ممکن است Venom 2 با درجه سنی R ساخته شود؟ (بخاطر موفقیت‌های Joker)

زمانی که سونی اعلام کرد قصد دارد یک فیلم انفرادی برای ونوم (venom) بسازد، دو حقیقت در مورد این فیلم وجود داشت که باعث شد نسبت به احتمال موفقیت آن شک کنیم؛ نخست اینکه اعلام شد قرار است بدون حضور مرد عنکبوتی ساخته شود، و سپس اینکه آن را برای دریافت درجه سنی PG-13 می سازند. اولین مورد با تبدیل کردن ونوم به یک ضدقهرمان حل شد، اما دومی هنوز هم یک مسئله مورد بحث است. البته venom با وجود تمام مشکلاتی که داشت تبدیل به یک موفقیت بزرگ شد، ولی بسیاری از طرفداران همچنان ناراحتند که چرا سونی این فیلم را با درجه سنی بزرگسال (R-rated) نساخت.

سونی درست مثل دیزنی از ترس شکست تجاری این فیلم را با درجه سنی PG-13 ساخت، که یکی از دلایل اصلی موفقیت تجاری آن بود. ولی ساختن یک فیلم درجه بزرگسال برای ونوم هم می توانست اتفاق خوبی باشد، و همزمان به موفقیت تجاری و هنری ختم شود، اما رئسای سونی جرات به جان خریدن این خطر را نداشتند. این در حالی بود که کمپانی فاکس سه سال قبل‌تر با تولید فیلم Logan به همه نشان داد فیلم های کمیک بوکی درجه R هم شانس موفقیت دارند، در سال ۲۰۱۶ با اکران فیلم Deadpool دوباره به همه ثابت کرد، و در ۲۰۱۸ با Deadpool 2 باری دیگر بر روی ادعای خودش مُهر تایید زد.

همچنین بخوانید | برادران وانر قصد دارد یک سه‌گانه برای جوکر (Joker) بسازد؛

با وجود تمام نشانه ها، درخواست طرفداران و لازم بودن آن، سونی زیر بار نرفت و Venom با درجه سنی PG-13 روی پرده رفت. ونوم یک شخصیت خشن است، کسی نمی تواند طبیعت این سیمبیوت بیگانه را انکار کند، ولی سونی تمام تلاش خودش را انجام داد و کاملا درست است که پول خوبی بدست آورد، ولی ونوم لایق فیلم خیلی بهتری بود. این اتفاقی است که در گذشته رخ داده و نمی توانیم تغییرش دهیم، ولی شاید سونی بتواند در آینده متفاوت و بهتر عمل کند.

فیلم Joker 2019 که بودجه تولیدش کمتر از ۷۰ میلیون دلار است، با درجه سنی R روی پرده رفت. کمپانی وارنر بروس با شک فراوان به این فیلم چراغ سبز نشان داد، و رئسای این استودیو اصلا خبر نداشتند که بهترین تصمیم ممکن را گرفته اند. این فیلم اگر توسط دیزنی یا سونی تولید می شد، شاید خوب می فروخت اما فیلم خوبی از آب در نمی‌آمد، ولی وارنر ریسک کرد و نتیجه خوبی گرفت. موفقیتی که وارنر بروس با این فیلم کسب کرد، دیزنی نتوانست با Avengers: Infinity War کسب کند، کاری که Joker انجام داد شاید تا سالها تکرارنشدنی باقی بماند!!

venom 2

حال این سوال در ذهن طرفداران وجود دارد که آیا موفقیت های تجاری و هنری Joker 2019 تغییری در ژانر کمیک بوکی ایجاد خواهد کرد؟ جواب این سوال مثبت است، ولی این تغییر بیشتر در فیلم های خود وارنر خواهد بود. مت تولمک، تهیه‌کننده Venom، نیز عقیده دارد که این موفقیت ها باعث شده تا اکنون فرصت بیشتری برای کاوش در خط های داستانی ابرقهرمانی درجه بزرگسال وجود داشته باشد. البته معلوم نیست که برای Venom 2 قرار است از این فرصت استفاده کنند یا نه، ولی اگر اینطور می شد واقعا عالی می‌شد.

همچنین بخوانید | تولید فیلم سینمایی Venom 2 آغاز شده؛ تام هاردی تایید کرد

خوب یا بد بودن یک فیلم توسط درجه سنی آن تعیین نمی شود، ولی همین درجه سنی به سازندگان فیلم آزادی بیشتر یا کم‌تری می دهد، و این می تواند بر روی بخش های مختلفی از محصول نهایی تاثیری چشم‌گیر بگذارد. البته اگر بپرسید که Venom 2 ممکن است با درجه سنی بزرگسال ساخته شود یا نه، جواب احتمالا منفی است؛ چون سونی هنوز هم ترس زیادی برای ریسک کردن دارد، از طرفی این استودیو مشتاق وارد کردن ونوم به دنیای سینمایی مارول و قرار دادن او کنار مرد عنکبوتی است، پس هیچوقت بیخیال تلاش کردن نمی شود.

البته زیاد هم نیست، چون برای این استودیوها سود در اولویت قرار دارد، و سیاست های فعلی تاکنون آنها را به این پول رسانده و خواهد رساند. اما هر از گاهی اشخاصی مثل رایان رینولدز و تاد فیلیپس پیدا می شوند که در جستجوی ارائه چیزی تازه هستند، و مردم هم معمولا بعنوان حامی ظاهر می شوند و از اتفاق های تازه ای مثل Deadpool و Joker حمایت می کنند. دیزنی و سونی فعلا قصد دارند از مخاطبین کم سن خودشان سود ببرند، اما وارنر بروس بعد از موفقیت اخیرش بدون شک بیشتر بر روی مخاطبین بزرگسال خودش حساب باز می‌کند، همان دسته از مردم که طی این سالها از محصولات سرویس های استریمی مثل نت‌فلیکس و آمازون حمایت کردند.

پس، بدون شک Venom 2 با درجه سنی PG-13 ساخته خواهد شد، و طرفداران هم مجبور به پذیرفتن این حقیقت هستند. اما آینده روشنی برای فیلم های کمیک بوکی درجه بزرگسال وجود دارد، آینده ای بزرگ و شگفت‌انگیز؛ پس ممنون ددپول، سپاس جوکر!

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline