اطلاعات تازه منتشر شده از Far From Home خبر از تغییرات بنیادی MCU می دهد!

خطر اسپویلر: قبل از خواندن این گزارش خطر لو رفتن داستان Avengers 4 را در نظر بگیرید!

فیلم Avengers: Endgame (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: پایان بازی) بطور کل بنیاد دنیای سینمایی مارول (MCU) را دستخوش تغییر کرد، حال یک گزارش تازه منتشر ادعا می کند که بخش کوچکی از این تغییرات در فیلم Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه) نمایان خواهد شد؛ اگر این گزارش درست باشد، دنیای سینمایی مارول از این بعد نسبت به چیزی که قبلا می شناختیم خیلی متفاوت خواهد بود.

به لطف وقایع Avengers: Endgame، ما شاهد یک پرش زمانی پنج ساله در دنیای سینمایی مارول بودیم؛ پنج سال از زمانی که بشکن تانوس اتفاق افتاد تا زمانی که شخصیت های خاکستر شده بازگشتند. حال فیلم Spider-Man: Far From Home قرار است با عواقب این پرش زمانی دست و پنجه نرم کند، و البته مرگ تونی استارک. در واقع خیلی از بچه هایی که پیتر با آنها مدرسه می رفت اکنون ۵ سال بزرگ تر شده اند، در حالی که پیتر و دیگر افرادی که خاکستر شده بودند هیچ تغییری نکرده اند.

همچنین بخوانید | تایید شد؛ Far From Home آخرین فیلم از فاز سوم MCU است، نه Avengers 4

ما هنوز بطور دقیق نمی دانیم شکست دادن تانوس و از طرفی نابود شدن سنگ های ابدیت، سفر شخصیت ها به گذشته و بسیاری از دیگر حوادث Endgame چه تاثیری بر روی خط زمانی گذاشته، ولی طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده، وقتی که نیک فیوری (رئیس سابق سازمان شیلد) پیتر پارکر را با میستریو آشنا می کند، پیتر متوجه می شود که او از یک زمین دیگر آمده است (همین کره زمین خودمان اما با واقعیت هایی متفاوت).

Far from home

ساده ترین توضیح برای این اتفاق، می تواند دروغگو بودن میستریو باشد؛ اما اگر حرف او را واقعی در نظر بگیریم، ادعای وی خبر از اتفاق هایی بزرگ تری می دهد. ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ تصور می کردند که با رفتن به گذشته و جلوگیری از وقوع حوادث جنگ ابدیت، و کشتن تانوس قبل از اینکه به فکر جمع کردن سنگهای ابدیت بیافتد می توانند همه چیز را درست کننـد، اما شاید ملاقات کاپیتان آمریکا با خودش و همچنین فراهم کردن شرایط برای فرار کردن لوکی، باعث ایجاد یک سری ابعاد موازی و خطوط زمانی مختلف شده باشد.

وقتی که ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ به گذشته رفتند، کاپیتان آمریکا با خودش مبارزه کرد، یعنی اینکه نسخه قدیمی کاپیتان می داند یک روزی به گذشته سفر خواهد کرد؛ ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ در سال ۲۰۱۴ با تانوس درگیر شدند و او را نابود کردند، وقتی که تانوس در ۲۰۱۴ کشته شود دیگر هیچگاه نمی تواند در ۲۰۱۸ به زمین حمله کند، پس دیگر سنگهای ابدیت جمع نمی شوند و بشکنی زده نمی شود؛ این اتفاقی است کـه باید در اصل رخ دهد، اما ظاهرا مارول نظر کاملا متفاوتی در مورد تغییر دادن گذشته و تاثیر آن بر روی آینده دارد! — البته ممکن است مثلا در زمین ۲ اینطور شده باشد.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: Avengers 4 اکنون دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما است!

تنها برداشتی که می توانیم از گزارش تازه داشته باشیم این است که فرضیه چندجهانی در دنیای سینمایی مارول تبدیل به یک واقعیت شده، درست مانند کتاب های مصور مارول. البته هنوز برای قضاوت زود است، ولی شاید تریلر بعدی Spider-Man: Far From Home خیلی چیزها را برای ما روشن کند.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirایستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.