سال ۲۰۲۲ و ۴ فیلم از دی‌سی (DC)؛

دو‌ کمپانی Warner Bros و DC Films بعد به پایان رساندن سه‌گانه موفق شوالیه تاریکی، در سال ۲۰۱۳ اولین فیلم از دنیای سینمایی خودشان را روی پرده بردند، این فرانچایز خیلی قدرتمند شروع بکار نکرد اما بعد از پشت سر گذاشتن یک سری مشکلات، قدرت گرفت و هم اکنون وارد یک مسیر درست شده است؛ سال ۲۰۲۲ قرار است اوج خودنمایی DC Films باشد، چرا که این استودیو قصد دارد در این سال چهار فیلم‌ را روی پرده ببرد. دی‌سی در سال ۲۰۱۶ با فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice بطور رسمی استارت دنیای سینمایی خودش را زد، و سپس Suicide Squad به کارگردانی دیوید آیر را روی پرده برد.

بعد از اینکه برنامه جواب داد و هر دو فیلم به فروش مناسبی دست یافتند، دی‌سی قصد داشت از آن به بعد هر سال دو فیلم را روی پرده ببرد، تا اینکه Justice League از راه رسید و DCEU را تا یک قدمی نابودی کشاند. بعد از اینکه آخرین فیلم دی‌سی زک اسنایدر شکست تجاری و هنری خورد، وارنر بروس تصمیم گرفت این فرانچایز را وارد یک مسیر متفاوت کند، که این برنامه خوشبختانه جواب داده و قرار است در سال ۲۰۲۲ دنیای سینمایی دی‌سی را به یک وضعیت مناسب برساند، اولین سالی که DC Films طی آن برای نخستین بار سه فیلم لایو-اکشن و یک انیمیشن را روی پرده می برد.

همچنین بخوانید | سال ۲۰۲۲ و ۹ فیلم ابرقهرمانی!

خوشبختانه بعد از اینکه Justice League شکست خورد، Wonder Woman به کارگردانی پتی جنکینز پا به گیشه گذاشت، و با موفقیت های تجاری خودش اوضاع را کمی آرام کرد، و به وارنر نشان داد که DCEU هنوز توان به موفقیت رسیدن را دارد. سال بعد هم شرایط بهتر شد، Aquaman به کارگردانی جیمز وان اکران شد و با فروش ۱.۱ میلیون دلاری خودش تبدیل شد به پرفروش‌ترین فیلم تولید شده توسط دی‌سی. بعد از آن هم Shazam از راه رسید و با نقدهای خوبی که دریافت کرد باعث شد تا اوضاع بهتر شود و همه نسبت به آینده DCEU امیدوار شوند‌. و این اواخر هم وارنر و دی‌سی فیلم Joker به کارگردانی تاد فیلیپس را اکران کرده اند که بیشتر از ۱ میلیارد دلار فروخته و تبدیل شده به یک موفقیت خیلی بزرگ برای این دو استودیو.

۲۰۲۰ قرار است سال مهمی برای دی‌سی باشد، چون مارول طی این سال فقط دو فیلم را روی پرده می برد، که فضا را برای خودنمایی دیگر استودیوها باز می کند؛ Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) و Wonder Woman 1984 فیلم های دنیای توسعه‌یافته دی‌سی در سال ۲۰۲۰ هستند که دومی بدون شک یک موفقیت بزرگ خواهد بود. در سال ۲۰۲۱ نیز موفق به تماشای The Batman و The Suicide Squad همچنین Black Adam با بازی دواین جانسون خواهیم شد، که ۲۰۲۱ را تبدیل به یک سال شلوغ برای دی‌سی کرده است.

Aquaman 2

در مورد فیلم های ۲۰۲۱ دی‌سی می توانیم ادعا کنیم که هر سه تای آنها به موفقیت دست خواهند یافت. The Batman که خوشبختانه به دست یک کارگردان خوب افتاده، مت ریوز (سیاره میمون‌ها) و Suicide Squad 2 که توسط جیمز گان (سازنده فیلم های نـگهبانان کهکشان) کارگردانی خواهد شد. Black Adam نیز دواین جانسون را بعنوان بازیگر نقش اصلی دارد و شکی نداریم که حداقل از نظر تجاری به موفقیت دست پیدا می کند. اما ۲۰۲۱ حکم یک دست‌گرمی را برای دی‌سی دارد، و اوج فعالیت این استودیو در سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

همچنین بخوانید | دی‌سی: Shazam 2 چهار ماه بعد از Black Adam روی پرده می رود!

اولین فیلم دی‌سی در سال مورد بحث ما Shazam 2 است که در تاریخ ۱ آوریل ۲۰۲۲ (مصادف با جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱) راهی گیشه می شود، یعنی چهار ماه بعد از Black Adam که تاریخ شروع اکران آن دسامبر ۲۰۲۱ اعلـام شده است. هنوز بطور دقیق اعلام نشده که در این فیلم قرار است شاهد بازگشت کدام شخصیت ها باشیم، ولی احتمال حضور تک صحنه ای بلک ادم در آن وجود دارد. DC Super Pets دومین فیلم دی‌سی در سال ۲۰۲۲ است که تاریخ شروع اکران آن ۲۰ مِی (مصادف با جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱) اعلام شده است. در این انیمیشن شاهد حضور حیواناتی هستیم که صاحب های آنها ابرقدرت های مشهور دی‌سی هستند، ما انتظار داریم که کریپتو ابرسگ هم در DC Super Pets حضور داشته باشد.

سومین فیلم دی‌سی که مورد انتظارترین آنها هم است، The Flash نام دارد که در تاریخ ۱ جولای ۲۰۲۲ (مصادف با جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱) روی پرده می رود، در این فیلم ازرا میلر باری دیگر در نقش بری آلن ملقب به فلش ظاهر می شود. The Flash بعد از پشت سر گذاشتن پستی بلندی های بسیار، قرار است توسط اندی موشیاتی (سازنده فیلم های IT) کـارگردانی شود‌. و چهارمین فیلم هم Aquaman 2 است که قرار است توسط جیمز وان کارگردانی شود و در تاریخ ۲۲ دسامبر (مصادف با پنجشنبه ۱ دی ۱۴۰۱) راهی گیشه شود. با توجه به فروش میلیاردی قسمت نخست، ما انتظار داریم که تبدیل به پرفروش‌ترین فیلم دی‌سی در سال ۲۰۲۲ شود.

بعد از سالها انتظار، شاید ۲۰۲۲ تنها سالی باشد که دی‌سی‌ فرصتی برای پیشی گرفتن از مارول داشته باشد، فرصتی برای اینکه خودش را بعنوان یک کمپانی موفق در تولید عناوین ابرقهرمانی معرفی کند. منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.