فروش فیلم Venom در چین از مرز 250 میلیون دلار عبور کرد!


فیلم ﺑﻼﮎﺑﺎﺳﺘﺮ امسال کمپانی سونی، Venom با نقش آفرینی تام هاردی با وجود تمام نقدهایی بدی که دریافت کرد، بعد از فتح گیشه های ایالات متحده حالا مشغول مچاله کردن سینماهای کشور چین است؛ کمپانی سونی با به جان خریدن خطر شکست، تصمیم گرفت برای شخصیت ادی بروک یک فیلم انفرادی بسازد، اما هیچ کس انتظار نداشت نتیجه به این صورت باشد. Venom با وجود اینکه از سوی منتقدین نمراتی منفی دریافت کرد، در گیشه با استقبال خوبی روبرو شد و با شکستن رکودهای ماه اکتبر باکس آفیس آمریکا توانست به شروع دنیای سینمایی مرتبط با اسپایدرمن کمپانی سونی کمک کند. این فیلم در واقع طوری ساخته شده که در نگاه مردم عادی یک عنوان تماشایی باشد، اما متخصصان این صنعت آن را فیلم درخوری تجسم نمی کنند.

در داخل خاک آمریکا، فیلم سینمایی Venom تاکنون مجموعا ۲۱۲٫۳ میلیون دلار فروخته است که رقم چندان بزرگی به نظر نمی رسد. اما در خارج از خاک آمریکا و در گیشه بین المللی، فروش ۸۴۵٫۵ میلیون دلـاری این فیلم را می توانیم یک موفقیت بزرگ و کم نظیر صدا بزنیم. فروش Venom با وجود اینکه از یک فرانچایز بزرگ نشات نگرفته حتی از Justice League (لیگ عدالت) هم بیشتر بوده است، از تمام فیلم های فرانچایز X-Men (مردان ایکس) بیشتر فروخته و حتی Wonder Woman (زن شگفت انگیز) را پشت سر گذاشته است. حال چند هفته ای است که اکران Venom در کشور چین آغاز شده و با وجود انتشار نسخه دیجیتالی در ایالات متحده، چینی ها هنوز می توانند برای تماشای ماجراجویی انفرادی ونوم به گیشه ها مراجعه کنند!

همچنین بخوانید| بررسی فیلم سینمایی Venom (ونوم): یک کلیشه ی پرفروش!

حال، طبق تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی باکس آفیس، فیلم سینمایی Venom در کشور چین عملکردی فوق العاده داشته است. فروش این فیلم در چین بیشتر از هر کشور دیگری بوده، حتی ایالات متحده؛ بطوری که تا امروز مجموعـا ۲۶۰٫۵ میلیون دلـار در این کشور پهنـاور فروختـه است. فروش Venom حالا باید از Jurassic World: Fallen Kingdom (که ۲۶۱٫۲ میلیون دلار فروخته بود) هم بیشتر شود تا جایگاه هفتم را در میان پرفروش ترین فیلم های ۲۰۱۸ چین تصاحب کند.

Venom 2018

البته شنیدن این خبر چندان هم غافلگیرکننده و عجیب نیست، چون Venom وقتی پا به سینماهای چین گذاشت کار خودش را با رکوردشکنی آغـاز کرد، و کاملا قابل پیش بینی بود که قرار است یک اجرای قدرتمند را از خودش به نمایش بگذارد. حتی زمانی که Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald در گیشه های چین با فیلم Venom روبرو شد هم نتوانست کاری از پیش ببرد و در مقابل آخرهفته ۵۱ میلیون دلاری آن تنها ۳۷٫۵ میلیون دلار فروخت. حال بزودی Aquaman هم روی پرده می رود و باید حضور ونوم را بعنوان یک رقیب تحمل کنـد، هرچند رقابـت چندان سختی نخواهد بود چون هر چه جلوتر می رویـم از قدرت Venom کاسته خواهد شد.

همچنین بخوانید| سونی تاریخ اکران دو فیلم مارولی بعدی خودش را فاش کرد

فیلم Venom با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده که فروش ۸۴۰ میلیون دلاری آن تبدیل به یکی از پرسودترین فیلم های امسال کرده است. حال کمپانی سونی به پشتوانه این سود فراوان می تواند برای آینده دنیای سینمایی مرتبط با اسپایدرمن خودش برنامه ریزی کنـد، پس احتمال ساخت Venom 2 خیلی زیاد به نظر می رسد. اینطور که شنیده ایم، Morbius (موربیوس) فیلم بعدی این فرانچایز خواهد بود، بعد از آن هم می توانیم منتظر قسمت دوم Venom باشیم، پس سالهای پرهیجانی را در پیش خواهیم داشت.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.