مشکلات Terminator: Dark Fate در باکس آفیس خیلی بیشتر از تصور شماست!!

فیلم سینمایی Terminator: Dark Fate (نابودگر: سرنوشت تاریک) هفته قبل راهی گیشه شد و با یک افتتاحیه خیلی ضعیف شروع بکار کرد، اما مشکلات تجاری این فیلم فقط به بازار ایالات متحده ختم نمی شود و نابودگر با یک بحران جهانی روبرو شده است؛ چیزی فراتر از تصور ما. Dark Fate تازه ترین تلاش هالیوود برای احیای فرانچایز Terminator است که با نادیده گرفتن سه فیلم قبلی این مجموعه بعنوان یک ادامه برای Judgment Day (روز قضاوت) محصول ۱۹۹۱ ساخته شده است. با وجود اینکه خالق اصلی Terminator بعنوان تهیه کننده در تولید این فیلم دخالت داشته و لیندا همیلتون هم برای بازی در نقش سارا کانر بازگشته، مردم علاقه چندان زیادی برای تماشا کردن این فیلم ندارند. و با وجود اینکه نقدهای خیلی خوبی را دریافت کرده، Dark Fate طی سه روز نخست اکران در ایالات متحده فقط ۲۹ میلیون دلار فروخته است.

در این ابتدای مسیر، مجموع فروش بین المللی Terminator: Dark Fate به ۱۲۰ میلیون دلار رسیده است، که باعث شده دیگر هیچ امیدی نسبت به آینده وجود نداشته باشد. با توجه به بودجه تولید ۱۸۵ میلیون دلاری، Dark Fate برای سودآور بودن نیاز دارد تا تبدیل به یک فیلم خیلی پرفروش شود، که در این صورت می توانیم تصور کنیم کمپانی پارامونت برنامه هایی که برای فرانچایز نابودگر دارد را عملی می کند. اما با کمال تاسف، این فیلم در ایالات متحده با استقبال سرد مردم روبرو شده، و وضعیت در دیگر کشورها هم بهتر نیست. با فروش داخلی ضعیف می توان کنار آمد، اما عملکرد ضعیف در گیشه بین المللی اتفاقی است که همه چیز را نابود می کند.

همچنین بخوانید | فیلم Terminator: Dark Fate قرار است ۱۲۰ میلیون دلار از دست دهد، متاسفانه

فروش Terminator: Dark Fate طی افتتاحیه آمریکایی خیلی ضعیف بود، این قضیه به کنـار، ولی افتتاحیه ۲۸ میلیون دلاری در کشور چین را نمی توانیم کنار بگذاریم، چون این کشور دومین بازار بزرگ در سینمای جهان است (رتبه اول به ایالات متحده تعلق دارد). ما از ابتدا هم انتظار نداشتیم این فیلم بتواند در چین عملکرد درخشانی داشته باشد، ولی تصورمان فروشی بالاتر از این بود. فیلم قبلی این فرانچایز، Genisys طی اکران در چین مجمـوعا ۱۱۳٫۲ میلیون دلار فروخته بود، که نشان داد نابودگر در چین زیاد محبوب نیست. اگر بخواهیم دقیق تر نگاه کنیم، این فروش واقعا پایین بوده، و اگر بخواهیم با فروش ۱۸۱ میلیون دلاری Mission: Impossible – Fallout (مأموریت: غیرممکن – فال‌اوت) در چین طی تابستان سال گذشته مقایسه کنیم، خیلی ضعیف محسوب می شود.

Terminator 6

فیلم های پرفروش هالیوودی معمولا با تکیه بر بازار چین می توانند به فروش بالایی دست پیدا کنند، اما متاسفانه Terminator قدرت زیادی در این کشور پهناور ندارد و Dark Fate نیز شانسی برای فروش خوب نخواهد داشت. فروش این فیلم تاکنون ۱۲۳٫۶ میلیون دلار بوده، یعنی برای اینکه بتواند حداقل سود را به استودیو برساند، باید چند برابر این رقم را بفروشد. ولی طبق پیش بینی ها، Terminator 6 قرار نیست سودی برساند و فقط ضرری صد و چند میلیون دلاری روی دست استودیو خواهد گذاشت. و با ورود رقیبی مثل Doctor Sleep به گیشه، طی روزهای آینده هم شانسی برای فروش بیشتر وجود نخواهد داشت.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: برای Star Wars 9 یک افتتاحیه ۱۸۵ تا ۲۲۵ میلیون دلاری پیش بینی شده

و بزودی شاهد ورود فیلمهایی مثل Ford v Ferrari و Frozen II، همچنین Knives Out به گیشه خواهیم بود که شرایط را برای فیلم جدید نابودگر سخت تر می کنند. این شرایط ما را به یاد زمانی می اندازد که تصور می شد Genisys می تواند فرانچایز نابودگر را نجات دهد، اما حتی با اینکه ۴۴۰٫۶ میلیون دلار فروخت باز هم به اندازه کافی سودآور نبود. پس Dark Fate ناجی نابودگر نیست و نمی تواند به آن زندگی دوباره ببخشد، چون برعکس این قضیه اتفاق افتاده و فیلم جدید این مجموعه را یک قدم به مرگ نزدیک تر کرده است. بنابراین، پارامونت به احتمال زیاد تا مدتی طولانی دیگری کاری به Terminator نخواهد داشت؛


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.