کمپانی برادران وارنر به لطف Aquaman در 2018 رکورد فروش سالانه را زد!

به لطف فیلم موفق و پرفروشی مثل Aquaman، کمپانی برادران وارنر (Warner Bros) توانست یک سال پرسود را پشت سر بگذارد، ۲۰۱۸ در واقع برای این کمپانی بزرگ ترین سال بوده است. شاید والت دیزنی خیلی قدرتمند و موفق باشد، اما در عصر حاضر تنها کمپانی جهان نیست که نقش مهمی را در هالیوود ایفا می کند. وارنر بروس در حال حاضر یکی از بزرگ ترین رقبای کمپانی دیزنی می باشد؛ وارنر با در اختیار داشتن DC Films چند سالی است که فیلم های پرفروشی را روی پرده می برد (از جمله مجموعه فیلم شوالیه تاریکی)، دیزنی نیز Marvel Studios را در اختیار دارد و به همین واسطه از نظر سود خیالش تخت است.

اگر نگاهی به باکس آفیس جهانی بیاندازیم، متوجه می شویم که ۲۰۱۸ سال بسیار بسیار خوبی برای WB بوده است. فیلم سینمایی Aquaman در خارج از خاک آمریکا بیشتر از ۶۰۰ میلیون دلار فروخته و به مجموع فروش جهانی ۸۵۰ میلیون دلاری دست یافته، در حالی که تنها دو هفته از زمان شروع اکران آن می گذرد. اما این فیلم تنها موفقیت جهانی WB نبوده، به همین دلیل ۲۰۱۸ برای کمپانی موفق ترین سال فعالیتش بوده است.

همچنین بخوانید | باکس آفیس ۲۰۱۹: فروش Aquaman در آمریکا از مرز ۲۰۰ میلیون دلار عبور کرد!

طبق گزارش های تازه منتشر شده، وارنر بروس در سال ۲۰۱۸ توانسته ۵٫۶ میلیارد دلار پول از طریق فروش بلیط های سینما به دست آورد، که در واقع رقمی بزرگ و رکورد سالانه ای جدید برای این استودیوی مشهور محسوب می شود، در حالی که عملکرد WB در خاک آمریکا چندان درخشان نبوده است. البته کمپانی دیزنی در باکس آفیس جهانی ۲۰۱۸ توانست ۷٫۳ میلیارد دلار بفروشد، که با توجه به فروش ۷٫۶ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۶ می تواند یک عقبگرد باشد. این کمپانی امسال به لطف دو فیلم موفق و پرفروش Black Panther و Avenges: Infinity War توانست پول خوبی به جیب بزند.

A star is born

بنابراین، آمریکایی کمک چندان زیادی به موفقیت های WB در سال ۲۰۱۸ نکردند و این باکس آفیس جهانی بوده که عملکرد ضعیف برادران وارنر در آمریکا را پوشش داد. فیلم A Star is Born تنها فیلم این کمپانی بود که در ایالات متحده ۲۰۰ میلیون دلار فروخت، البته بدون در نظر گرفتن فیلم سینمایی Aquaman که تاکنون ۲۳۰ میلیون دلار در وطن خودش فروخته است. دیگر فیلم های WB مثل Crazy Rich Asians و Ocean’s Eight یا The Nun همه فروش پایین تر از ۲۰۰ میلیون دلاری در U.S داشتند، حتی فیلم Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald هم تنها ۱۵۶ میلیون دلار در خاک ایالات فروخت. فیلم هایی مثل Ready Player One و Rampage نیز به لطف طرفداران خارج از آمریکا به موفقیت دست پیدا کردند و سودآور شدند.

همچنین بخوانید | تریلر بعدی Shazam چه زمانی منتشر می شود؟

عنصر “تنوع” خیلی به وارنر بروس در این موفقیت کمک کرد؛ البته Aquaman خودش یک عنصر موفقیت برای استودیو بود، و باعث شد ۲۰۱۸ سالی خوب برای کمپانی باشد. ولی تنوع بدون شک عامل اصلی بوده، WB در سال ۲۰۱۸ انواع و اقسام فیلم را روی پرده برد، از کمدی های رمانتیک مثل Crazy Rich Asians گرفته تا فیلم های کوسه ای مثل The Meg، از ملودرام های رمانتیک مانند A Star is Born تا فیلم های ترسناک فراطبیعی مثل The Nun. حال، با توجه به لیست فیلم های ۲۰۱۹ این کمپانی، می توانیم پیش بینی کنیم که قرار است یک سال خیلی خیلی موفق را پشت سر بگذارد.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.