سریال WandaVision: تاریخ انتشار، خلاصه داستان و لیست بازیگران

سریال WandaVision (وانداویژن) قرار است تا قبل از به پایان رسیدن ۲۰۲۰ بعنوان یکی از عناوین فاز چهارم دنیای سینمایی مارول (MCU) از طریق سرویس استریم دیزنی پلاس منتشر شود. ما هنوز اطلاعات دقیقی از داستان این سریال نداریم، ولی تایید شده که وقایع آن بعد از حوادث Avengers: Endgame (انتقام‌جویان: پایان بازی) اتفاق می‌افتد و با Doctor Strange in the Multiverse of Madness (دکتر استرنج در چندجهانی جنون) مرتبط است، حتی تایید شده که جادوگر سرخ در این فیلم حضور دارد. شنیده‌ایم که جادوگر سرخ شخصیت شرور Doctor Strange 2 است، اما این احتمال وجود دارد که او در این فیلم به دکتر کمک کند.

از آنجا واندا و ویژن، هیچکدام از آنها در فیلم های قبلی مارول فرصت کافی برای درخشش نداشته‌اند، سریال WandaVision می‌تواند فرصتی درخشان برای این دو باشد تا خودی نشان دهند. از طرفی اینطور که مارول ادعا کرده وقایع این سریال بطور مستقیم با داستان دومین فیلم انفرادی دکتر استرنج در ارتباط است، پس از آنجا که Doctor Strange 2 بعنوان مهم‌ترین فیلم فاز چهارم MCU شناخته می‌شود، WandaVision هم باید سریال مهمی باشد؛ حتی این احتمال وجود دارد که اهمیت این سریال برای آینده MCU حتی از Endgame هم بیشتر باشد.

همچنین بخوانید | تاریخ شروع تولید سریال Ms. Marvel فاش شد؛ اطلاعاتی از آینده «میس مارول» در MCU

همانطور که اشاره کردیم ما در حال حاضر هیچ اطلاعاتی از داستان این سریال نداریم، و خلاصه داستانی که برای آن منتشر شده، رسمی‌ترین اطلاعات موجود از داستان WandaVision است: «سریال “وانداویژن” محصول مارول استودیوز ترکیبی است از استایل سریال‌های طنزهای تلویزیونی کلاسیک با دنیای سینمایی مارول که در آن واندا (الیزابت اولسن) و ویژن (پاول بتانی) — دو شخصیت قدرتمند که صاحب یک زندگی ایده‌آل در حومه شهر می‌شوند — شروع می‌کنند به شک کردن نسبت به اطراف خود، چون هیچ چیز شبیه به چیزی که به نظر می‌رسد نیست. این سریال جدید توسط مت شکمن کارگردانی شده و خانم جک شفر نویسنده اصلی آن است.»

سریال وانداویژن

الیزابت اولسن و پاول بتانی باری دیگر در نقش واندا و ویژن ظاهر شده اند؛ آقای بتانی را قرار است در WandaVision ملاقات کنیم اما اطلاعاتی از آینده او در MCU نداریم چون معلوم نیست به چه روشی بازمی‌گردد، ولی تایید شده که اولسن در فیلم‌های آینده این فرانچایز حضور خواهد داشت. اولین حضور پتانلی جلوی دوربین در فیلم Avengers: Age of Ultron (انتقام‌جویان: عصر آلترون) بود، خانم اولسن نیز نخستین بار در Captain America: The Winter Soldier (کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان) دیده شد. مونیکا رامبئو یکی دیگر از شخصیت های این سریال که در فیلم Captain Marvel (کاپیتان مارول) با نسخه خردسال او آشنا شدیم، ولی در WandaVision بزرگ شده و تیونا پریس هم بازیگر این نقش است. ما مونیکا را به احتمال قوی در فیلم Captain Marvel 2 هم ملاقات خواهیم کرد، و شاید در دیگر فیلم‌های فازهای بعدی هم حضور داشته باشد.

در کنار مونیکا رامبئو، سریال Wandavision دو شخصیت آشنای دیگر را هم به دنیای سینمایی مارول بازمی‌گرداند؛ کت دنینگز که در دو فیلم Thor و Thor: The Dark World (ثور: جهان تاریک) حضور داشت باری دیگر شخصیت دارسی را به تصویر می‌کشد، که با توجه به بازگشت جین فاستر در Thor 4 اصلا عجیب نیست قرار است باری دیگر با او ملاقات کنیم. رندل پارک که در Ant-Man and the Wasp (مرد مورچه‌ای و زنبورک) حضور داشت هم باری دیگر جیمی وو که یک مامور FBI است را به تصویر می‌کشد. ما هنوز نمی دانیم این دو نفر چه ارتباطی با وقایع سریال WandaVision دارند.

همچنین بخوانید | اولین نگاه به سریال‌های Falcon & Winter Soldier و WandaVision، و Loki

ما در کنار همین محدود اطلاعاتی که از داستان سریال و شخصیت‌های حاضر در سریال WandaVision داریم، حالا می‌دانیم چه زمانی موفق به تماشای آن خواهیم شد؛ مارول تایید کرده که این سریال در یکی از روزهای ماه دسامبر ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد (اواخر پاییز، اوایل زمستان سال آینده)، ولی تاریخ دقیق انتشار هنوز اعلام نشده است‌. WandaVision در اصل قرار بود طی بهار ۲۰۲۱ منتشر شود، ما انتظار داشتیم که با فاصله کم نسبت به فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness موفق به تماشای آن شویم (بخاطر ارتباطی که با هم دارند)، اما ظاهـرا دیزنی تغییر نظر داد‌. حال دیزنی پلاس طی سال ۲۰۲۰ دو سریال مارولی را به دست طرفداران می‌رساند؛ ابتدا The Falcon and the Winter Soldier (شاهین و سرباز زمستان) و سپس WandaVision.

اولین تریلر این سریال بزودی منتشر می‌شود، منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline