برای فیلم Terminator: Dark Fate یک افتتاحیه نچندان بزرگ پیش بینی شده!

فیلم علمی-تخیلی و اکشن Terminator: Dark Fate (نابودگر: سرنوشت تاریک) قرار است در ماه نوامبر پا به گیشه بگذارد، حال پیش بینی شده که فروش آن طی افتتاحیه آمریکایی چندان زیاد و پرقدرت نخواهد بود؛ فرانچایز Terminator در سال ۱۹۸۴ و با فیلمی که جیمز کامرون کارگردانی کرده بود شروع بکار کرد و بعد از آن پستی و بلندی های فراوانی را پشت سر گذاشت. در اصل یک فیلم اسلشر (slasher) با موضوعی علمی-تخیلی بود، Terminator 1984 توانست نقدهای خوبی را دریافت کند و نسبت به بودجه تولید ۶٫۴ میلیون دلاری خودش خیلی خوب فروخت. سپس، در سال ۱۹۹۱ فیلم Terminator 2: Judgement Day (نابودگر ۳: روز قضاوت) از راه رسید که با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده بود و در گیشه هم با استقبال گرم طرفداران روبرو شد.

قسمت دوم اوایل دهه ۹۰ راهی گیشه شد و یک فیلم خیلی پرهزینه محسوب می شد، در گیشه هم با استقبال خوبی روبرو شد و توانست بیشتر از نیم میلیارد دلار بفروشد. Judgement Day در حقیقت یک شروع خیلی قدرتمند برای فرانچایز نابودگر بود، و متاسفانه هنوز هم بعنوان پرفروش ترین فیلم این فرانچایز بزرگ شناخته می شود. قسمت سوم تحت عنوان Terminator 3: Rise of the Machines (نابودگر ۳: خیزش ماشین‌ها) محصول ۲۰۰۳ با وجود اینکه با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شده بود، ۴۳۳ میلیون دلار فروخت. سپس هم قسمت چهارم و پنجم، Terminator Salvation (نابودگر: رستگاری) و Terminator: Genisys (نابودگر: جنسیس)، از راه رسیدند که هیچکدام از آنها نتوانستند موفقیت های دو فیلم نخست را تکرار کنند.

همچنین بخوانید | آیا ادامه فیلم Alita: Battle Angel ساخته می شود؟

حال، نوبت به Dark Fate رسیده که یک ریبوت برای فرانچایز نابودگر است و حکم یک ادامه مستقیم برای فیلم Judgement Day را دارد و سه قسمت بعد از آن را نادیده میگیرد. این امید وجود دارد که بتواند موفقیت های دو فیلم نخست را تکرار کند و فرانچایز را به دوران اوج خودش بازگرداند. طبق پیش بینی باکس آفیس، Dark Fate قرار است طی افتتاحیه آمریکایی خودش بین ۳۵ تا ۴۵ میلیون دلار بفروشد. این می تواند یک شروع قدرتمند برای جدیدترین فیلم Terminator باشد، مخصوصا با توجه به اینکه Genisys محصول ۲۰۱۵ با یک افتتاحیه داخلی ۲۷ میلیون دلاری شروع بکار کرده بود. اما اگر بخواهیم با افتتاحیه های ۴۴ و ۴۲ میلیون دلاری Terminator 3 و Salvation مقایسه کنیم زیاد هم قدرتمند و بزرگ نیست، و شاید خیلی هم از افتتاحیه ۳۲ میلیون دلاری Judgement Day بهتر نباشد.

Terminator 6

فیلم Dark Fate یک سری ویژگی های مثبت دارد که در نهایت می تواند به موفقیت تجاری اش کمک کند؛ مثلا بازگشت لیندا همیلتون برای بازی در نقش سارا کانر که برای طرفداران قدیمی یک اتفاق خیلی خیلی جالب و قابل توجه محسوب می شود. ما خانم همیلتون را در دو قسمت نخست Terminator دیده بودیم و بعد از آن فقط منتظر بودیم تا یک روز شاهد بازگشت وی باشیم. از طرفی، آرنولد شوارتزنگر هم برای Dark Fate بازگشته و بعد از سالها باری دیگر با لیندا همیلتون همبازی شده است. دخالت کامرون بعنوان تهیه کننده و نویسنده هم اتفاق خوبی محسوب می شود، و می تواند ما را امیدوار کند که فیلم حال و هوای قسمت های نخست و موفق خودش را داشته باشد. دو فیلم قبلی، Salvation و Genisys، واقعا جز آسیب زدن به برند نابودگر کاری انجام ندادند، و Dark Fate تنها امید برای بازگشت فرانچایز به مسیر درستش است، و شاید بتواند آغازگر یک مجموعه فیلم جدید باشد.

همچنین بخوانید | فیلم Avatar 2 دوباره تاخیر خورد؛ یک سال دیرتر اکران می شود

از آنجا که فیلم Dark Fate با بودجه ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شده، به حداقل فروش ۴۰۰ میلیون دلاری نیاز دارد تا تبدیل به یک اثر موفق شود. با توجه شروع خوبی که برایش پیش بینی شده، می توانیـم انتظار داشته باشیم که به چنین فروشی دست پیدا کند و حتی شاید بتواند عملکرد بهتری هم از خودش به نمایش بگذارد. در انتها باید اشاره کنیم که فیلم سینمایی Terminator: Dark Fate به کارگردانی تیم میلر (Deadpool) و تهیه‌کنندگی جیمز کامرون قرار است از تاریخ یکم نوامبر ۲۰۱۹ (مصادف با جمعه ۱۰ آبان ۹۸) پا به گیشه بگذارد.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline