فیلم سینمایی Venom در ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه 10 میلیون دلار فروخت؛ شروع قوی ممکن شد!

فیلم سینمایی Venom (ونوم) روز پنجشنبه پا به گیشه های آمریکای شمالی گذاشت و یک ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه رکوردشکن را تجربه کرد. فیلم جدید تام هاردی باید عملکرد خوبی از خودش نشان دهد چون آینده یک دنیای سینمایی به موفقیت یا عدم موفقیت این فیلم بستگی دارد. کمپانی Sony قصد دارد یک دنیای سینمایی اختصاصی بر پایه شخصیت های مرتبط با Spider-Man افتتاح کند، که فیلم Venom حکم یک استارت را برای آن دارد. بنابراین موفقیت این فیلم در گیشه باعث می شود تا راه برای تولید عناوین بیشتر باز شود، اما شکست تجاری قطعا آینده این فرانچایر هنوز شروع بکار نکرده را وارد هاله ای از ابهام خواهـد کرد.

متاسفانه فیلم Venom در همین ابتدای راه با نقدهای منفی زیادی روبرو شده که ممکن است به ضرر آن تمام شود. معمولا نقدهای منفی باعث کاهش تمایل طرفداران برای تماشای فیلم طی آخرهفته افتتاحیه می شود، بنابراین امیدواریم برای ونوم اینطور نباشد. پیش بینی شده بود که Venom می تواند رکورد بزرگ ترین آخرهفته افتتاحیه در ماه اکتبر را بزند، اما حالا برای همه تبدیل به سوال شده که این نقدهای منفی در نهایت چه تاثیری بر روی عملکرد فیلم در گیشه خواهد گذاشت. البته تا این لحظه ظاهرا چندان تاثیرگذار نبوده است؛

همچنین بخوانید | یک افتتاحیه بین المللی ۱۷۵ میلیون دلاری برای فیلم Venom پیش بینی شده؛

طبق گزارش تازه باکس آفیس، فیلم سینمایی Venom در ساعت ۵ بعد از ظهر روز پنجشنبه پا به ۳,۵۴۳ سالن سینما گذاشت [در ایالات متحده] و تا قبل از شروع روز جمعه مجموعا ۱۰ میلیون دلار فروخت. این بزرگ ترین ﭘﯿﺶنمایش طی ماه اکتبر در تاریخ سینمای آمریکا بوده است، حتی بیش تر از ﭘﯿﺶنمایش ۸ میلیون دلاری Paranormal Activity 3 که در نهایت منجر به یک افتتاحیه آمریکایی ۵۲٫۶ میلیون دلاری طی سال ۲۰۱۱ شد. در حال حاضر رکورد پرفروش ترین افتتاحیه ماه اکتبر با ۵۵٫۷ میلیون دلار به فیلم سینمایی Gravity تعلق دارد، پس اگر Venom بالاتر از ۵۶ میلیون بفروشد می تواند این رکورد را به نام خودش ثبت کند، در غیر این صورت باید زیر سایه این فیلم باقی بماند.

Venom

بد نیست اشاره کنیم که فیلم Paranormal Activity 3 با مجموع فروش داخلی ۱۰۴ میلیون دلاری گیشه را ترک کرد و Gravity هم در مجموع ۲۷۴ میلیون دلار فروخت، در خاک آمریکا. فیلم سینمایی Venom مانند Gravity با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده، اگر فرض کنیم عملکرد بهتری از خودش نشان دهد نهایتا می تواند در وطن ۳۰۰ میلیون دلار بفروشد، ولی اگر شانس بیاورد و مانند Gravity در سطح جهانی هم با استقبال خوبی روبرو شود [بخصوص در چین و ژاپ]، شاید مجموع فروش بین المللی آن حتی به مرز ۸۰۰ میلیون دلار هم برسد. که عالی خواهد بود!

همچنین بخوانید | تام هاردی برای حضور در سه فیلم Venom قرارداد بسته است!

این یک شروع خوب برای فیلم Venom محسوب می شود و ممکن است در نهایت منـجر شود تا بتواند رکورد بزرگ ترین افتتاحیه در ماه اکتبر را به نام خودش ثبت کند. ارقام پیش-فروش بلیطهای Venom هم امیدوارکننده بوده است، با وجود اینکه نقدهای منفی زیادی دریافت کرده طرفداران همچنان مشتاق به تماشای آن هستند. البته باید ببینیم نظر کسانی که فیلم را تماشا کرده اند چطور خواهد بود، جون این نظرات می تواند تاثیر زیادی بر روی فروش فیلم داشته باشد. ولی ما انتظار داریم که Venom نه تنها در خاک آمریکا به فروش بالایی دست یابد، بلکه تبدیل به یک موفقیت جهانی شود!


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline