مارول دیگر دخالتی در تولید فیلم های Spider-Man ندارد؛ اسپایدی از MCU خارج می شود!

اینطور به نظر می رسد که مارول استودیوز دیگر هیچ دخالتی در تولید فیلم های Spider-Man (مرد عنکبوتی) نخواهد داشت؛ خبری که تمام طرفداران را شوکه کرده است. بعد از اینکه سونی تلاش کرد تا با فرانچایز Amazing Spider-Man یک دنیای اشتراکی بر پایه مرد عنکبوتی بسازد و شکست خورد، این استودیو وارد یک معامله با مارول شد که طی آن به این کمپانی اجازه داد تا از پیتر پارکر در فیلم های دنیای سینمایی پرطرفدار خودش استفاده کند. به دنبال رسمی شدن این قرارداد، تام هالند در فیلم سینمایی Captain America: Civil War (کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی) برای نخستین بار لباس مرد عنکبوتی را بر تن کرد، و بعد از آن هم در چهار فیلم دیگر ظاهر شد، از جمله دو فیلم انفرادی بسیار موفق.

تازه ترین فیلم هالند در بستر دنیای سینمایی مارول Spider-Man: Far From Home (مرد عنکبوتی: دور از خانه) است که با نقدهای بسیار خوبی روبرو شده و در گیشه هم بیشتر از یک میلیارد دلار فروخته، تبدیل شده به پرفروش ترین فیلم تولید شده توسط سونی و موفق ترین فیلم Spider-Man تاریخ سینما. حالا فرانچایز مرد عنکبوتی بیشتر از هر زمان دیگری طرفدار دارد، به لطف دنیای سینمایی پارول این شخصیت توانسته پتانسیل های واقعی خودش را به نمایش بگذارد و شکی وجود ندارد که برایش یک آینده درخشان در MCU وجود دارد، اما ظاهرا همکاری مارول و سونی قرار نیست ادامه پیدا کند.

همچنین بخوانید | شایعه: تاریخ اکران فیلم های فاز پنجم دنیای سینمایی مارول فاش شده!

طبق تازه ترین گزارش های مارول شده، Marvel Studios و رئیسش کوین فایگی دیگر هیچ دخالتی در تولید فیلم های Spider-Man نخواهند داشت. ظاهرا مارول و سونی برای تمدید کردن این قرارداد پای میز مذاکره نشسته اند، اما سونی به شرایطی که دیزنی (صاحب کمپانی مارول) تعیین کرده رضایت نداده و در نتیجه، حالا مرد عنکبوتی دیگر هیچ ارتباطی با دنیای سینمایی مارول ندارد. اینطور گفته شده که دیزنی به دنبال قراردادی است که در آن سود هر دو استودیو یکسان باشد، یعنی پنجاه پنجاه، ولی سونی امیدوار است با همان شرایط قراداد قبلی در ادامه همکاری کنند که در این مورد دیزنی رضایت نمی دهد. البته جان واتس (کارگردان) و تام هالند همچنان جزو این فرانچایز هستند و در دو فیلم انفرادی بعدی Spider-Man دخالت خواهند داشت.

مرد عنکبوتی

البته هنوز امیدی وجود دارد برای اینکه مارول و سونی بتوانند به یک نتیجه کلی برسند و قراردادی تازه برای به اشتراک گذاشتن مرد عنکبوتی ببندند، که اتفاقی عالی محسوب می شود. کاملا درست است که سونی کمپانی ضعیفی نیست، اما وقتی صحبت از مدیریت یک فرانچایز باشد هیچ استودیویی نمی تواند به پای مارول برسد. از طرفی، Far From Home به لطف مارول توانسته به چنین موفقیتی دست پیدا کند، اما حالا سونی باید فیلم های بعدی Spider-Man را بدون هیچ ارتباطی با MCU بسازد، یعنی دقیقا اتفاقی که طرفداران دوست ندارند رخ دهد. سونی اکنون به یک خیلی قدرتمند از نویسندگان نیاز دارد تا بتوانند سومین فیلم او را طوری بنویسند که بتواند بدون MCU باز هم جذاب و تماشایی باشد، که غیرممکن نیست ولی سونی باید بیخیال فروش میلیاردی شود. سونی با فیلم Venom خودش نشان داد که زیاد هم کارش خوب نیست، پس باید امیدوار باشیم در رابطه با پیتر پارکر رویداد متفاوتی را اتخاذ کند.

همچنین بخوانید | فیلم Spider-Man: Far From Home با صحنات جدید دوباره راهی گیشه می شود!

حالا بطور واضح معلوم شده که چرا سومین فیلم مرد عنکبوتی هیچ جایی در فاز چهارم دنیای سینمایی مارول نداشته، چون مارول مطمئن نبوده که بتواند به همکاری با سونی ادامه دهد. البته دنیای سینمایی مارول به اندازه کافی شخصیت محبوب دارد و اصلا نیازی به مرد عنکبوتی ندارند، با حضور قهرمان هایی مثل ثور و پلنگ سیاه در فیلم های فاز چهارم، ما اصلا جای خالی مرد عنکبوتی را حس نمی کنیم، پس این سونی است که در این میان ضرر کرده و مارول چیزی را از دست نداده (البته بجز محبوب ترین شخصیت دنیای سینمایی خودش را). باید اشاره کنیم که مرد عنکبوتی قرار بود MCU را رهبری کند و نقش مهمی در تشکیل تیم انتقامجویان جدید داشته باشد، ولی مارول باید در برنامه های خودش یک سری تغییرات ایجاد کند.

مارول اکنون باید تمرکز خودش را بر روی X-Men و Fantastic Four قرار دهد، و باری دیگر مرد عنکبوتی را به حال خودش رها کند، ما نیز می توانیم فیلم های قبلی این قهرمان را دوباره تماشا کنیم و امیدواریم آینده قشنگی داشته باشد — و حالا ملاقات ونوم و اسپایدی ممکن شده است!!


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

2 نظرات
 1. E.N می گوید

  ممنون بابت خبر رسانی
  سونی لعنتی! ملاقات ونوم با اسپایدی به درک، کی به ونوم با اون فیلم داغونش اهمیت میده وقتی پیتر میتونست با نورمن آزبورن و ثور و شانگ چی و حتی مت مورداک و یا حتی ددپول ملاقات کنه!!! مارول کلی برنامه داشت و میخواست پیتر رو به دانشگاه ببره و بعدش هم میخواست پیوستنش به دیلی بیوگل و بزرگسالی پیتر رو نشون بده، امیدوارم اسپایدی در mcu باقی بمونه

  1. Arash_sk2026
   Arash_sk2026 می گوید

   متاسفانه سونی با دیزنی سازش نداره
   چون به سود اهمیت می دن نه علاقه طرفدارا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.