حقایقی جالب در مورد سریال The Flash که احتمالا از آنها بی‌اطلاعید!

وقتی که شبکه the CW اعلام کرد قصد دارد سریالی را تحت عنوان Arrow روی آنتن ببرد، اطمینان نداشتیم سریالی که بر پایه کتاب‌های مصور Green Arrow ساخته شود می‌تواند موفق باشد. اما این سریال با شروع پخشش به شدت مورد توجه طرفداران بزرگ‌ترین کماندار دنیای دی‌سی قرار گرفت و تبدیل شد به یک سریال کمیک بوکی موفق. و خیلی زود موفقیت‌های Arrow شرایط را برای خلق یک دنیای اشتراکی فراهم کرد، که Arrowverse نام گرفت. سریال گرین اَرو استارت این فرانچایز را زد، اما The Flash تبدیل شد به پرطرفدارترین سریال آن. البته این سریال هم ضعف‌هایی داشته و طی شش سال گذشته بارها بخاطر همین ضعف‌ها مورد انتقاد قرار گرفت، ولی ویژگی‌های مثبتش باعث شد تا تبدیل شود به پرطرفدارترین سریال کمیک بوکی جهان‌.

طی هشت سال گذشته Arrow پرچمدار «دنیای اشتراکی کماندار» بوده، اما حالا که به پایان رسیده The Flash سریالی است که پرچم Arrowverse را بالا نگه داشته است. حال، با وجود اینکه همیشه اطلاعات خیلی دقیقی از این سریال در اینترنت موجود است، یک سری حقایق در موردش وجود دارد که بعضی از آنها واقعا جالب هستند و شاید از آنها بی‌اطلاع باشید، پس تا انتها همراه ما باقی بمانید؛
 

همچنین بخوانید | سو دیربون بهترین شخصیت جدید سریال The Flash طی چند سال گذشته است؛

سریال The Flash ساخته شد چون حضور گرانت گاستین در Arrow خیلی مورد توجه قرار گرفت

سریال فلش

در حال حاضر، Arrow-verse به نقطه‌ای رسیده که یک‌ شخصیت خاص را واردش می‌کنند تنها با این هدف که یک سریال انفرادی (اسپین‌آف) برایش بسازند؛ مثل حضور بت‌وومن در یکی از اپیزودهای کراس‌اُور Elseworlds، اما زمانی که پخش Arrow تازه شروع شده بود شرایط خیلی متفاوت بود. این دنیای اشتراکی هنوز قدرت نگرفته بود و کسی هم نمی‌دانست که می‌تواند موفق شود، در نتیجه گرانت گاستین بعنوان بازیگر مهمان در یکی از اپیزودهای سریال Arrow شخصیت بری آلن را به تصویر کشید، ولی شبکه اصلا قصد نداشت برای او یک سریال اختصاصی بسازد. اما، آقای گاستین به حدی جلب توجه کرد که برایش سریال The Flash (فلش) را ساختند!

بسیاری از بازیگران سریال The Flash اپیزودهای آن را کارگردانی کرده‌اند

کیلر فراست

یکی از ویژگی‌های خیلی جالب و زیبایی که بین تمام سریال‌های Arrow-verse مشترک است، اتحاد و همبستگی بین ستاره‌ها و عوامل تولید آنهاست، که خیلی وقت‌ها به نفع این سریال‌ها بوده است. همانطور که شخصیت‌ها در درون سریال‌ها کنار هم و مانند یک خانواده هستند، این کنار هم بودن در پشت صحنه هم وجود دارد. و البته بازیگرها می‌توانند در همین سریال‌ها پیشرفت کنند، مثلا می‌توانند کارگردانی را هم تجربه کنند چون همه آنها دوست دارند پیشرفت همدیگر را ببینند. در The Flash نیز تام کاوانا و دانیل پانابیکر هر دو تجربه نشستن بر روی صندلی کارگردانی را بواسطه همین سریال کسب کرده‌اند.

کندیس پتن لباس عروس آیریس وست را انتخاب کرد

آیریس وست

یکی از اتفاق‌های خیلی جالبی که در پشت صحنه سریال The Flaah اتفاق می‌افتد این است که بازیگرها می‌توانند برای شخصیت‌های خودشان چیزهایی شخصی را بیاورند، که باعث جذاب‌تر شدن نقش‌ها برای خود بازیگران می‌گردد. و به لطف وجود این آزادی، وقتی که قصد داشتن سکانس عروسی آیریس وست و بری آلن را ضبط کنند، به کندیس پتن اجازه دادند تا خودش لباس عروس آیریس را انتخاب کند، در نتیجه او این کار را انجام داد، خانم پتن با هواپیما به Monique Lhuillier (مونیک لویلیر) واقع در لس آنجلس رفت تا لباس عروس را بیاورد!

همچنین بخوانید | آخرین اطلاعات از وضعیت سریال Green Arrow & the Canaries اسپین‌آف Arrow

کندیس پتن برای بازی در آیریس وست مورد تحسین جف جانز قرار گرفته!!

کندیس پتن

شبکه The CW هر ساله تعداد خیلی زیادی سریال را روی آنتن می‌برد، این سریال در ژانرهای مختلف ساخته شده‌اند و مخاطبین زیادی را با خودشان همراه می‌کنند، ولی عمده موفقیت این شبکه‌ با سریال‌های ابرقهرمانی‌اش است که بر پایه کتاب‌های مصور دی‌سی ساخته شده‌اند. البته این سریال‌ها همیشه بی‌نظیر نیستند، ولی خیلی طرفدار پیدا کرده‌اند و بعضی از شخصیت‌های دی‌سی به لطف همین سریـال‌های Arrowverse مشهور و محبوب شده‌اند. حال، آیریس وست-آلن شخصیتی است که خیلی به دل جف جانز نشسته، معلوم نیست که واقعا چرا ولی او کندیس پتن را بخاطر نقش آفرینی جالبش مورد تحسین قرار داده است، با ارسال یک پیام شخصی به وی.

عدد ۵۲ در همه اپیزودهای فصل نخست پنهان شده است

سیسکو فلش

اگر بخواهیم رمزگشایی کنیم، رازهای مخفی زیادی در تک به تک اپیزودهای سریال The Flash وجود دارد، از اشاره‌های عجیب گرفته تا پیام‌های مخفی، که بدون شک یکی از بهترین ویژگی‌های این سریال است. حال، ۵۲ در دنیای دی‌سی عدد بسیار مهمی است، که در همه اپیزودهای فصل نخست می‌توانیم آن را مشاهده کنیم. باید اشاره کنیم که در کتاب‌های مصور دی‌سی، با The New 52 دنیا ریبوت می‌شود و شخصیت‌ها با ظاهر و داستا‌ن‌هایی جدید بازمی‌گردند، که در واقع آغازکننده یک عصر جدید در دنیای دی‌سی است؛ سازندگان سریال نیز علاقه خاصی به این عدد دارند.

سریال The Flash صاحب کمیک اختصاصی شده

کمیک‌های فلش

نویسندگان The Flash آن را بر پایه کتاب‌های مصور دی‌سی ساخته‌اند، به همین دلیل از آن بعنوان یک سریال ابرقهرمانی اقتباسی یاد می‌شود. اما، در دنیای عناوین اقتباسی قانون خاصی وجود ندارد، شما می‌توانید بر پایه یک کتاب فیلم بسازید و بر پایه فیلم یک بازی خلق کنید؛ در مورد The Flash نیز خود سریال بر پایه کتاب‌های مصور ساخته شده، اما دی‌سی بر پایه این سریال یک سری کتاب‌ مصور هم ساخته که شخصیت های سریال در آن حضور دارند و اطلاعاتی بیشتری را در مورد گذشته آنها فاش می‌کند.

همچنین بخوانید | سریال Batwoman حضور «دختر جوکر» در Arrowverse را تایید کرد؛

کلمه “Schway” اشاره‌ای به BATMAN BEYOND دارد!

نورا وست آلن

در زبان انگلیسی، مخصوصا در سریال‌های پرطرفدار، تصادف کلمه‌ها یک اتفاق معمول اما همچنان جالب است، مخصوصا وقتی دو کلمه که اصلا انتظارش را ندارید با هم تصادف می‌کنند؛ در فصل پنجم سریال The Flash نیز ما با نورا آشنا شدیم، دختر بری و آیریس که از آینده آمده بود. او کلمه “Schway” را هم از آینده به گذشته آورد که هم معنی کلمه cool (جالب، باحال) است، و شنیدنش برای اولین بار خیلی عجیب بود. اما باید بدانید که این کلمه در سریال انیمیشنی Batman Beyond به وجود آمد، که وقایع آن هم در آینده اتفاق می‌افتد.

برای مخفی نگه داشتن هویت فلش-معکوس زحمت زیادی کشیده شد

فلش-معکوس

بدون شک بعد از فلش، فلش-معکوس محبوب‌ترین شخصیت سریال The Flash است، و تا زمانی که در سریال حضوری پررنگ داشت، همه چیز جالب و تماشایی‌تر بود. و بسیاری از طرفداران هم قبول دارند که بهترین خط داستانی سریال به همین فلش-معکوس تعلق دارد. اما بدون شک یکی از جذابیت‌های این شخصیت در نخستین روزهای سریال مخفی بودن هویتش بوده است، سازندگان سریال نیز زحمت زیادی کشیدند تا هر طور شده جلوی لو رفتن هویت او را بگیرند، آنها حتی یک بدل استخدام کردند تا هیچکس نتواند حدس بزند که چه‌ کسی لباس فلش-معکوس را به تن کرده است.

گرانت گاستین نزدیک بود بعنوان یکی از بازیگران Arrow انتخاب شود

گرانت گاستین

طی رویداد کراس‌اُور Elseworlds، آقای گاستین لباس گرین اَرو را به تن کرد و در چند صحنه بعنوان الیور کوئین نقش آفرینی کرد، که واقعا جالب و تماشایی بود. اما، این ستاره قبل از اینکه بعنوان بازیگر نقش بری آلن انتخاب شود، نزدیک بود که به سریال Arrow بپیوندد تا در یک نقش مهم بازی کند؛ روی هارپر که در نهایت تبدیل به آرسنال می‌شود، و ماجراهای زیادی را در کنار الیور و خواهرش تیا کوئین پشت سر می‌گذارد.

همچنین بخوانید | چرا بعضی از شخصیت‌های اصلی Legends Of Tomorrow قرار است سریال را ترک کنند؟

اندی مینتوس برای بازی در نقش بری آلن تست داده بود

بری آلن

سریال The Flash قبل از اینکه ساخته شود، مدتی را در فاز پیش-تولید قرار داشت، که طی این فاز پروسه‌ای مهم وجود دارد به نام «انتخاب بازیگر». چند ماه قبل از شروع تولید، سازندگان سریال مشغول تست گرفتن از بازیگران مختلف بوده‌اند تا برای شخصیت‌های اصلی آن بازیگرهایی مناسب پیدا کنند؛ اندی مینتوس نیز یکی از بازیگرانی بوده است که برای بازی در نقش بری آلن تست داد، اما سپس او را بعنوان بازیگر نقش Pied Piper انتخاب کردند.

اگر سریال شکست می‌خورد، فلش به سریال Arrow می‌پیوست!

الیور کوئین

در حال حاضر، هر کدام از سریال‌های Arrowverse اگر لغو شوند، شخصیت‌های آنها می‌توانند به یک سریال دیگر، مخصوصا Legends of Tomorrow (افسانه‌های فردا) بپیوندند، اما شرایط همیشه به این صورت نبوده است. زمانی که قرار بود سریال Flash را بسازند، اطمینانی وجود نداشت که می‌تواند موفق شود، در نتیجه تصمیم گرفتند اگر The Flash شکست بخورد و لغو شود، بری آلن را بعنوان یکی از شخصیت‌های اصلی وارد سریال Arrow کنند‌.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر و جالب‌تر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

11 نظرات
 1. E.N می گوید

  جالب بود
  ممنون از شما بابت این مقاله
  این سریال دوفصل اولش فوق العاده بود! حسابی حالمونو جا آورد
  اما از فصل سوم به بعد خیلی جاها اعصابمونو خورد کرد ولی خیلی جاها تونست غافلگیرمون کنه
  در کل سریالیه که خاطرات خوب زیادی ساخت

 2. The flash می گوید

  جالب بود ولی اسم قهرمانی دختر بری آلن اکس اس بود توی مطالب دنیای دی سی در سایت دی سی کمیک XSنام برده شده است

 3. ابوالفضل نوروزی می گوید

  ببخشید آقای اسکندری ،این مطلب درست است که این فصل فلش قرار است ۱۹ اپیزود داشته باشد و فصل آخر سریال باشد؟؟؟
  لطفا کامل توضیح دهید.

  1. آرش اسکندری
   آرش اسکندری می گوید

   خیر
   تمدید شده
   کاهش اپیزود هم نداره

 4. The flash 7 می گوید

  باسلام اقای اسکندری الان که اسپید فورس مرده بنظرتون چه اتفاقی رخ میدهد؟

  1. ابوالفضل نوروزی می گوید

   بری اسپید فورس خودش رو میسازه مثل ثاون
   شایدم اسمش رو بزاره اسپید فورس مثبت

 5. Mohammad Reza می گوید

  پر طرفدارترین سریال کامیک بوکی جهان مگه the Walking Dead نیست؟

  1. آرش اسکندری
   آرش اسکندری می گوید

   بحث ما در مورد سریالای ابرقهرمانیه
   ولی مردگان متحرک پرطرفدارترین نیست

 6. The flash می گوید

  متاسفانه سریال بعصی جاهاسوتی داده برای مثال بری هر کاری میکنه رو ایندش تاتیر میگذاره پس وقتی تاون در فصل یک از هستی نابود شد چطور در فصل پنج با نورادیدن کرد وتوزندان بودش لطفا پاسخ بدید ممنون؟؟؟ راستی دوستان شما زیرنویس فارسی را از کدوم سایت گیر میارید

  1. آرش اسکندری
   آرش اسکندری می گوید

   اگر سریال The Flash و Legends of tomorrow رو کامل دیده باشید، می‌دونید که ایبارد ثاون چطور مانع حذف شدن خودش از هستی شد. توضیحش توی یه کامنت راحت نیست.

 7. ممتاز می گوید

  خوچه ربطی داشت حالا؟؟! کدوم حقایق؟ همش توضیح دادی .من فکر کردم میخوای بگی قدرت هاشون واقعیه !!!!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline