کارگردان Upgrade دوست دارد ادامه آن را بسازد؛ با بودجه بیشتری نسبت به قسمت اول

لی ونل کارگردان Upgrade (ارتقا) که در سال ۲۰۱۸ اکران شد، در اظهارات تازه خودش به علاقه‌ای که برای ساختن ادامه این فیلم دارد اشاره کرده، البته گفته که اگر آن را بسازد دوست دارد بودجه بیشتری در اختیار داشته باشد. Upgrade یک فیلم اکشن-ترسناک بود که لوگان مارشال-گرین در آن شخصیتی به نام «گری تریس» را به تصویر کشید، مردی که در یک دنیای مدرن زندگی می‌کند اما علاقه‌ای به استفاده از تکنولوژی‌ ندارد. اما بعد از حمله‌ای مرگبار به همسرش که موجب مرگ وی می‌شود و گری را هم فلج می‌کند، او از یک هوش مصنوعی (تراشه‌ای که در گردنش کار گذاشتند) کمک می‌گیرد، در نتیجه فرصتی پیدا می‌کند تا از کسانی که موجب نابودی زندگی‌اش شدند انتقام بگیرد.

این فیلم به ما نشان داد که وقتی هوش مصنوعی و انسان‌ها با هم ترکیب شوند چه اتفاقی رخ خواهد داد؛ بعد از اینکه چند فرد ناشناس همسر او را کشتند و خودش را فلج کردند، در گردن او تراشه‌ای بسیار هوشمند کار گذاشته شد. «گری» به کمک این هوش مصنوعی به راحتی توان راه رفتن و استفاده از دستانش را پیدا می‌کند، غافل از اینکه این هوش مصنوعی توانایی‌های خیلی بیشتری دارد. او که «استم» نام دارد خیلی زود شروع می‌کند به صحبت با گری، و به بهانه یافتن قاتل همسر گری، او را در مسیری قرار می‌دهد که ناچار به کشتن آدم‌ها می‌شود. به تدریج استم کنترل کامل گری را به دست می‌گیرد، و در انتها اصل داستان فاش می‌شود: استم یک هوش مصنوعی بسیار پیشرفته است که در تلاش بوده تا میزبانی انسانی بیاید.

همچنین بخوانید | امتیاز راتن تومیتوز فیلم ترسناک The Invisible Man واقعا امیدوارکننده است؛

فیلم سینمایی Upgrade با بودجه ۵ میلیون دلاری ساخته شد و در گیشه بین المللی ۱۷ میلیون دلار فروخت، پس از نظر تجاری شکست نخورد اما خیلی هم موفق نبود، البته نقدهای خوبی دریافت کرد و حسابی پرطرفدار شد — بودجه پایین باعث شد تا به خوبی که باید ساخته نشود. این فیلم توسط Blumhouse ساخته شد که تخصص آنها ساخت فیلم‌های ترسناک با هزینه خیلی کم است (از جمله The Conjuring و Paranormal Activity)، و جیسون بلوم سازنده این استودیو نیز تمایل زیادی برای ساختن قسمت دوم Upgrade دارد. این تهیه‌کننده مشهور گفته که در همین رابطه صحبت‌هایی با ونل داشته است، و به شخصه دوست دارد یک ادامه برای این فیلم بسازد، ولی فعلا برنامه‌ای برای انجام این کار ندارند.

مرد نامرئی ۲۰۲۰

ونل نیز برای مدت زمان قابل توجه‌ای ادعا کرد که با استودیو هیچ صحبتی در رابطه با ساختن ادامه Upgrade نداشته است، اما به تازگی طی یک مصاحبه به همین قضیه اشاره کرده؛ وقتی از او در مورد ساختن ادامه این فیلم سوال شد، آقای ونل گفت که خیلی دوست دارد قسمت دوم Upgrade را بسازد، ولی اگر قرار باشد این کار را بکند بودجه بیشتری نیاز دارد. البته این کارگردان، که فیلم ترسناک جدیدش The Invisible Man (مرد نامرئی) جمعه همین هفته روی پرده می‌رود، تایید نکرد که چنین فیلمی قرار است ساخته شود و فقط گفت که دوست دارد آن را بسازد.

همچنین بخوانید | فیلم‌ ترسناک Don’t Breathe 2 صاحب کارگردان و تاریخ شروع تولید شد؛

طی یک دهه گذشته فیلم‌های ترسناک موفقیت های بزرگ و بعضی اوقات عجیبی در سینمای هالیوود بدست آوردند، به همین دلیل است که می‌گوییم که هم اکنون در عصر طلایی فیلم‌های ترسناک قرار داریم؛ البته Upgrade بیشتر اکشن بود تا ترسناک، که خیلی موفق عمل نکرد اما نشان داد که ترکیب این دو ژانر می‌تواند نتیجه خیلی خوبی داشته باشد. پس، اگر برای Upgrade 2 بودجه بیشتری در اختیار سازندگانش قرار داده شود، شاید بتوانند نشان دهند که یک فیلم اکشن-ترسناک باید چطور باشد، شاید یک روز متوجه شویم.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline