تولید فیلم Spider-Man: Far From Home چقدر هزینه داشته است؟

فیلم سینمایی Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه) تازه ترین ﺑﻼﮎﺑﺎﺳﺘﺮ تابستانی امسال است، اما تولید این فیلم عظیم چقدر هزینه داشته است؟ در حالی که فیلم بهاری Avengers: Endgame (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: پایان بازی) حکم یک پایان را برای خط داستانی سنگ های ابدیت داشت (به قوس داستانی بعضی از شخصیت ها هم پایان داد)، این فیلم Far From Home است که فاز سوم دنیای سینمایی مارول را به پایان می رساند. جان واتس که Spider-Man: Homecoming را کارگردانی کرده بود، برای جلوی دوربین بردن ادامه بازگشت تا داستان ماجراجویی انفرادی جدید پیتر پارکر را روایت کند. وقایع این فیلم درست بعد از حوادث Endgame اتفاق می افتد، و پیتر را به سمت اروپا و همکاری با نیک فیوری و میستریو می کشاند.

  سونی و مارول بر روی Far From Home حساب ویژه ای باز کرده اند و انتظار دارند که تبدیل به یکی از عناوین موفق امسال شود. ما نیز انتظار داریم که فیلم جدید مرد عنکبوتی مورد استقبال گرم طرفداران قرار بگیرد و با فروش بالایی روبرو شود. البته با توجه به اینکه شخصیت های مشهوری مثل پیتر پارکر و نیک فیوری در Far From Home حضور دارند، و با توجه به اینکه سونی هزینه زیادی را صرف تولید این فیلم کرده، باید تبدیل به یک اثر موفق شود. تا این لحظه که عملکرد فیلم در چین عالی بوده و از نظر هنری هم مورد تحسین منتقدین قرار گرفته است.

همچنین بخوانید | فیلم Far From Home می تواند طی ۱۰ روز نخست اکران ۵۰۰ میلیون دلار بفروشد!

بودجه تولید Spider-Man: Far From Home بطور رسمی توسط استودیو تایید نشده، اما حدس می زنیم که حدود ۱۶۰ میلیون دلار باشد. یعنی اینکه تولید Far From Home نسبت به Homecoming (بودجه ۱۷۵ میلیون دلاری) هزینه کمتری داشته و کمی پرهزینه تر از اولین فیلم ۲۰۱۹ مارول، Captain Marvel (بودجه ۱۵۲ میلیون دلاری)، بوده است. از دیگر فیلم های مارول که بودجه تولیدشان در رنجی یکسال بوده می توانیم به Doctor Strange (با ۱۶۵ میلیون دلار) و Ant-Man and the Wasp (با ۱۶۲ میلیون دلار) اشاره کنیم. خارج از دنیای سینمایی مارول، Far From Home با بودجه کمتری نسبت به دو فیلم Dark Phoenix (ققنوس تاریک) و Godzilla: King of the Monsters (گودزیلا: سلطان هیولاها) تولید شده. بودجه هر دو فیلم یاد شده حدود ۲۰۰ میلیون دلار بوده است که اولی شکست تجاری خورد اما دومی حدودا خوب فروخت.

Far from home

خیلی از فیلم های پرهزینه و عظیم تابستان امسال تبدیل به عناوین ناامیدکننده و شکست خورده شدند، طی افتتاحیه کمتر از انتظار فروختند و در نهایت هم شکست را پذیرفتند. البته این شکست خوردگی واگیر ندارد پس سونی و مارول نگران نیستند چون Far From Home برتری های زیادی نسبت به دیگر عناوین تابستانی امسال دارد. نه تنها اولین فیلمی است که بعد از Endgame روی پرده می رود، بلکه آخرین فیلم از فاز سوم MCU می باشد. از طرفی، مرد عنکبوتی این روزها خیلی پرطرفدار است و حالا هم که فیلمش نقدهای خیلی خوبی را دریافت کرده؛ پس همه چیز فعلا به نفع اسپیدی است!

همچنین بخوانید | امتیاز راتِن تومِیتوز Spider-Man: Far From Home فاش شد

از ستارگان Far From Home می توانیم به ﺗﺎﻡ ﻫﺎﻟﻨﺪ ﺩﺭ ﻧﻘﺶ ﭘﯿﺘﺮ ﭘﺎﺭﮐﺮ معروف به ﻣﺮﺩ ﻋﻨﮑﺒﻮﺗﯽ، ﺟﯿﮏ ﺟﯿﻠﻨﻬﺎﻝ ﺩﺭ ﻧﻘﺶ ﮐﻮﺋﻨﺘﯿﻦ ﺑﮏ معروف به ﻣﯿﺴﺘﺮﯾﻮ، ﺯﻧﺪﯾﺎ ﺩﺭ ﻧﻘﺶ ﻣﯿﺸﻞ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻫﻤﮑﻼﺳﯽﻫﺎﯼ ﭘﺎﺭﮐﺮ، ﻣﺮﯾﺴﺎ ﺗﻮﻣﯽ ﺩﺭ ﻧﻘﺶ ﻣﯽ ﭘﺎﺭﮐﺮ زن عموی ﭘﯿﺘﺮ، ﺟﯿﮑﻮﺏ ﺑﺎﺗﺎﻟﻮﻥ ﺩﺭ ﻧﻘﺶ ﻧﺪ ﻟﯿﺪﺯ، ﺟﺎﻥ ﻓﺎورو ﺩﺭ ﻧﻘﺶ ﻫﭙﯽ ﻫﻮﮔﺎﻥ، ﺳﺎﻣﻮﺋﻞ ﺍﻝ. ﺟﮑﺴﻮﻥ ﺩﺭ ﻧﻘﺶ ﻧﯿﮏ ﻓﯿﻮﺭﯼ، ﮐﻮﺑﯽ ﺍﺳﻤﺎﻟﺪﺭﺯ در نقش ماریا هیل، ﻫﻤﮑﯽ ﻣﺎﺩﺭﺍ ﺩﺭ ﻧﻘﺶ ﺁﻗﺎﯼ ﺩﻟﻤﺎﺭ، ﺗﻮﻧﯽ ﺭﯾﻮﻭﻟﻮﺭﯼ، و ﻣﺎﺭﺗﯿﻦ ﺍﺳﺘﺎﺭ اشاره کنیم.

اکران این فیلم اکنون در ایالات متحده آغاز شده است…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر
۰

3 نظرات
 1. parham می گوید

  آقای اسکندری میخواستم دو تا از غلط های شما رو بگیرم
  یکی که اسم بازیگر هپی هوگان جان فاورو هست نه فارور
  و دوما شرکت تولیدکننده فیلم وارنر برادرس هست نه وارنر بروس
  ولی باز هم از خبر که دادید ممنون

  1. Arash_sk2026
   Arash_sk2026 می گوید

   ممنون از دقت بالاتون…

   1. E.N می گوید

    ممنون و خسته نباشید بابت اخبار و مقالات، من هم با اجازه یکی از غلط های کوچیک شمارو میگیرم، اسپایدی مخفف اسپایدرمن هست اما شما معمولا مینویسید اسپیدی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.