باکس آفیس: Far From Home اکنون پرفروش ترین فیلم فرانچایز Spider-Man است!

سونی به کمک مارول رکوردی را شکست که سالهاست به دنبال شکستن آن است، به همین واسطه فیلم سینمایی Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه) اکنون به این افتخار دست یافته تا آن را پرفروش ترین فیلم Spider-Man تاریخ صدا بزنیم. Far From Home تازه ترین فیلم دنیای سینمایی مارول است که پا به گیشه گذاشته و طبق انتظار با استقبال خوب طرفداران اسپایدی روبرو شده است. این فیلم طی شش روز نخست نمایش در ایالات متحده ۱۸۵ میلیون دلار فروخت و قبل از اینکه اولین هفته اکران را تجربه کند به فروش نیم میلیارد دلاری دست پیدا کرد. حال با پشت سر گذاشتن Spider-Man: Homecoming رکوردی دیگر را شکسته است.

البته، باید بگوییم Spider-Man: Far From Home وقتی که پا به گیشه گذاشت در موقعیت خاصی قرار داشت. نه تنها یک ادامه مستقیم برای فیلم پرفروش Spider-Man: Homecoming است و به روایت ادامه ماجراجویی های پیتر پارکر می پردازد، بلکه آخرین فیلم از فاز سوم دنیای سینمایی مارول می باشد. بعلاوه، اولین فیلم مارولی بوده که بعد از Avengers: Endgame پا به گیشه می گذارد، همچنین اولین فیلم مرد عنکبوتی است که پیتر را از نیویورک خارج کرده، و او را به اروپا برده است. حضور میستریو هم بدون شک به هیجان طرفداران افزوده، خود فیلم هم نقدهای خیلی خوبی را از سوی منتقدین دریافت کرد.

همچنین بخوانید | عنوان و تاریخ شروع اکران فیلم های فاز چهارم دنیای سینمایی مارول؛

حال، طبق تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی باکس آفیس، Spider-Man: Far From Home اکنون پرفروش ترین فیلم فرانچایز Spider-Man است. خیلی زود مجموع فروش این فیلم از مرز یک میلیارد دلار عبور خواهد کرد، ولی در حال حاضر مجموع فروش آن به ۹۷۰ میلیون رسیده است؛ در حالی که پرفروش ترین فیلم مرد عنکبوتی تا دیروز Spider-Man 3 محصول ۲۰۰۷ بود، با مجموع فروش ۸۹۰٫۹ میلیون دلاری.

Spider-Man: Far from Home

بنابراین، Spider-Man 3 اکنون دومین فیلم پرفروش مرد عنکبوتی است، Spider-Man: Homecoming با مجموع فروش ۸۸۰٫۲ میلیون دلاری در جایگاه سوم قرار دارد و Spider-Man هم با فروش ۸۲۱ میلیون دلاری سوم است. در میان فیلم های دنیای سینمایی مارول، Spider-Man: Far from Home نهمین فیلم پرفروش است و اگر بتواند ۱٫۱۲۸ میلیون دلار بفروشد، می تواند Captain Marvel را کنار بزند و جایگاه هشتم را تصاحب کند. باید اشاره کنیم که مارول و سونی این موفقیت را بیشتر از همه مدیون Endgame هستند، ولی بدون شک شهرت روزافزون مرد عنکبوتی هم بی تاثیر نبوده است.

همچنین بخوانید | فیلم Shang-Chi در سال ۲۰۲۱ اکران می شود؛ مارول تایید کرد

فیلم ابرقهرمانی Spider-Man: Far From Home بعد از تنها ۲۰ روز نمایش به چنین فروشی دست پیدا کرده، بنابراین یک میلیاردی شدن آن اتفاقی قطعی است و شاید بتواند خیلی بیشتر هم بفروشد؛ مثلا تا ۱٫۲ میلیارد دلار. به هر حال، رسیدن به چنین فروشی یک اتفاق خیلی خیلی خوب برای مارول و مخصوصا سونی محسوب می شود، اگر رئسای سونی به اندازه کافی عاقل باشند هیچوقت بیخیال همکاری با مارول نمی شوند، هرچند شایعه ها ادعا کرده اند که رابطه بین این دو کمپانی در حال حاضر کمی شکرآب است!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

1 نظر
  1. E.N می گوید

    بالاخره یک فیلم خیلی خوب تونست به عنوان پرفروش ترین فیلم اسپایدی شناخته بشه و بعد از این همه سال نهایتا رکورد فیلم مردعنکبوتی ۳ که پرفروش ترین فیلم اسپایدی بود، شکسته شد، به امید میلیاردی شدن این فیلم(که البته قطعیه)
    دیگه باید به رکورد شکنی های دنیای سینمایی مارول(mcu) عادت کنیم، وقتی فیلم زیبا و حماسی و فوق العاده انتقام جویان:پایان بازی تونست پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما(بدون حساب تورم) بشه دیگه نباید از رکورد شکنی مردعنکبوتی: دور از خانه تعجب کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline