider-Man می شناسیم، او قهرمان فیلم انفرادی خودش است. سپس نوبت به فیلم Morbius the Living Vampire با نقش آفرینی جرد لتو (جوخه انتحار) و به کارگردانی دنیل اسپینوزا (حیات) می رسد.

Spider-Verse

و این تازه شروع کار است، سونی قصد دارد فیلم هایی بر پایه تعداد زیادی از شخصیت های کتاب های مصور Spider-Man بسازد — شخصیت هایی که، مانند ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ کمپانی مارول، همه در یک دنیای اشتراکی حضور دارند. اما کمپانی سونی این دنیای اشتراکی را با چه نامی صدا می زند؟ خب، اینطور متوجه شدیم که هنوز اولین فیلم روی پرده نرفته، استودیو یک نام برای فرانچایز جدید خودش انتخاب کرده است. طبق گزارش تازه Variety، سنفرد پنیک رئیس کلمبیا پیکچرز تایید کرده که فیلم های بر پایه کمیک های مارول کمپانی سونی تحت عنوان Sony’s Universe of Marvel Characters (دنیای سونی شخصیت های مارول) یا SUMC شناخته می شود.

همچنین بخوانید: اولین اطلاعات از شرور فیلم و زمان آغاز ﻓﯿﻠﻢبرداری Morbius سونی


این نام بطور قطع گنگ و عجیب است، از طرفی در آن اصلا هیچ اشاره ای به Spider-Man نشده و تنها گفته که این دنیای سینمایی متعلق است به شخصیت های مارولی که این استودیو به آنها دسترسی دارد. البته حق هم دارد چون ما قرار نیست در این دنیای سینمایی شاهد حضور خود اسپایدرمن باشیم، پس چرا باید به او اشاره شود؟


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.