ادامه ریبوت Tomb Raider در حال توسعه است؛ صاحب یک نویسنده شد

کمپانی MGM در حال کار بر روی یک ادامه برای ریبوت سینمایی Tomb Raider (مهاجم مقبره) با نقش آفرینی آلیسیا ویکاندر است، خانم امی جامپ هم بعنوان نویسنده فیلم‌نامه‌ انتخاب شده؛ بدون شک نسخه قدیمی Tomb Raider با بازی آنجلینا جولی طرفداران خاص خودش را دارد، ولی قسمت دوم این فیلم (Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life) که در سال ۲۰۰۳ پا به گیشه گذاشت با فروش خیلی کمی روبرو شد. اما پانزده سال بعد، بعد از اینکـه بازی Tomb Raider با موفقیت ریبوت گشت، استودیو تصمیم گرفت نسخه سینمایی را هم بازآفرینی کند، بنابراین آلیسیا ویکاندر (با سابقه دریافت اسکار) برای به تصویر کشیدن این دختر کنجکاو و ماجراجو انتخاب شد.

فیلم سینمایی Tomb Raider به کارگردانی رور اوثاگ در سال ۲۰۱۸ پا به گیشه گذاشت اما با نقدهای چندان خوبی روبرو نشد، البته منتقدین عملکرد درخشان خانم ویکاندر بعنوان لارا کرافت را مورد تحسین قرار دادند ولی یک سری مشکلات با داستان خاستگاه کسل کننده فیلم داشتند، و البته تلاش فراوان آنها جهت فراهم کردن شرایط برای تولید قسمت دوم هم مورد سرزنش قرار گرفت. در نتیجه، ریبوت Tomb Raider که با بودجه ۹۴ میلیون دلاری ساخته شده بود در گیشه بین المللی ۲۷۴ میلیون دلار فروخت، که یک شکست تجاری نبود اما اسم آن را نمی توانیم “موفق” هم بگذاریم. بعد از این فروش پایین برای طرفداران تبدیل به سوال شد که آیا قسمت دوم ریبوت Tomb Raider را می سازند؟

همچنین بخوانید | فیلم ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ «جادوگر شهر اُز» و «آلیس در سرزمین عجایب» صاحب نویسنده شد؛

حـال، طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده، کمپانی مترو گلدوین مایر (MGM) توسعه قسمت دوم ریبوت Tomb Raider را بطور رسمی آغاز کرده و حتی یک نویسنده برای نگارش فیلم‌نامه‌ آن استخدام نموده است. خانم جامپ بعنوان نویسنده فیلم Tomb Raider 2 (که هنوز صاحب عنوان رسمی نشده) انتخاب شده، ما او را بیشتر بخاطر همکاری با همسرش بن ویتلی در پروژه هایی مثل Free Fire و High-Rise می شناسیم.

Tomb Raider 2

خیلی دلگرم کننده است که می شنویم یک نویسنده خانم با تجربه نگارش فیلم های اکشن را برای کار کردن بر روی قسمت دوم ریبوت Raider sequel انتخاب کرده اند، چون قسمت اول را هم خانم جنوا رابرتسون-دوورت (Captain Marvel) نوشته بود. این می تواند اتفاق خیلی خوبی باشد، با وجود اینکه در گذشته به نویسنده های خانم فرصت درخشش داده نمی شد و سینما هم وضعیت خوبی داشت، اما حالا وضعیت خیلی بهتری دارد چون شرایط را برای ارائه ایده های جدید و ظهور ذهن های خلاق فراهم کرده اند. امروز، در هالیوود و حتی بسیاری از دیگر کشورهای جهان فیلم هایی که بر محور یک شخصیت زن می چرخند معمولا توسط نویسندگان و فیلمسازان زن نوشته و کارگردانی می شوند، که اغلب هم عناوین موفقی هستند؛ بدون شک سینما وارد یـک عصر جدید شده است.

همچنین بخوانید | دکتر فیت (Doctor Fate) صاحب یک فیلم سینمایی می شود؛

در هر صورت امیدواریم نویسنده جدید برای نگارش فیلم‌نامه‌ Tomb Raider 2 اشتباهات قسمت اول را تکرار نکند و در عوض کمی ذوق هنری خرج سناریو کند تا در نهایت شاهد تولید یک فیلم جالب و تماشایی باشیم.


منبع: ددلاین

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.