فیلم Venom با افتتاحیه جهانی 205 میلیون دلاری جلوی تولد یک ستاره را گرفت!

فیلم سینمایی Venom همانطور که انتظار می رفت رکورد “موفق ترین افتتاحیه در ماه اکتبرِ کل تاریخ آمریکا” را به نام خودش ثبت کرد، جایگاهی که تاکنون در اختیار فیلم سینمایی Gravity قرار داشت. سونی حالا یک دنیای سینمایی اختصاصی دارد که Venom تازه شروع بکار آن است؛ این استودیو حدود ۹۰۰ شخصیت مارولی را در اختیار خودش دارد و می تواند از آنها در فیلم های دنیای سینمایی خودش استفاده کند. سونی سالهاست که تلاش می کند تا پروژه Venom را به ثمر بنشاند، در واقع چنین فیلمی از اواخر سالهای ۲۰۰۰ میلادی در حال توسعه بوده است، زمانی که Spider-Man 3 پا به گیشه گذاشت. حال بعد از یک دهه تعویق، تاخیر و شکست، اولین فیلم انفرادی ونوم پا به گیشه گذاشت؛ نتیجه چیزی که انتظار می رفت نبود اما امیدوارکننده است.

صحبت از امیدوارکننده بودن شد؛ متاسفانه با ورودش به گیشه نقدهای منفی زیادی را دریافت کرد، مردم اکثرا Venom را بخاطر داستان ضعیف و احساس از مد افتاده اش مورد سرزنش قرار دادنـد. البته این بیشتر نظر منتقدین بوده است، چون در طرف دیگر ادی بروک و داستان رویارویی اش با ونوم به دل طرفداران نشسته، به همین دلیل انتظار می رود که تبدیل به یک موفقیت تجاری شود. از چند ماه قبل پیش بینی شده بود که Venom با ورودش به گیشه می تواند رکورد افتتاحیه در ماه اکتبر را بزند؛ حالا پیش بینی تبدیل به خاطره شده است!!

همچنین بخوانید | تام هاردی برای حضور در سه فیلم Venom قرارداد بسته است!

طبق گزارش تازه باکس آفیس، فیلم سینمایی Venom طی سه روز نخست نمایش خودش در ایالت متحده ۸۰ میلیون دلار فروخته، که بزرگ ترین افتتاحیه تاریخ در ماه اکتبر محسوب می شود. ما این افتتاحیه را می توانیم با فیلمی مثل Spider-Man 2 مقایسه کنیم که طی سه روز نخست در مجموع ۸۸ میلیون دلار فروخت و فروش داخلی آن در نهایت به ۳۷۳٫۵ میلیون دلار رسید. یا فیلم Thor: The Dark World که یک افتتاحیه آمریکایی ۸۵ میلیون دلاری را رقم زد و گیشه های آمریکا را با فروش ۲۰۷ میلیون دلاری ترک کرد، یا Doctor Strange که تقریبا همین حدود فروخت. نمونه بهتر Ant-Man and the Wasp که تابستان امسال با افتتاحیه ۷۵ میلیون دلاری شروع بکار کرد و مجموعا ۲۱۶ میلیون دلار در خاک وطنش فروخت.

Venom 2018

طبق گزارش باکس آفیس، فیلم Venom در افتتاحیه بین المللی خودش ۲۰۵ میلیون دلار فروخته است — در حالی که ما انتظار یک افتتاحیه جهانی ۱۷۵ میلیون دلاری را داشتیم. در مقیاس بین المللی، افتتاحیه Venom با فیلم Harry Potter and the Prisoner of Azkaban قابل مقایسه است که طی سه روز نخست ۲۰۷ میلیون دلار فروخت و در نهایت مجموع فروش آن به ۷۹۷ میلیون دلار رسید. یا The Hobbit: The Desolation of Smaug که با یک افتتاحیه جهانی ۲۰۹ میلیون دلاری شروع بکار کرد و در مجموع ۹۸۵٫۳ میلیون دلار بدست آورد. مثال بهتر War of the Worlds با افتتاحیه ۲۰۳ میلیونی و پایان کار ۵۹۱ میلیون دلاری.

در خارج از خاک آمریکا، Venom پا به ۵۸ کشور مختلف گذاشت و طی سه روز ۱۲۵٫۲ میلیون دلار فروخت. فروش در کره جنوبی با ۱۵٫۷ از همه کشورها بیشتر بوده است، که در واقع یک رکورد برای سونی در این کشور محسوب می شود، البته بهترین افتتاحیه سونی در کره به فیلم Spider-Man: Homecoming تعلق دارد با ۱۹٫۱ میلیون دلار. اکران در فرانسه قرار است از جمعه بعدی آغاز شود، اوایل نوامبر هم پا به ژاپن می گذارد و سپس راهی چین می شود.

همچنین بخوانید | امتیاز سینماسکور Venom مشابه Spider-man 3 بوده است!

فیلم سینمایی A Star is Born توان رقابت با Venom را نداشت و طی افتتاحیه آمریکایی خودش ۴۱٫۲۵ میلیون دلار فروخت. مجموع فروش بین المللی این فیلم در افتتاحیه ۵۶٫۶ میلیون دلار بوده است. انیمیشن جدید کمپانی وارنر بروس، Smallfoot در دومین تعطیلات آخرهفته خودش ۱۴٫۹ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش جهانی خودش را به ۷۵٫۲ میلیون دلار رساند. فروش The Nun هم بعد از ۳۱ روز نمایش به ۳۴۶٫۶ میلیون دلار رسید.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline