فیلم Terminator: Dark Fate قرار است 120 میلیون دلار از دست دهد، متاسفانه

فیـلم سینمایی Terminator: Dark Fate (نابودگر: سرنوشت تاریک) قرار است ۱۲۰ میلیون دلار از دست دهد، با توجه به افتتاحیه ضعیفی که رقم زده؛ این اتفاق آینده فرانچایز نابودگر را در هاله ای از ابهام قرار می دهد. در این نسخه از Terminator ما با یک زن جوان مکزیکی به نام دنی همراه می شویم که یک مدل خیلی پیشرفته از نابودگر در پی شکار کردن اوست، این ربات از آینده آمده تا وی را از بین ببرد، اما با سارا کانر و یک سایبورگ مبارز به نام گریس روبرو می شود.

اولین فیلم از فرانچایز Terminator در سال ۱۹۸۴ راهی گیشه شد، در زمان خودش این فیلم یک اثر متفاوت و نوآورانه بود. قسمت اول نابودگـر به لطف ایده جالب و بازیگران خوبی که داشت در گیشه مورد استقبال قرار گرفت و همچنین تبدیل شد به یک فیلم فراموش نشدنی. آرنولد شوارتزنگر بواسطه همین فیلم به شهرتی جهانی دست یافت و تبدیل به یک ستاره شد، و در واقع Terminator شروع واقعی حرفه بازیگری وی بود. Terminator 2 در سال ۱۹۹۱ روی پرده رفت، این فیلم به فروش مناسبی دست یافت و تبدیل شد به یکی از پرفروش ترین فیلم های درجه بزرگسال تاریخ، و یکی از بزرگ ترین ادامه هایی که تاکنون ساخته شده است.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: Joker 2019 قرار است میلیاردی شود!

اما می رسیم به Terminator: Dark Fate، فیلمی که طی سه روز نخست نمایش در ایالات متحده تنها ۲۹ میلیون دلار فروخت و شروع بدی را تجربه کرد. ولی این شروع بد تنها مشکل موجود نیست چون حتی اگر فروش Dark Fate در دیگر کشورها را هم روی افتتاحیه داخلی بگذاریم، مجموع فروش این فیلم در ابتدای راه به ۱۲۳٫۶ میلیون دلار می رسد که فاصله قابل توجه ای با بودجه ۱۸۵ تا ۱۹۶ میلیون دلاری تولید فیلم دارد. ظاهرا استقبال آمریکایی ها فقط ضعیف نبوده و Terminator: Dark Fate حتی در کشوری مثل چین که اهمیت فراوانی دارد هم نتوانستـه نظر مردم را به سمت خودش جلب کند.

Terminator 6

با یک حساب ساده می توانیم بگوییم که Terminator: Dark Fate برای تبدیل شدن به یک فیلم سودآور باید حداقل ۳۶۰ میلیون دلار در گیشه بین المللی بفروشد، که با توجه به شروع ضعیفش بعید است بتواند به چنین فروشی دست پیدا کند، در نتیجه گفته شده که کمپانی Skydance قصد ندارد ادامه ای برای این فیلم بسازد. در حال حاضر، پیش بینی شده که Dark Fate قرار است ۱۲۰ میلیون دلار از دست بدهد؛ که خبر بدی برای فرانچایز نابودگر محسوب می شود. بعد از Terminator 2، استودیوی توسعه دهنده این فرانچایز با تولید فیلم های Terminator Salvation (نابودگر: رستگاری) و Terminator Genisys (نابودگر: جنسیس) تلاش کرد تا نابودگر را ریبوت کند، اما شکست خورد، و Terminator: Dark Fate تلاشی دوباره برای احیا کردن این برند بود که باز هم با شکست روبرو شد.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: Frozen 2 با یک افتتاحیه +۱۰۰ میلیون دلاری شروع بکار خواهد کرد

فیلم Terminator: Dark Fate شاید در کل جالب باشد، ولی مشکلات خیلی زیادی دارد و بخاطر همین مشکل ها هم نمی توانیم آن را یک فیلم خوب صدا بزنیم. به لطف این ضعف هایی که دارد، Dark Fate نتوانسته نظر مردم را به سمت خودش جلب کند و سرنوشتش جز تاریکی چیزی نخواهد بود، و متاسفانه این پایانی است برای فرانچایز Terminator.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.