هر اطلاعاتی که از اولین تریلر Terminator: Dark Fate به دست آوردیم

بواسطه تیزر تریلر Terminator: Dark Fate (نابودگر: سرنوشت تاریک) موفق شدیم نخستین نگاه خودمان را به ششمین فیلم از مجموعه Terminator که اکنون ۳۵ سال سن دارد بیاندازیم، فیلمی که باری دیگر آرنولد شوارتزنگر و لیندا همیلتون را در کنار جیمز کامرون قرار داده، آخرین همکاری این سه نفر برمیگردد به سال ۱۹۹۱ و فیلم Terminator 2: Judgment Day (نابودگر: روز داوری). حال Dark Fate بعنوان یک ادامه مستقیم برای دو قسمت نخست Terminator جلوی دوربین رفته و اولین تریلر آن هم بدست طرفداران رسیده، این فیلم دو چهره آشنا را در کنار چندین تازه وارد قرار داده است.

در این فیلم یک دشمن جدید شخصیت های اصلی داستان را تهدید می کند؛ در تریلر دیدیم که گریس (با بازی MacKenzie Davis) سوار بر یک وانت سعی دارد دنی راموز (Natalia Reyes) را فراری دهد و یک کامیون هم را به دنبال آنهاست. ترمینیاتور جدید با نقش آفرینی گبریل لونا سوار بر این کامیون زرد رنگ سعی دارد به آنها برسد و ظاهرا هم چیزی نمی تواند جلوی او را از رسیدنش به هدفش بگیرد. گریس نیز خودش را به پشت وانت می رساند تا با یک میلگرد به نابودگر جدید حمله کند، اما او خودش را دو شخص کاملا جدا از هم تقسیم می کند! — که یکی از امکانات جدید این نسخه از ربات هاست.

همچنین بخوانید | تریلر رسمی فیلم Terminator: Dark Fate

تریلر تایید می کند که گریس نیز ترکیبی از انسان با ترمیناتور است؛ طرفداران مدتها این حدس را در مورد شخصیت خانم مک‌کنزی دیویس در فیلم Terminator: Dark Fate زده بودند اما با تماشای تریلر حدس تبدیل به یقین شد. در صحنه مربوط به بیمارستان و همچنین صحنه ابتدایی تریلر که درگیری گریس و نابودگر جدید را نشان می دهد، تایید می شود که او ظاهرا سایبورگ است. البته خود گریس اصرار دارد دارد که یک انسان است، ولی همانطور که سارا کانر می گوید، تقریبا انسان می باشد، نه کاملا.

Terminator 6

Terminator: dark fate

اما جالب ترین بخش تریلر بدون شک صحنه تایید بازگشت سارا کانر است؛ که البته از مدتها قبل تایید شده و اصلا غافلگیرکننده نبود، ولی اینکه با چشم خودمان نسخه مسن او را در دنیای Terminator ببنیم، یک هیجان خاصی دارد. در صحنه ای که به نظر می رسد نابودگر شرور دیگر گریس و دنی را به چنگ آورده، سارا کانر به شکلی جالب و خفن ظاهر می شود و شروع می کند به تیراندازی. در اولین فیلم، وقتی که سارا مورد هدف نابودگر قرار گرفت، باعث شد تا در نهایت به سمت تبدیل شدن به یک مبارز نترس پیش برود. سارا بین وقایع Terminator 2 و Terminator 3 می میرد، اما با توجه به اینکه Dark Fate فقط دو قسمت اول را مد نظر خودش قرار داده و سه فیلم بعدی را نادیده گرفته، سارا بازگشته و آماده نبرد است!

تریلر همچنین تایید کرد که نابودگر از آینده آمده تا یک هدف جدید را نابود کند و جلوی وقایع بعدی را بگیرد؛ این هدف جدید زنی جوان به نام دنی راموز است که قبل از ظهور نابودگر یک زندگی کاملا عادی و به دور از هیاهو داشت. درست مانند اتفاقی که در سال ۱۹۸۴ برای سارا افتاد، یک نابودگر (T-800) از آینده آمد تا او را بکشد، تا سارا هیچوقت جان کانر به دنیا نیاورد و جنگ انسان ها علیه ربات ها هیچگاه شکل نگیرد.

همچنین بخوانید | فیلم Terminator: Dark Fate صاحب یک پوستر رسمی شد

حال سوال اینجاست که همیشه جان کانر کسی بود که تبدیل به یک رهبر برای جنگ انسان ها در مقابل ماشین ها می شود، اما حالا چه چیزی تغییر کرده که یک نابودگر از آینده آمده تا دنی راموز را نابود کند؟ و البته اینکه اکنون جان دقیقا کجاست؟ امیدواریم بزودی جواب های خوبی برای این سوال ها پیدا کنیم.

سارا کانر

نابودگر 6

دیگر بخش جالب تریلر، تایید بازگشت T-800 بود؛ بدون شک این فیلم بدون حضور آرنولد شوارتزنگر چندان جالب نمی شد، که خوشبختانه قرار است شاهد حضورش باشیم. در یکی از صحنات تریلر می بینیم که سارا گریس و دنی را به یک خانه امن می برد، که یک T-800 مسن با نقش آفرینی شوارتزنگر در آن زندگی می کند. ما در ابتدا تصور می کردیم که آرنولد در نقش مردی ظاهر می شود که از قیافه وی بعنوان یک الگو برای طراحی ربات های T-800 استفاده شده، اما خود بازیگر تایید کرده که او در نقش یک انسان بازی نکرده و این در واقع نسخه مسن همان ربات مشهور سری فیلم های Terminator است.

البته ما بطور دقیق نمی دانیم که آقای شوارتزنگر چه نقشی در وقایع فیلم Terminator: Dark Fate دارد، ولی همین که او را باری دیگر در نقش افسانه ای خودش می بینیم برای ما خوشحال کننده است.

همچنین بخوانید | تاریخ اکران فیلم های دیزنی؛ از ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۷

و اما این تریلر نوید یک جنگ دیگر برای آینده را به ما می دهد؛ در لحظات پایانی تریلر، دنی از گریس می پرسد که چطور ببریم؟ گریس هم میگوید “ما می بریم، با زنده نگه داشتن تو.” که تایید می کند باری دیگر جنگی برای تغییر آینده در حال وقوع است. این موضوع برای طرفداران این فرانچایز ناآشنا نیست، و با وجود تکراری بودن، Terminator: Dark Fate بخاطر بازگرداندن دو شخصیت قدیمی و معرفی یک هدف جدید، یک سایبورگ و همچنین یک نابودگر جدید، می تواند توجه مخاطب را به سمت دیگری جلب کند تا جلوی تکراری شدن را بگیرد و خودش را بعنوان یک فیلم جدید با داستانی متفاوت معرفی کند.

Terminator: Dark Fate

البته این تریلر با واکنش های چندان خوبی روبرو نشده است؛ بسیاری از طرفداران از جلوه های ویژه نچندان قوی تریلر و صحنات اکشن مشابه سریع و خشن آن ایراد گرفته اند، که باعث ایجاد یک سوال مهم در ذهن ما می شود: Terminator: Dark Fate می تواند فیلم موفقی باشد؟


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsirاینستاگرام و توییتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.