سونی تایید کرد که داستان مرد عنکبوتی بدون مارول ادامه خواهد یافت؛

چند ساعت قبل بود که فاش شد مارول استودیوز دیگر هیچ دخالتی در تولید فیلم های Spider-Man (مرد عنکبوتی) نخواهد داشت؛ این خبر تمام طرفداران را شوکه و بسیاری از آنـها را ناامید کرده است. البته سونی سالها قبل بدون همکاری با مارول یک مجموعه فیلم خیلی موفق برای مرد عنکبوتی ساخت و حالا دوباره می تواند این کار را انجام دهد، ولی به شرطی که یک پیتر پارکر جدید را روی کار بیاورند. شروع بکار نسخه تام هالند مرد عنکبوتی در یکی از مهم ترین فیلم های دنیای سینمایی مارول (MCU) بوده است، در بستر همین فرانچایز هم صاحب دو فیلم انفرادی شد، ولی حالا واقعا سخت است که بخواهند فیلم های بعدی او را بدون هیچ ارتباطی با MCU بسازند. ما عمیقا امیدواریم سونی از پس انجام این کار بربیاید، ولی هیچوقت نمی تواند عملکردی مشابه مارول داشته باشد.

مارول برنامه ای ویژه برای این شخصیت داشت، مرد عنکبوتی قرار بود نقش بسیار مهمی در آینده MCU داشته باشد و صاحب چندین فیلم انفرادی شود، و حکم یک رهبر را برای فازهای بعدی داشته باشد. اما حالا که Marvel Studios کنترلش بر روی اسپایدی را از دست داده، این ابرقهرمان باید در ادامه به دنیای انفرادی خودش قانع شود و دیگر امکان ملاقات با شخصیت های مارولی برایش وجود ندارد. سونی نیز تایید کرده که داستان پیتر بدون مارول ادامه پیدا میکند، این استودیو دیزنی را مقصر این قطع ارتباط می داند که باعث شده MCU یکی از مهم ترین شخصیت های خودش را از دست دهد.

همچنین بخوانید | فیلم Venom 2: بازگشت میشل ویلیامز بطور رسمی تایید شد

پایان همکاری سونی با مارول باعث کاهش ارزش سهام کمپانی سونی شده، و البته واکنش های خیلی شدیدی را از سوی طرفداران در پی داشته است؛ و دیزنی هم باید برای وقوع این اتفاق سرزنش شود چون هر دو طرف فقط در فکر سود بیشتر هستند و در این میان طرفداران ضرر می کنند. سونی موفقیت های مرد عنکبوتی را مدیون کوین فایگی، رئیس کمپانی Marvel Studios است، کسی که تا همین چند ساعت قبل تهیه کننده اصلی فرانچایز Spider-man بود. البته او هنوز می تواند در تولید فیلم های بعدی اسپایدی دخالت داشته باشد، ولی این فیلم ها دیگـر در بستر MCU ساخته نخواهند شد — آقای فایگی در تولید فیلم Venom به سونی کمک کرد، پس می تواند در تولید Spider-Man 3 هم مقداری دخالت داشته باشد.

Spider-man

سونی با انتشار یک اطلاعیه فاش کرد که امیدوار هستند این شرایط در آینده تغییر کند، اما با توجه مسئولیت های جدیدی که دیزنی به کوین فایگی داده — نظارت بر روی فیلم مردان ایکس و چهار شگفت انگیز — او دیگر وقتی برای کار بر روی پروژه هایی که به آنها تعلق ندارد نخواهد داشت. حال سونی مصمم است که به توسعه فرانچایز مرد عنکبوتی ادامه دهند، حتی بدون کمک مارول، که در حال حاضر تنها تصمیمی است که می توانند بگیرند چون راه دیگری وجود ندارد. دیزنی در صورتی با سونی قرارداد می بندد که نیمی از سود فیلم های مرد عنکبوتی به دستش برسد (و البته دنیای سینمایی مارولی سونی هم به MCU خواهد پیوست؛ یعنی ونوم هم وارد این فرانچایز می شود)، سونی در طرف دیگر تنها در صورتی با دیزنی قرارداد می بندد که شرایط مثل سابق باشد (یعنی گرفتن ۱۰۰ درصد سود فروش فیلم ها)؛ و تا زمانی که یکی از این دو طرف کوتاه نیایند تغییری ایجاد نخواهد شد.

همچنین بخوانید | سونی مشغول کار بر روی تعدادی سریال مارولی لایو-اکشن است!

سونی با گرفتن چنین تصمیمی، یک خطر خیلی بزرگ را به جان خریده است؛ طرفداران در سراسر جهان خواستار بازگشت اسپایدی به MCU هستند، عاشقان اسپایدی بعد از تماشای فیلم های فوق العاده ای مثل Homecoming و Far From Home دیگر نمی توانند مرد عنکبوتی را دور از خانه واقعی خودش ببینند. فیلم بعدی این ابرقهرمان بدون شک نمی تواند عملکرد تجاری درخشان فیلم های قبلی را تکرار کند، و قطعا سونی از این حقیقت آگاه است. به هر حال، هنوز مقداری امید وجود دارد که سونی و دیزنی به توافق برسند، ولی امید چندان زیادی نیست.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

1 نظر
  1. E.N می گوید

    وای خدای من
    چی میشه گفت، فقط باید امیدوار بود
    بله آقای اسکندری همونطور که گفتید دیزنی و سونی باهم سازش ندارن چون به پول اهمیت میدن نه به هواداران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.