نخستین واکنش ها نسبت به US 2019: یک فیلم وحشتناک و خارق العاده

با توجه به اینکه مدت زمان چندان زیادی تا شروع اکران جهانی فیلم ترسناک US (ما) به کارگردانی جوردن پیل (Get Out) باقی نمانده، نخستین واکنش ها نسبت به این فیلم نمایان شده است. آقای پیل بواسطه فیلم ترسناک Get Out نخستین تجربه کارگردانی خودش را کسب کرد و به لطف همین فیلم برنده یک جایزه درخشان اسکار شد، حالا هم اثر تازه او از راه رسیده و به نظر می رسد که یک عنوان شگفت انگیز دیگر در ژانر ترس باشد؛

در فیلم سینمایی US، ما با ید خانواده همراه می شویم که به امید استراحت و تفریح راهی خانه ساحلی خودشان شده اند. البته آنها به هدفی که دارند نمی رسند و استراحت آنها بعد از نمایان شدن یک خانواده دیگر — که همزادهای خودشان هستند — تبدیل به تلاش برای زنده ماندن می شود. معلوم نیست که سر و کله این خانواده عجیب از کجا پیدا شده، اما بدون در نظر گرفتن قضیه خاستگاه آنها، ادلاید و گیب (با بازی Lupita Nyong’o و Winston Duke) که زن و شوهر هستند باید هر کاری لازم است انجام دهند تا از خانواده خود محافظت کنند. با توجه به موفقیت های تجاری و هنری Get Out، طرفداران پیل از ۲۰۱۷ به بعد شدیدا در انتظار فیلم جدید وی بوده اند که اکنون از راه رسیده است.

همچنین بخوانید | پوسترهای جدید فیلم ترسناک US 2019: همزادهای وحشتناک!

بعد از نمایش در فستیوال SXSW واقع در شهر آستین تگزاس، منتقدین سری به حسابهای توییتر خودشان زدند و در مورد فیلم سینمایی US نظر دادند که طبق انتظار نظر همه آنها مثبت بوده است. طبق این نقدها، اثر جدید جوردن پیل فیلمی غیرمعمول، ترسناک با بازیگرانی شگفت انگیز است که حتما باید آن را تماشا کرد — این پیشنهاد فقط برای طرفداران ژانر ترس نیست و بلکه همه عاشقان هنر هفتم مخاطب آن هستند. برای اینکه متوجه شوید نظر منتقدین چه بوده پیشنهاد می کنیم تا انتها همراه ما باشید:

US 2019

آقای David Fear در توییت خودش با به کار بردن هشتگ SXSW19 این فیلم را یک عنوان به شدت وحشتناک خواند، که البته با توجـه به ژانر اثر کاملا قابل انتظار بود. خانم Angie J. Han تماشای فیلم US را یک تجربه عالی خوانده است، عنوانی که “به اندازه کافی جالب است تا شما را بخنداند، به اندازه کافی وحشتناک که شما را بترساند، برای لحظاتی واقعا اندوه آور…” او همچنین اشاره نمود که بازیگران فیلم به شدت شگفت انگیز نقش آفرینی کرده اند، بخصوص خانم لوپیتا نیونگو.

آقای Franklin Leonard که یک تهیه‌کنندهٔ است نیز با تعریف از محتوای قوی این اثر سینمایی، از آن بعنوان یکی از ده فیلم برتری که در عمر خودش تماشا کرده یاد نمود. خانم lindsey romain هم در توییت خودش ادعا نمود که فهمیدن فیلم جدید جوردن پیل برای او ده سال زمان می برد، از نظر او این ادعا بهترین تعریفی است که می تواند از فیلم بکند. ظاهرا بازی لوپیتا نیونگو در US واقعا فوق العاده بوده چون خانم romain هم از عملکرد وی تعریف کرده است.

همچنین بخوانید | ظاهرا فیلم ترسناک Happy Death Day 3 ساخته نخواهد شد؛

آقای اریک دیویس ادعا کرد که فیلم سینمایی Us “بطور شگفت انگیزی دیوانه کننده است، فوق العاده ترسناک و بسیار مبتکرانه که حاوی عناصری مشابه فیلمهای زامبی و حمله به خانه است، ولی شبیه به هیچکدام از فیلم هایی که تاکنون دیده ام نیست. از ابتدا تا انتها فریبنده…” در دیگر نقد هم Nicole Sperling نظر خودش را بصورت یک درخواست بیان کرد: “به من تمام لوپیتای فیلم US را بدهید و مقداری هم وینستون دوک و الیزابت ماس برمیدارم.” که یک تعریف دیگر از خانم لوپیتا محسوب می شود.

جوردن پیل اکنون یک نویسنده و کارگردان بزرگ در ژانر ترس است که به لطف Get Out توانست چنین شهرتی را کسب کند، ولی بزودی وی را می توانیم بعنوان مجری در برنامه تلویزیونی The Twilight Zone (منطقه نیمه‌روشن) مشاهده کنیم. پیل در پروژه بازسازی فیلم کلاسیک ترسناک Candyman بعنوان ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ حضور دارد، که هنوز به جای خاصی نرسیده اما طبق شنیده ها پروسه انتخاب بازیگر آن آغاز شده است.

اگر Us هم بتواند مانند Get Out تبدیل به یک موفقیت تجاری و هنری شود، احتمالا خیلی زود شاهد تولید یک فیلم دیگر از سوی پیل در ژانری مشابه خواهیم بود؛ پس خوش به حال طرفداران ژانر ترس!


منبع: توییتر

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.