آخرین اطلاعاتی که از فیلم سینمایی The Flash (فلش) داریم؛

ما سالهاست که می شنویم فیلم سینمایی The Flash قرار است ساخته شود، اما کی؟؟ خب، این فیلم در سال ۲۰۲۲ راهی گیشه خواهد شد اما برای اینکه به این نقطه برسد با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده است؛ ما فلش را اولین بار سال ۲۰۱۷ در فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice (بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت) ملاقات کردیم، که ما را با نسخه سینمایی سریع‌ترین مرد جهان آشنا کرد. یک سال بعد، در فیلم Justice League (لیگ عدالت) به فلش نقش پررنگ‌تری داده شد ولی خود فیلم شکست تجاری و هنری خورد که باعث شد فلش شروع بدی را تجربه کند.

به دنبال شکست اولین فیلم گروهی دنیای توسعه‌یافته دی‌سی (DCEU)، وارنر بروس (WB) و دی‌سی تصمیم گرفتند فعلا بیخیال این مدل فیلم ها شوند و تمرکز خودشان را بیشتر بر روی فیلم های انفرادی قرار دهند که در بستر DCEU ساخته می شوند اما کم‌ترین اشاره را به این دنیای اشتراکی دارند؛ The Flash یکی از این پروژه های انفرادی است که سالهاست در جهنم توسعه اسیر شده و تعداد قابل توجه‌ای کارگردان از دست داده، حتی یک بار نزدیک بود ستاره اصلی خودش را هم از دست دهد؛ ولی حالا، WB واقعا قصد دارد این فیلم را بسازد و ازرا میلر هم بطور قطع برای بازی در نقش بری آلن ملقب به فلش بازخواهد گشت.

همچنین بخوانید | رویداد Crisis on Infinite Earths: ملاقات فلش ها چطور ممکن شد و چه مفهومی دارد؟

کارگردان و نویسنده جدید

اندی موشیاتی

اگـر به یاد داشته باشید اوایل تیر ماه امسال بود که شنیدیم کارگردان IT و نویسنده Bumblebee با وارنر بروس وارد مذاکره شده‌اند تا در صورت امکان فیلم سینمایی فلش را بنویسند و کارگردانی کنند. گفته شد که اندی موشیاتی کارگردان فیلم ترسناک IT برای نشستن بر روی صندلی کارگردانی فیلم سینمایی The Flash وارد مذاکره شده، کریستینا هادسون (Bumblebee) هم قرار است فیلم‌نامه‌ این اثر را بنـویسد. و خیلی زود هم تایید شد که این دو نفر بطور رسمی با وارنر بروس قرارداد بسته اند و اکنون جزو تیم فلش هستند.

این خبر خوشحال کننده بود، چون فیلم انفرادی فلش طی این چند ساله کارگردان های مختلفی را از دست داد، ست گراهام اسمیت (LEGO Batman Movie)، جان فرانسیس دالی و جاناتان گلدشتاین (Game Night) از جلمه فیلمسازانی هستند که بعنوان کارگردان های این فیلم انتخاب شده بودند اما نتوانستند با وارنر کنار بیایند، یا اینکه وقت نداشتند. اما وقتی که اعلام شد اندی موشیاتی قرار است The Flash را کارگردانی کند واقعا خوشحال شدیم، او دو فیلم موفق IT را کارگردانی کرده و می دانیم که بهترین شخص برای جلوی دوربین بردن فیلم فلش است.

کریستینا هادسون هم که نویسنده فیلم‌نامه این عنوان انفرادی است جزو کاربلدهای رشته فعالیت خودش می باشد و طی یکی دو سال اخـیر به شهرت قابل توجه‌ای دست یافتـه. این نویسنده قبل از اینکه فیلم تحسین شده و موفقش، Bumblebee (بامبلبی)، پا به گیشه بگذارد بعنوان نویسنده در پروژه کمیک بوکی Birds of Prey (پرندگان شکاری) فعالیت می کرد و فیلم Batgirl (دختر خفاشی) هم یکی از فیلم های در حال توسعه اوست.

