باکس آفیس: The Nun بعد از ده روز 200 میلیون دلاری شد!

هفته قبل بود که فیلم سینمایی The Nun با یک افتتاحیه جهانی ۱۳۱ میلیون دلاری دنیای «احضار» را ﺷﮕﻔﺖزده کرد؛ این فیلم در تاریخ ۷ سپتامبر پا به گیشه گذاشت و طی سه روز نخست اکران در آمریکای شمالی ۵۳٫۸ میلیون دلار فروخت. این بزرگ ترین افتتاحیه در فرانچایز Conjuring بوده است، بعد از The Conjuring که در افتتاحیه ۴۱ میلیون دلار فروخت، The Conjuring 2 که ۴۰ میلیون دلار فروخت، Annabelle و Annabelle: Creation که به ترتیب ۳۷ و ۳۵ میلیون دلار فروختنـد.

پیش بینی شده بود که The Nun قرار است یک افتتاحیه بزرگ را رقم بـزند، در واقع کاملا قابل انتظار بود که اولین فیلم راهبه پتانسیل کسب چنین موفقیتی را داشته باشد. برخی تحلیلگران بینی کرده بودند که The Nun می تواند رکورد بزرگ ترین افتتاحیه فرانچایز خودش را بزند، اما وقتی که سه روز نخست اکران آن طی شد متوجه شدیم فیلم جدید فرانچایز Conjuring کلا تمام عناوین ژانر ترس را به چالش کشیده است.

همچنین بخوانید: اطلاعاتی تازه از داستان Annabelle 3 فاش شد؛ جدیدترین ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ در فرانچایز Conjuring

با وجود اینکه فیلم سینمایی The Nun از نظر هنری چندان موفق نبوده و با نقدهای تماما مثبتی از سوی منتقدین روبرو نشده، توانست در افتتاحیه بین المللی خودش ۱۳۱ میلیون دلار بفروشد، در صورتی که برای تولید آن فقط ۲۲ میلیون دلار هزینه شده است. حال، طبق گزارش تازه باکس آفیس، The Nun طی دومین تعطیلات آخرهفته اکران خودش در آمریکای شمالی یک رکورد دیگر را هم جابجا کرده است؛ این فیلم با کاهش ۶۶ درصدی نسبت به فروش افتتاحیه، در دومین تعطیلات آخرهفته اکرانش ۱۸٫۲ میلیون دلار فروخته است، که مجموع فروش داخلی آن را به ۸۵ میلیون دلار رسانده، و بزودی هم تبدیل چهارمین فیلم فرانچـایز Conjuring می شود که بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلار فروخته است.

جهت مقایسه باید اشاره کنیم که مجموع فروش داخلی The Conjuring بعد از ۱۰ روز نمایش به ۸۳٫۲ میلیون دلار رسیده بود، در نهایت هم گیشه های آمریـکا را با فروش کلی ۱۳۷٫۴ میلیون دلاری ترک کرد، پس می توانیم انتظار داشته باشیم که The Nun مجموعه حدودا ۱۵۰ میلیون دلار بفروشد.

The nun

در خارج از خاک آمریکا، فیلم سینمایی The Nun از جمعه تا یکشنبه ۳۳٫۱ میلیون دلار دیگر فروخت، که مجموع فروش خارجی آن را به ۱۴۳٫۶ میلیون دلار رساند، مجموع فروش بین المللی فیلم هم اکنون بعد از ۱۰ روز اکران به ۲۲۸٫۷ میلیون دلار رسیده است. هفته آینده اکران The Nun در فرانسه، کره جنوبی، روسیه، ایتالیا و ژاپن آغاز می شود، پس باید انتظار رشد چشمگیر رقم فروش جهانی را داشته باشیم.

همچنین بخوانید: ﻓﯿﻠﻢبرداری The Conjuring 3 باید در سال ۲۰۱۹ آغاز شود

فیلم سینمایی The Nun به کارگردانی کورین هاردی در واقع دومین ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ در فرانچایز The Conjuring می باشد، اولین Annabelle بود که تاکنون دو قسمت از آن ساخته شده و اخیرا تایید شده که قسمت سوم آن در سال ۲۰۱۹ اکران می شود، در این میان The Conjuring 3 نیز تا جایی که خبر داریم سال آینده جلوی دوربین خواهد رفت، فیلم Crooked Man هم بعنوان سومین ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ در حال توسعه است.

فیلم The Nun در حقیقت یک عنوان ﭘﯿﺶدرآمدی است و وقایع آن سالها قبل از حوادث The Conjuring و ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ Annabelle (آنابل) اتفـاق می افتـد، و کاوشی دارد در خاستگاه یک شیطان مشهور در دنیای احضار به نام والاک یا همان راهبـه خودمان که نخستین بار وی را در Conjuring 2 ملاقات کردیم.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.