باکس آفیس: Star Wars 9 قرار است با یک افتتاحیه ۲۰۰ میلیون دلاری شروع بکار کند

شاید در زمستان هوا سرد باشد، اما امسال فیلم هایی مثل Stwr Wars 9 و jumanji 3 نمی گذارند این سرما بر روی گیشه تاثیر بگذارد، دیزنی و سونی قصد دارند مطمئن شوند که تنور باکس آفیس داغ بماند. همین جمعه هفته قبل بود که Frozen 2 روی پرده رفت و با فروش ۱۳۰ میلیون دلاری یک افتتاحیه بزرگ‌ را رقم زد. دیزنی با این انیمیشن گیشه پاییزی را داغ کرد و حالا که در حال نزدیک شدن به اولین ماه از فصل زمستان هستیم آنها هم در حال آماده شدن برای فرستادن Star Wars: The Rise of Skywalker (جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر) روی پرده است.

از آنجا که Star Wars 9 آخرین فیلم از سومین سه‌گانه جنگ ستارگان است، شک نداریم که قرار است تبدیل شود به یکی از موفق ترین فیلم های سال جاری. طبق پیش بینی‌های باکس آفیس هم The Rise of Skywalker قرار است با یک افتتاحیه ۱۷۵ تا ۲۰۰ میلیون دلاری در ایالات متحده شروع بکار کند. شاید Star Wars 9 نتوانـد عملکردی مثل Avengers: Endgame داشته باشد، اما با این وجود پیش‌بینی ها خبر از اکرانی موفق می دهند، درست مثل دو فیلم قبلی سومین سه‌گانه Star Wars.

همچنین بخوانید | مارول قرار است در سال ۲۰۲۱ هشت فیلم و سریال را منتشر کند؛ در ۲۰۲۲ هفت تا!

باید اشاره کنیم که دو فیلم Star Wars: The Force Awakens (جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد) و Star Wars: The Last Jedi (جنگ ستارگان: آخرین جدای) قبل از اینکه راهی گیشه شوند، افتتاحیه‌ای حدودا ۲۰۰ میلیون دلاری برای آنها پیش‌بینی شده بود. اما هر دو فیلم باعث غافلگیری تحلیلگران شدند؛ The Force Awakens با افتتاحیه آمریکایی ۲۴۸ میلیون دلاری شروع بکار کرد و The Last Jedi نیز طی افتتاحیه وطنی خودش ۲۲۰ میلیون دلار فروخت. و این احتمال وجود دارد که The Rise of Skywalker هم بتواند فراتر از انتظارها عمل کند و طی افتتاحیه بیشتر از تصور ما بفروشد.

star Wars 9

تنها رقیب The Rise of Skywalker در گیشه طی اکران، فیلم جدید کمپانی سونی است که Jumanji: The Next Level (جومانجی: مرحله بعد) نام دارد. در این فیلم به شدت مورد انتظار شاهد حضور ستاره هایی مثل دِ راک‌، کوین هارت، کارن گیلان و جک بلک خواهیم بود که باعث شده اند تا Jumanji 3 تبدیل به یک فیلم مهم و پرطرفدار شود. این فیلم درست یک هفته قبل از The Rise of Skywalker روی پرده می رود، و باید با فیلم جدید دیزنی رقابت کند. البته Star Wars 9 در هر صورت برنده این رقابت خواهد بود و شکی در آن وجود ندارد، اما خیلی دوست داریم ببینیم که Jumanji جدید می تواند در این شرایط به فروش مورد انتظار سونی دست یابد یا نه.

همچنین بخوانید | تریلر پایانی Jumanji: The Next Level (جومانجی: مرحله بعد)

دو فیلم اخیر سومین سه‌گانه جنگ ستارگان تبدیل به عناوینی پرفروش و سودآور برای دیزنی شدند، هر کدام بیشتر از یک میلیارد دلار فروختند و تبدیل به موفق ترین فیلم های سال شدند. البته عملکرد The Force Awakens خیلی درخشان تر از قسمت هشتم بود، این فیلم در ایالات متحده ۹۳۶ میلیون دلار فروخت و تبدیل شد به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ آمریکا. و حالا باید صبر کنیم تا ببینیم که The Rise of Skywalker چقدر می فروشد، ولی بعید است که بتواند رکورد The Force Awakens را بزند.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.