همچنین بخوانید | فاز تولید فیلم Shazam! 2 چه زمانی قرار است آغاز شود؟

زمانی که فاز تولید آغاز می‌شود

فیلم سینمایی فلش

اوایل آذر ماه بود که شنیدیم WB بطور جدی تصمیم به تولید این فیلم گرفته و قصد دارد در سال ۲۰۲۱ آن را جلوی دوربین ببرد. در زمانی که این خبر را شنیدیم هنوز تاریخ شروع اکران The Flash اعلام نشده بود، بنابراین حدس زدیم که در بهترین حالت می تواند سال ۲۰۲۳ راهی گیشه شود. در هر صورت تایید شد که، اندی موشیاتی بعنوان کارگردان این فیلم انتخاب شده و کریستینا هادسون هم کسی است که فیلم‌نامه آن را می نویسد، دخالت این دو نفر در پروژه انفرادی فلش باعث شده تا تبدیل شود به یکی از مورد انتظارترین فیلم های در حال توسعه دی‌سی.

طبق گزارش های رسمی، وارنر بروس قصد دارد فیلم سینمایی The Flash را هر چه سریع تر وارد فاز تولید کند، اما تا زمانی که کار ازرا میلر در فیلم Fantastic Beasts 3 (جانوران شگفت‌انگیز) به پایان نرسد، امکان شروع تولید این فیلم وجود ندارد. بنابراین در یکی از روزهای سال ۲۰۲۱ فیلم انفرادی فلش بطور رسمی جلوی دوربین می رود و میلر نیز باری دیگر در نقش بری آلن ملقب به فلش ظاهر می شود. باید اشاره کنیم که فرانچایز Fantastic Beasts هم متعلق به وارنر بروس است و در حال حاضر تنها مانع پیش روی بازگشت فلش به سینما می باشد.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: برای Birds Of Prey یک افتتاحیه ۴۹ تا ۵۵ میلیون دلاری پیش‌بینی شده

زمانی که اکران آغاز می‌شود

the flash 2022

و سرانجام، اوایل آذر ماه بود که WB بطور رسمی تاریخ شروع اکران این فیلم را فاش کرد و باعث شادی طرفداران بری آلن در سراسر جهان شد؛ طبق تایید استودیو، فیلم سینمایی The Flash که در اصل قرار بود سال ۲۰۱۸ راهی گیشه شود و به دلایل مختلف اوضاع طبق انتظار نرفت، حالا قرار است در تاریخ ۱ جولای ۲۰۲۲ (مصادف با جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱) بطور رسمی پا به گیشه بگذارد، یعنی چهـار سال دیرتر از زمان اصلی اکران این فیلم.‌ با این حساب، The Flash مورد انتظارترین فیلم تابستانی سال ۲۰۲۲ خواهد بود، و اگر همه چیز طبق انتظار پیش برود و دوباره مشکلی ایـجـاد نشود، ما یک تابستان شگفت انگیز را پشت سر خواهیم گذاشت.

این فیلم به احتمال زیاد، اوایل یا اواسط ۲۰۲۱ جلوی دوربین خواهد رفت (بیشتر به این بستگی دارد که کار ازرا میلر در Fantastic Beasts 3 چه زمانی به پایان برسد) و تا تابستان سال بعدش آن را آماده رفتن روی پرده می کنند.

هزینه‌ای که صرف تولید می‌شود

فیلم سینمایی فلش

ما هنوز نمی دانیم برای تولید فیلم سینمایی فلش چقدر پول خرج خواهد شد، اما از آنجا که بری آلن سریع‌ترین مرد جهان است، پس برای به زندگی آوردن داستان های فلش هم نیاز شدیدی به جلوه های ویژه سنگین دارند، به این معنی که تولید این فیلم قرار است پرهزینه و همچنین سخت باشد. البته از آنجا که بری آلن خیلی طرفدار دارد (به لطف کتاب های مصور و مخصوصا سریال The Flash)، به احتمال قوی فیلم انفرادی‌اش تبدیل به یک موفقیت بزرگ برای وارنر و دی‌سی خواهد شد، پس نگرانی زیادی برای بازگشت پول وجود ندارد. ولی با این وجود وارنر احتمال فروش کم را هم در نظر می گیرد، پس بودجه تولید فیلم نه خیلی زیاد (مثل لیگ عدالت) و نه خیلی کم (مثل پرندگان شکاری) خواهد بود، شاید چیزی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار.

همچنین بخوانید | آخرین اطلاعات از Aquaman 2: فیلم‌برداری تا قبل از اواسط ۲۰۲۱ آغاز نمی شود

اطلاعاتی از داستان فیلم

فیلم سینمایی فلش

هنوز بطور دقیق تایید نشده، اما به احتمال زیاد The Flash داستان خاستگاه فلش را تعریف می کند، داستان اینکه بری آلن چطور تبدیل به یک ابرقهرمان می شود. البته طبق شنیده‌ ها، این فیلم قرار است بر پایه کمیک های فلش‌پویت ساخته شود، ولی قصد ندارند این قوس داستانی را مو به مو جلوی دوربین ببرند، چون علاوه بر هزینه زیادی که خواهد داشت تکراری است و بارها آن را شنیده ایم. بنابراین قرار است بر پایه کمیک های فلش‌پوینت ساخته شود، اما به نظر می رسد کـه قرار نیست یک اقتباس دقیق باشد.

موشیاتی تایید کرده فیلم The Flash 2022 بر پایه فلش‌پوینت ساخته می شود اما نسبت به چیزی که ما انتظار داریم متفاوت است؛ در داستان کمیک بوکی فلش‌پوینت، بری آلن به گذشته سفر می کند تا جلوی قتل مادرش را بگیرد، که توسط فلش‌معکوس کشته شد و همه فکر کردند که پدر بری قاتل است. بری بعـد از اینکه مادرش را نجات می دهد به زمان حال بازمی‌گردد و می بیند که یک سری تغییرات اساسی در دنیا ایجاد شده است؛ سوپرمن گم شده و معلوم نیست کجاست، آکوامن و واندر وومن در جنگ هستند و بروس وین نیز وقتی که بچه بود کشته شد، در نتیجه پدرش توماس تبدیل شد به یک نسخه تاریک از بتمن و مادرش هم دیوانه شد، و در واقع تبدیل گشت به جوکر. 

خودتان حساب کنید تبدیل این داستان به یک فیلم چقدر می تواند هزینه داشته باشد، پس به احتمال قوی چیزی کوچک‌تر بر پایه و با تکیه بر این ایده می سازند.

بازیگران حاضر در فیلم

فلش ۲۰۲۲

تا این لحظه، بجز ازرا میلر حضور هیچ بازیگر دیگری در این فیلم تایید نشده، اما اطمینان داریم که در آن شاهد حضور پدر بری، هنری آلن، و معشوقه او آیریس وست خواهیم بود. هنوز معلوم نیست که چه کسی برای بازی در نقش هنری آلن انتخاب می شود، ولی احتمالش وجود دارد بیلی کروداپ که در لیگ عدالت حضور داشت بازگردد. برای بازی در نقش آیریس هم ممکن است دوباره کرسی کلمونس را انتخاب کنند که صحنه حضورش از نسخه نهایی فیلم لیگ عدالت حذف شد. در مورد دشمن بزرگ بری، فلش-معکوس هم شنیده ایم که در فیلم حضور دارد و قرار است یک زن باشد.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

1 نظر
  1. E.N می گوید

    ممنون بابت این گزارش، اخبار خوبی از این فیلم به گوش میرسه و امیدوارم همونطور که ازرا میلر گفته بود این فیلم بتونه هواداران رو کاملا غافلگیر کنه و در عین حال امیدوارم فیلم خوب و رضایت بخشی باشه و چون اولین فیلم سینمایی اختصاصی فلش هست پس انتظار میره حسابی غوغا کنه
    خداکنه این شایعه زن بودن فلش معکوس فقط شایعه باشه، چون هیچ منطقی برای تغییر جنسیت فلش معکوس وجود نداره و این حرفا که میخوان مردم فلش معکوس سینما رو با فلش معکوس تلویزیون اشتباه نگیرن همش چرنده، در این شایعه گفته شده میخوان از جسیکا چستین برای بازی در نقش ایوبارد ثاون استفاده کنن چون با اندی موشیاتی کار کرده! خب میتونن به جاش از بیل اسکاشگورد استفاده کنن که اون هم با اندی کار کرده و هم در نقش یک شرور ظاهر شده
    به هرحال امیدوارم خدا آخر عاقبت این فیلم رو به خیر کنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline