جنگ ستارگان: صحنه فلاش‌بک لوک و لیا در Rise of Skywalker قرار بود طولانی‌تر باشد

فیلم سینمایی Star Wars: The Rise of Skywalker (جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر) به لطف جی‌جی آبرامز و تیم قدرتمندش، اثری بی‌نظیر و تماشایی از آب درآمد، که صحنه‌هایی بزرگ و قابل توجه داشت. اما یکی از صحنه‌های این فیلم که خیلی جلب توجه کرد، و البته مهم بود و به یکی از سوال‌های بزرگ طرفداران پاسخ داد، صحنه فلاش‌بک (یا گذشته‌نمایی) لیا و لوک بود. این صحنه در اصل قرار بود خیلی طولانی‌تر باشد، اما در نسخه نهایی خیلی کوتاه شد، ولی همین صحنه کوتاه خیلی جالب و تماشایی بود.

در پایان فیلم The Rise of Skywalker دیدیم که نام خانوادگی اسکای‌واکر با ری ادامه یافت، اما این فیلم نگاهی هم به گذاشته داشت و صحنه ای از زمانی که لوک به لیا اصول جدای را آموزش می‌داد را به نمایش گذاشت. در اصل، The Rise of Skywalker قرار بود لیا را بعنوان آخرین جدای معرفی کند، اما بعد از مرگ کری فیشر، آبرامز راهی پیدا کرد تا داستان را به بهترین شکل ممکن تغییر دهد، بدون اینکه آسیبی به داستان لیا زده شود. آبرامز از فوتیج استفاده نشده خانم فیشر استفاده کرد تا یک صحنه فلاش‌بک خلق کند. صحنه‌ای کوتاه بود اما برای لیا اهمیت فراوانی داشت، چون فاش کرد که لیا نه تنها برای اینکه جدای شود آموزش می‌دید بلکه بخاطر یک دلیل مهم تصمیم گرفت آموزش خودش را رها کند.

همچنین بخوانید | سریال Star Wars: Cassian Andor صاحب یک خلاصه داستان شد

در این صحنه دیدیـم که لیا حس کرد اگر به آموزش خودش ادامه دهد، باعث مرگ هان سولو و پسرشان بن خواهد شد‌. ولی این صحنه در اصل قرار بود یک دقیقه و بیست ثانیه باشد، اما هنگام تدوین به ۲۰ ثانیه کاهش پیدا کرد، که دلیل آن هم واضح بود؛ بخاطر مدت زمان فیلم مجبور شدند آنرا کوتاه کنند. این صحنه واقعا جالب و البته دیدنش غافلگیرکننده بود، ولی با نمایش آن در Star Wars: The Rise of Skywalker نهایت احترام را به کری فیشر نشان دادند. طرفداران نیز همیشه دوست داشتند که لیا را با یک شمشیر نورانی در حال نبرد ببینند، که به لطف این فیلم ممکن شد‌. در این میان باید اشاره کنیم که دختر خانم فیشر، بیلی لورد (Booksmart) بجای مادرش و بعنوان بدل او جلوی دوربین رفت.

The Rise of Skywalker

بخش خیلی مهم داستان The Rise of Skywalker جایی بود که ری در نهایت پالپاتین را شکست می‌دهد و قبول نمی‌کنـد که راه او‌ را ادامه دهد و بعنوان یک سیت بر روی تخت بنشینـد، اما جایی که ری تصمیم گرفت یک اسکای‌واکر باشد و میراث لیا و لوک را گرامی بدارد، از بخش‌های خیلی جالب فیلم بود. مرگ خانم فیشر باعث شد تا The Rise of Skywalker نتواند داستان لیا را به نقطه‌ای که باید برسانـد و در نتیجه جدای شدن او را ندیدیم، ولی صحنه فلاش‌بک کمک بزرگی بود و دیدن لیا برای آخرین بـار در دوران اوج خودش، واقعا زیبا و عالی بود.

همچنین بخوانید | فیلم جدید Star Wars در دست توسعه قرار دارد، ممکن است توسط Disney+ منتشر شود؛

فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker مثل دو فیلم قبلی این سه‌گانه خیلی مورد پسند منتقدین قرار نگرفت، و نقدهای چندان خوبی هم دریافت نکرد. طرفداران نیز از این فیلم استقبـال نکردند و در نتیجه خیلی خوب نفروخت، و البته باید اشاره کنیم که The Rise of Skywalker نسبت به دو قسمت قبلی خودش کاستی‌هایی داشت، ولی آبرامز و تیمش کاری شگفت‌انگیز انجام دادند، با وجود اینکه سخت و پیچیده بود، تمام تلاش خودشان را کردند تا یاد کری فیشر را گرامی بدارند. بازیگری که نخستین بار سال ۱۹۷۷ در فیلم Star Wars نمایان شد، و اهمیت فراوانی برای این فرانچایز داشت. حال، این مجموعه قرار است پا به عصری جدید بگذارد، و اسکای‌واکرها قرار نیست دیگر دخالتی در این عصر جدید داشته باشند.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر و جالب‌تر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline