چرا وقایع سریال Stargirl در زمینی مشترک با دیگر سریال‌های Arrowverse اتفاق نمی افتد؟

به نظر شما چرا وقایع سریال Stargirl (استارگرل) مانند دیگر سریال های Arrowverse در زمین-اصلی (Earth-Prime) اتفاق نمی افتد؟ خب، ظاهرا بخاطر سریال Legends of Tomorrow (افسانه‌های فردا). Stargirl محصول سرویس استریم DC Universe است اما همزمان روی آنتن شبکه The CW هم خواهد رفت، وقایع این سریال در اَروورس اتفاق می افتد اما در زمین۲. بعد از مبارزه حماسی اسپکتر و آنتی-مانیتور، مولتی‌ورس که نابود شده بود از نو شکل گرفت و فاش شد که حالا وقایع تمام سریال‌های Arrowverse (حتی Black Lightning) در زمینی یکسان اتفاق می افتد. و در این میان فقط Stargirl بود‌ که جدا ماند و برای بسیاری از طرفداران تبدیل به سوال شد که چرا؟

سریال Stargirl برای DC Universe سرویس استریم اختصاصی دی‌سی ساخته شده و قرار است بهار پیش رو به دست طرفداران برسد، در این سریال برک بسینجر شخصیت اصلی داستان را به تصویر کشیده که کورتنی ویتمور نام دارد، یک دانش‌آموز دبیرستانی که بطور اتفاقی پا به دنیای ابرقهرمان‌ها میگذارد، بعد از اینکه کشف می کند پدرش همکار استارمَن (Starman) بوده است. کورتنی بعد از اینکه وسایل کیهانی استارمن را پیدا می کند، خودش تبدیل می شود به استارگرل و فعالیت خودش بعنوان یک ابرقهرمان را آغاز می‌کند. کورتنی نسل جدیدی از ابرقهرمان‌ها را رهبری می کند و در این مسیر گذرش به اعضای جامعه عدالت (Justice Society) می خورد، یک تیم از عصر طلایی کمیک‌های دی‌سی.

همچنین بخوانید | مولتی‌ورس جدید Arrowverse: هر سریال در کدام زمین واقع شده؟

ما استارگرل و هم تیمی‌های وی را در بخش پنجم و پایانی رویداد کراس‌اُور Crisis On Infinite Earths (بحران در زمین‌های نامحدود) ملاقات کردیم، در لحظات پایانی این رویداد فاش شد که سریال های کمیک بوکی DC Universe، سریال Green Lantern (فانوس سبز) و فیلم های Superman، خط‌های زمانی اختصاصی خودشان را دارند. در این میان هم تایید شد که وقابع Stargirl در زمین-۲ اتفاق می افتد؛ اینکه تصمیم گرفتند به هر کدام از این سریال ها خط‌های زمانی اختصاصی خودشان را دهند کاملا قابل درک است، چون امکان ترتیب دادن کراس‌اُور بین سریال هایی که از شبکه ها و سرویس‌های استریم مختلف پخش می شوند وجود ندارد، اما Stargirl وضعیت کاملا متفاوتی دارد و قرار است همزمان توسط DC Universe و The CW پخش شود.

استارگرل

پس سوال اینجاست که چرا Stargirl را از دیگر سریال های Arrowverse جدا کردند؟ به نظر می رسد که می توانیم جواب این سوال را در فصل دوم سریال Legends of Tomorrow پیدا کنیم؛ چون ما در این فصل موفق به ملاقات با جامعه عدالت و همچنین استارگرل شدیم. طی فصل دوم این سریال افسانه‌ها سفری به گذشته داشتند و طی جنگ جهانی دوم با اعضای گروه جامعه عدالت آمریکا (JSA) روبرو شدند، و استارگرل هم یکی از اعضای این تیم بود. بنابراین فاش شد که در زمین افسانه‌ها، JSA تیمی بوده که در گذشته فعالیت می‌کرده و در دنیای مدرن خبری از این تیم نیست. از طرفی، نسخه متفاوتی از تِد گرانت (ملقب به وایدکَت) که یکی از شخصیت های سریال Stargirl است هم در تعدادی از اپیزودهای Arrow حضور داشته.

همچنین بخوانید | کراس‌اُور بعدی Arrowverse قرار نیست به بزرگی Crisis On Infinite Earths باشد؛

البته می توانستند از ریبوت شدن مولتی‌ورس استفاده و تغییراتی در تاریخ زمین-اصلی ایجاد کنند، تا بتوانند استارگرل و تیمش را با بازیگرانی جدید به زمان حال بیاورند، ولی با انجام این کار یک پیچیدگی بزرگ ایجاد می کردند. پس بهترین کار همین بوده که دنیای Stargirl را از دنیای Legends of Tomorrow جدا کنند، تا هر دو دنیا بدون مشکل در کنار هم به فعالیت ادامه دهند. از طرفی، حالا سریال استارگرل می تواند بدون تکیه بر اَروورس، داستان خاص خودش را روایت کند و شخصیت های مخصوص خودش را به وجود آورد.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

2 نظرات
  1. titans می گوید

    ایبارثان(محمد) سلام ارش خوبی مقاله هات عاالیه دمت گرم من هم کم کم در تلگرام بهت ملحق میشم دلم برات تنگ شده میگم راستی یک سوال داشتم چرا زیرنویس سریال رعد سیاه نمیاد

    1. titans می گوید

      ببخشید ایباردثان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline