تا چند سال خبری از تولید فیلم جدید سوپرمن نخواهد بود

طبق تازه ترین گزارشهای منتشر شده، ظاهرا کمپانی Warner Bros تا مدتی به فکر تولید یک فیلم انفرادی جدید برای آخرین پسر کریپتون نخواهد بود؛ پنج سال قبل، این کمپانی استارت DC Extended Universe را با تولید فیلم انفرادی مرد پولادین زد، اما در کل به هدفی که پی آن بود نرسید. دو فیلم Man of Steel (مرد پولادین) و Batman v Superman (بتمن در مقابل سوپرمن) از نظر تجاری تا حدودی موفق بودند اما از هنری اصلا حرفی برای زدن نداشتند. مثلا برای کال-ال، مخاطبین زک اسنایدر را بخاطـر نمایش سوپرمن بعنوان یک فرد همیشه غرق در افکار و درون ستیز که مسئولیت کمک به دیگران را همیشه بر روی شانه های خودش می بیند مورد سرزنش قرار دادند.

استودیو تلاش کرد تا برای Justice League این قضیه را اصلاح کند، و وقتی که سوپرمنِ هنری کویل به زندگی بازگشت، او بیشتر با تصویر “سنتی” شخصیت مطابقت داشت. البته این تلاش چندان کارساز نبود، چون ضعف های Justice League به حدی زیادی بود که کسی اصلا مرد پولادین را ندید، شکست تجاری هم حرف و حدیث ها را بیشتر کرد. بعد از این شکست ناامیدکننده، رئسای WB تلاش کردند تا دریابند ایراد از کجا بوده و برای مسیر پیش رو باید از چه استراتژی و تاکتیکی استفاده کنند؛ البته یکی از تصمیم ها کمرنگ کردن نقش سوپرمن بود!
 

همچنین بخوانید: فیلم The Batman تا قبل از تولید Birds of Prey و The Flash جلوی دوربین نمی رود

وبسایت هالیوود ریپورتر در گزارشی فاش کرد که هنری کویل از ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ جدا شده است، در این گزارش داغ همچنین ذکر شده که کمپانی WB به احتـمال زیـاد حداقل تا چند سال آینده فیلم انفرادی دیگری برای سوپرمن (Superman) نخواهد شد، اولویت آنـها در حال حاضر این است که فیلم در حال توسعه Supergirl را به سمت جلو پیش ببرند. اما قسمت جالب این گزارش جایی است که اظهار شده؛ آنها وقت دیگری با بازیگری جدید در یک ریبوت جدید به سراغ سوپرمن خواهند بازگشت.

مرد پولادین 2

هنری کویل قبلا اعلام کرده بود که علاقه خیلی زیادی برای بازی در فیلم Man of Steel 2 دارد، اما گزارش های تازه منتشر شده ادعای کاملا متفاوتی دارنـد. از طرفی ایده خوبی به نظر می رسد که کار را با یک بازیگر متفاوت ادامه دهند، اما برای WB بهتر است که در انجام این کـار عجله نکنـد. طی عصر طلایی فیلم های ابرقهرمانی در قرن بیست و یکم، ثابت شده که شخصیت ها مهم تریـن عامل برای به فروش رفتن یک فیلم هستنـد — پس Man Of Steel 2 محصول ۲۰۲۰ با یک بازیگر جدید در نقش سوپرمن قطعا یک فیلم شکست خورده خواهد بود. در این میان وارنر بروس قصد دارد بیشتر تمرکز خودش را بر روی دیگر شخصیت هایی که در اختیار دارد قرار دهد، پس فرصت کافی خواهد داشت تا با یک برنامه درست برای سوپرمن بازگردد. در حال حاضر Wonder Woman (ﺯﻥ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ) مورد توجه زیادی قرار گرفته و دیگر فیلم ها مثل Shazam (شزم!) و Aquaman (آکوامن) هم منتظران زیادی دارند.
 

همچنین بخوانید: ری فیشر فکر می کند که خرج زیاد ممکن است مانع تولید فیلم سینمایی Cyborg شود!

خیلی دوست داریم بدانیم برنامه WB برای بازگرداندن سوپرمن چیست، ولی هر چه باشد امیدواریم بادقت و حوصله بر روی آن کار شده باشد، و البته خیلی امیدواریم که این بار از یک بازیگر بهتر استفاده کنند، نه کسی که در میان راه بیخیال همه چیز شود؛ به حقیقت افلک ها و کویل ها چندان به درد فرانچایزهای طولانی نمی خورند، وارنر بروس باید شخصی مثل کریس ایوانز را پیدا کنند که ده سال تمام در نقش کاپیتان آمریکا بازی کرد. البته شاید اگر او هم با فرانچایز بی سر و سامانی مثل DCEU کار می کرد خیلی زود کم می آورد؛ پس یک طرفه قضاوت نکنیم خیلی بهتر است.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.