موفق‌ترین انیمیشن های تولید شده توسط Universal Pictures (در خاک آمریکا)

وقتی صحبت از انیمیشن های هالیوودی می شود، بدون شک به والت دیزنی فکر می کنید، که البته حق دارید چون دیزنی در صنعت انیمیشن یک غول بدون رقیب است، اما کمپانی های دیگری هم وجود دارند که طی چند سال اخیر با تولید انیمیشن های جالب و خلاقانه به موفقیت دست یافته اند. مثلا Universal Pictures سازنده تعداد قابل توجه ای از انیمیشن های مشهور جهان است، که بسیاری از آن ها به موفقیت های چشم‌گیری دست یافته اند. حال برای اینکه کمی بیشتر با تولیدات این استودیو آشنا شوید، قصد داریم نیم نگاهی داشته باشیم به پرفروش ترین انیمیشن های Universal در خاک آمریکا (و سراسر جهان).

در خاک آمریکا، The Secret Life Of Pets (زندگی پنهان حیوانات خانگی) موفق ترین انیمیشن تولید شده توسط کمپانی یونیورسال است، این انیمیشن که توسط کریس رناد کارگردانی شده بود در سال ۲۰۱۶ راهی گیشه شد و در وطن خودش به مجموع فروش ۳۶۸ میلیون دلاری دست یافت، و فروش بین المللی ۸۷۵٫۴ میلیون دلاری در مقابل بودجه تولید ۷۵ میلیون دلاری باعث شد تا تبدیل به یک موفقیت حقیقی شود. دومین انیمیشن موفق این استودیو Despicable Me 2 (من نفرت‌انگیز) است که به کارگردانی پیر کافین و کریس روناد در سال ۲۰۱۳ روی پرده رفت و در آمریکا ۳۶۸ میلیون دلار فروخت‌. این انیمیشن با بودجه ۷۶ میلیونی تولید شده بود و در گیشه بین المللی توانست ۹۷۰ میلیون دلار بفروشد.

همچنین بخوانید | فیلم‌های جدید LEGO در راه هستند؛ این بار از سوی یونیورسال

سومین انیمیشن موفق یونیورسال Minions (مینیون‌ها) است که به کارگردانی پیر کافین و کیل بلدا در سال ۲۰۱۵ روی پرده رفت و در ایالات متحده ۳۳۶ میلیون دلار فروخت. این انیمیشن که فراموش‌نشدنی ترین محصول یونیورسال است، با بودجه ۷۴ میلیون دلاری تولید شد و در گیشه بین المللی ۱.۱۵ میلیارد دلار فروخت. The Grinch (گرینچ) با فروش وطنی ۲۷۰ میلیون دلاری خودش چهارمین انیمیشن موفق یونیورسال است، که به کارگردانی اسکات موژر و یارو چینی در سال ۲۰۱۸ روی پرده رفت. تولید این انیمیشن ۷۵ میلیون دلار هزینه داشت و در گیشه بین المللی ۵۱۱.۵ میلیون دلار فروخت.

گرینچ

در جایگاه پنجم می توانیم انیمیشن موزیکال Sing (آواز) را قرار دهیم که توسط گارس جنینگز کارگردانی شده بود و در سال ۲۰۱۶ اکران شد، این انیمیشن شاد و مفرح در خاک آمریکا ۲۷۰ میلیون دلار فروخت، و به فروش بین المللی ۶۳۴٫۱ میلیون دلاری دست یافت، که با توجه به بودجه تولید ۷۵ میلیون دلاری‌اش، رقم خوبی بوده است (قسمت دوم آن قرار است ساخته شود). Despicable Me 3 با مجموع فروش ۲۶۴ میلیون دلاری، ششمین انیمیشن موفق یونیورسال است که در سال ۲۰۱۷ روی پرده رفت. این انیمیشن که توسط پی‌یر کافین و کایل بالدا کارگردانی شده بود با بودجه ۸۰ میلیون دلاری ساخته شد و در گیشه بین المللی ۱ میلیارد دلار فروخت.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: و حالا انیمیشن Frozen II هم‌ میلیاردی شد!

هفتمین انیمیشن موفق یونیورسال Despicable Me است که در وطن خودش ۲۵۱ میلیون دلار فروخت و به مجموع فروش بین المللی ۵۴۳ میلیون دلاری دست یافت. هشتمی The Lorax (لوراکس) است که در سال ۲۰۱۲ روی پرده رفت و در آمریکا ۲۱۴ میلیون دلار فروخت، تولید این انیمیشن ۷۰ میلیون دلار هزینه داشت و توانست در سراسر جهان ۳۴۸ میلیون دلار بفروشد. در جایگاه نهم The Secret Life Of Pets 2 قرار دارد که امسال روی پرده رفت، اما نتوانست موفقیت های قسمت اول را تکرار کند، این انیمیشن در آمریکا فقط ۱۵۸ میلیون دلار فروخت و به مجموع فروش بین المللی ۴۲۹.۴ میلیون دلاری دست یافت.

و در نهایت دهم: The Addams Family (خانواده آدامز) به کارگردانی کنراد ورنن که در آمریکا ۹۷ میلیون دلار فروخت و با بودجه تولید ۴۰ میلیون دلاری‌اش به مجموع فروش جهانی ۱۹۳.۳ میلیون دلاری دست یافت‌ — با توجه به اینکه موفق بود،حالا قسمت دوم آن هم قرار است ساخته شود و در سال ۲۰۲۱ پا به گیشه بگذارد. منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.