آخرین اطلاعاتی که از سریال The Mandalorian جنگ ستارگان داریم؛

در این پست قرار است نگاهی داشته باشیم به هر اطلاعاتی که از سریال Star Wars: The Mandalorian داریم. فرانچایز جنگ ستارگان در سال ۲۰۱۲ وارد عصر جدیدی شد، وقتی که دیزنی کمپانی Lucasfilm را بازگرداند و کار بر روی Episode VII (با عنوان رسمی The Force Awakens) را آغاز کردند، سه سال بعد هم این فیلم را روی پرده بردند. بعد از آن فرانچایز جنگ ستارگان خیلی گسترده تر شد، ادامه های بیشتری تولید کردند، چندین ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف و سریال انیمیشنی ساختند، کمیک بوک و رمان منتشر کردند. حال، اواخر سال جاری میلادی Episode IX پـا به گیشه می گذارد و پرونده خط داستانی اسکای‌واکر را برای همیشه می بنـدد، اما این یک شروع تازه برای Star Wars خواهد بود.

در حالی که Disney و Lucasfilm هنوز نام فیلم هایی که قرار است بعد از Episode IX اکران شونـد را فاش نکرده، آنها شورانرهای سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)، دیوید بنیاف و دی. بی. وایس را به همراه ریان جانسون (کارگردان Star Wars: The Last Jedi) مامور کرده اند تا کار بر روی ﺳﻪﮔﺎﻧﻪهای جدیدی را آغاز کنند، دو مجموعه فیلم تازه که هیچ ارتباطی با خاندان اسکای‌واکر و متحدان آنها نخواهند داشت. در این میان، مشغول کار بر روی The Mandalorian اولین سریال لایو-اکشن Star Wars هم بوده اند که قرار است توسط سرویس استریم Disney Plus عرضه شود. جان فاورو (Iron Man و The Jungle Book) شورانر این سریال است که فاز تولیدش ماه قبل (فوریه ۲۰۱۹) به پایان رسید.

ما منتظر هستیم تا Lucasfilm هرچه زودتر نخستین تریلر این سریال را منتشر کند چون تاریخ شروع پخش آن به تازگی فاش شده و فعلا فقط انتشار تریلر مانده. در واقع انتظار داریم که این تریلر همین روزها منتشرشود، اما قبل از آن بهتر است آخرین اطلاعاتمان از The Mandalorian را یک بار مرور کنیم، موافقید؟

همچنین بخوانید | دیزنی قصد تولید چندین ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف سریالی برای Star Wars را دارد!

تاریخ شروع پخش

Mandalorian 2019

طبق اعلام دیزنی، زمانی که سرویس استریم Disney Plus شروع بکار کند، سریال The Mandalorian (ماندالورین) در دسترس کاربران قرار می گیرد. با این حساب، در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۱۹ (مصادف با سه شنبه ۲۱ آبان سال جاری)، این سریال هم در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد؛ همچنین تایید شده که فصل اول تنها ۸ اپیزود دارد. با توجه به اهمیت فراوانی که دیزنی برای فرانچایز Star Wars قائل است، ما اطمینان داریم که ماندالورین یکی از بزرگ ترین و البته تماشایی ترین سریال های ۲۰۱۹ خواهد بود. البته شاید برای پیش بینی زود باشد، ولی Star Wars چند دهه قبل ثابت کرد که یکی از بهترین هاست.

شخصیت اصلی داستان

پدرو پاسکال

شخصیت اصلی سریال The Mandalorian توسط پدرو پاسکال (Game of Thrones) به تصویر کشیده شده است، او یک شکارچی جایزه بگیر است که لباس جنگی سربازان سیاره ماندالورین را می پوشد، که پیش از این آنها را در تن بوبا و جانگو فت دیده ایم. این جایزه بگیر تنها کارهای خطرناکی را در سراسر کهکشان قبول می کنـد، او خودش را در مرکز توجه بقایای امپراتوری کهکشان قرار می دهد، و با شکارچی ها و چهره های بدجنس دنیای جرم و جنایت کهکشان به رقابت می پردازد. این جنگجوی تنها از زمانی که به دنیا آمد برای تبدیل شدن به بهترین مبارز کهکشان آموزش دیده، سفینه وی Razor Crest نام دارد و با آن می تواند به تاریک ترین نقطه های کهکشان دور دور سفر کند.

وقایع سریال در چه دورانی اتفاق می افتد

سریال ماندالورین

طبق صحبت های جان فاورو، داستان سریال از جایی شروع می شود که پنج سال از حوادث فیلم Return of the Jedi (بازگشت جدای) گـذشته، یعنی پنج سال از زمانی که ائتلاف شورشی با موفقیت دومین سیاره مرگ را نابود کرده گذشته است. دهه ها قبل از حوادث فیلم The Force Awakens (نیرو برمی‌خیزد). باید اشاره کنیم که ظاهرا اولین سریال لایو-اکشن جنگ ستارگان قرار نیست زیاد [یا اصلا] بر روی سقوط امپراتوری کهکشان یا ظهور محفل یکم تمرکز کند.

داستان سریال ماندالورین

ماندالورین

در رابطه با داستان این سریال گفته شده که “بعد از داستان های جانگو و بوبا فت، جنگجوی دیگری در دنیای جنگ ستارگان نمایان می شود. وقایع The Mandalorian بعد از سقوط امپراتوری و قبل از ظهور محفل یکم (First Order) اتفاق می افتد. ما کوشش های یک هفت‌تیرکش تنها در کهکشان دورِ خارجِ از تسلط جمهوری جدید را دنبال می کنیم…” وقایع این سریال در کهکشانی بسیار دور اتفاق می افتد، جایی خارجِ از تسلط جمهوری جدید، بین حوادث فیلم Return of the Jedi و The Force Awakens.

همچنین بخوانید | جنگ ستارگان: دیزنی در حال توسعه سریال ﭘﯿﺶدرآمدی Rogue One است

بازیگران سریال

The Mandalorian

پدرو پاسکال (Game of Thrones و Narcos و Triple Frontier) در نقش شخصیت اصلی سریال The Mandalorian ظاهر می شود که فعلا فقط می دانیم یک هفت‌تیرکش است، ولی بزودی نامش هم فاش خواهد شد. از دیگر بازیگران هم می توانیم به جینا کارانو (Deadpool) در نقش کارا دان که قبلا یکی از سربازان گروه ضربت ائتلاف شورشی بوده، کارل ویترز (Rocky, Predator) در نقش گریف مادرا که گرداننده یک سازمان از شکارچی های جایزه بگیر است، ورنر هرتسوک در نقش یک شخصیت شرور که سردسته یک گروه از استورمتروپرهاست، جیانکارلو اسپوزیتو (Breaking Bad)، نیک نولتی (Warrior)، امید ابطحی (American Gods)، و امیلی سولو (Castlevania) اشاره کنیم.

با وجود اینکه خبرهای مختلفی از Mandalorian منتشر شده، ما هنوز چیزی در مورد این سریال نمی دانیم، فقط کمی اطلاعات در مورد داستان و بازیگران آن داریم. کمپانی Lucasfilm برنامه های بزرگی برای فرانچایز Star Wars دارد، مثلا اعلام کرده اند که در حال کار بر روی یک سریال ﭘﯿﺶدرآمدی برای کاسیان اندور (با نقش آفرینی دیه‌گو لونا) هستند، شایعه ها هم خبر از توسعه یک سریال برای اوبی‌وان کنوبی داده اند. در این میان شنیده ایم که این استودیو در نظر دارد دو ﺍﺳﭙﯿﻦﺁف سریالی برای Solo: A Star Wars Story (سولو: داستانی از جنگهای ستاره ای) بسازد؛ یکی برای شخصیت کیرا (Qi’Ra) و دیگری برای لندو کالریسیان (Lando Calrissian).

در انتها باید اشاره کنیم که این سریال بصورت هفتگی منتشر خواهد شد، نه یکجا.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline