باکس آفیس: برای Star Wars 9 یک افتتاحیه 185 تا 225 میلیون دلاری پیش بینی شده

نخستین پیش بینی ها نسبت به افتتاحیه فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker (جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر) خبر از عملکردی شبیه به Force Awakens (نیرو برمی‌خیزد) محصول ۲۰۱۵ می دهند؛ فرانچایز جنگ ستارگان هیچوقت طعم شکست تجاری را نچشیده بود، تا اینکه فیلم Solo سال گذشته پا به گیشه گذاشت و با فروش ۳۹۲٫۹ میلیون دلاری خودش تبدیل به یک اثر ناامیدکننده شد. بجز این مورد، تاکنون همه فیلم هایی که در بستر Star Wars ساخته شده اند جزو عناوین موفق دوره خودشان بوده اند. چهار فیلم اخیر این فرانچایز بطور مجموع در گیشه بین المللی بیشتر از ۴ میلیارد دلار فروختند، و سه تا از آنها هم تبدیل به پرفروش ترین فیلم سال در گیشه داخلی شدند.  

فیلم های Star Wars طی چند سال اخیر فقط در ماه دسامبر راهی گیشه شده اند، و به لطف فروش بالای خودشان این ماه سرد را تبدیل به یک زمان داغ برای اکران فیلم ها کرده اند. حال Rise of Skywalker هم قرار است در ماه دسامبر پا به گیشه بگذارد، و اگر اوضاع طبق انتظار پیش برود، می تواند در بهترین شکل ممکن به سومین ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ جنک ستارگان پایان دهد. حال از آنجا که مدت زمان خیلی زیادی تا شروع اکران باقی نمانده، دیزنی مدتی است که شروع کرده به تبلیغ برای Rise of Skywalker به امید اینکه بهتر و بیشتر از قسمت قبلی این ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ بفروشد.

همچنین بخوانید | تاریخ اکران فیلم هایی که در سال ۲۰۲۰ پا به گیشه می گذارند؛

تریلرهایی که تاکنون از این فیلم منتشر شده خیلی مورد توجه مردم قرار گرفته اند، بطوری که در سایت های Atom Tickets و Fandango برای پیش فروش بلیط رکوردشکنی کرده است. البته اولین پیش بینی ها نسبت به افتتاحیه Rise of Skywalker چندان چشمگیر نیستند، ولی اگر بخوایم با عملکرد The Force Awakens مقایسه کنیم، تفاوت چندان زیادی هم دیده نمی شود. طبق پیش بینی باکس آفیس، این فیلم قرار است طی افتتاحیه آمریکایی بین ۱۸۵ میلیون تا ۲۲۵ میلیون دلار بفروشد. با این حساب، در حال حاضر این احتمال وجود دارد که Star Wars 9 طی افتتاحیه کمتر از قسمت قبلی که The Last Jedi (با فروش ۲۲۰ میلیون دلاری) نام داشت کمتر بفروشد، و همزمان احتمال می رود که بخوبی The Force Awakens (با فروش ۲۴۷٫۹ میلیون دلاری طی افتتاحیه) بفروشد، و حتی بهتر.

Star wars 9

لازم به اشاره است که برای فیلم Force Awakens یک افتتاحیه ۱۸۵ تا ۲۱۰ میلیون دلاری پیش بینی شده بود، اما زمانی که راهی گیشه شد توانست با افتتاحیه وطنی ۲۴۷٫۹ میلیون دلاری شروع بکار کند. این فیلم که با بودجه ۲۴۵ میلیون دلاری ساخته شده بود، در نهایت به مجموع فروش داخلی ۹۳۶٫۶ میلیون دلاری و فروش بین المللی ۲٫۰۶ میلیارد دلاری دست یافت. اما قسمت هشتم عملکرد ضعیف تری داشت، The Last Jedi (آخرین جدای) که بودجه تولیدش ۳۱۷ میلیون دلار بود گیشه را با مجموع فروش داخلی ۶۲۰٫۱ میلیون دلاری و فروش بین المللی ۱٫۳۳ میلیارد دلاری ترک کرد. دیزنی در حال حاضر امیدوار است که عملکرد اپیزود نهم از قبلی ها خیلی بهتر و درخشان تر باشد.

همچنین بخوانید | دیزنی مشغول کار بر روی فیلم لایو-اکشن Knights است؛

به خوب یا بد بودن این پیش بینی کاری نداریم، فقط باید بدانید که پیش بینی های باکس آفیس منشا علمی ندارند، و در واقع همه آن بر پایه حدس و گمـان هستند. مثلا همین امسال، تحلیلگران به هیچ عنوان پیش بینی نکرده بودند که Joker 2019 قرار است تبدیل به پرفروش ترین فیلم درجه بزرگسال (R-rated) شود، فیلم هایی مثل Avengers: Endgame و Captain Marvel هم خیلی بیشتر از انتظارها فروختند. وضعیت برای The Rise of Skywalker هم مشابه است و تا روز اکران ممکن است خیلی چیزها تغییر کند، و احتمالش وجود دارد که این فیلم هم فراتر از انتظارها بفروشد.

در انتها باید اشاره کنیم که فیلم The Rise of Skywalker به کارگردانی جی. جی. آبرامز قرار است در تاریخ ۲۰ دسامبر (مصادف با جمعه ۲۹ آذر) پا به گیشه بگذارد، درست یک هفته بعد از شروع اکران Jumanji: The Next Level (جومانجی: مرحله بعد).


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.