وارنر بروس قصد دارد یک فیلم انفرادی برای مارشن من‌هانتر (Martian Manhunter) بسازد؛

ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DC Extended Universe یا همان DCEU) شروع قدرتمندی داشت، اما بعد از مدتی افول دوباره به سمت اوج در حال حرکت است؛ Justice League (لیگ عدالت) واقعا یک فیلم ناامیدکننده برای برادران وارنر و ﺩﯼﺳﯽ بود، آن هم بعد از موفقیت های تجاری و هنری Wonder Woman (زن شگفت انگیز)، اما حالا این فرانچایز دوباره وارد روزهای خوب خودش شده است. اواخر ۲۰۱۸ فیلم Aquaman (آکوامن) روی پرده رفت و با فروش یک میلیارد دلاری خودش تبدیل به پرفروش ترین فیلم ﺩﯼﺳﯽ شد، بزودی هم Shazam (شزم) روی پرده می رود که نخستین نقدها از آن بعنوان یک فیلم جالب و تحسین برانگیز یاد کرده اند. در ادامه نیز شاهد اکران دو فیلم Joker و Birds of Prey (And The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn) خواهیم بود که به احتمال قوی عناوین موفقی خواهند بود.

اگر DCEU در همین جاده حرکت کند، شاید کمپانی Warner Bros پای شخصیت های کمیک بوکی بیشتری را به سینما باز کنـد. در واقع یک منبع آگـاه ادعا کرده که این استودیو قصد دارد فیلمی انفرادی برای شخصیت مارشن من‌هانتر (Martian Manhunter) بسازد. البته The Batman (مرد خفاشی) و The Suicide Squad (جوخه انتحار ۲) فیلم های خیلی بعدتر DCEU (سال ۲۰۲۱) هستند، ولی جان جونز می تواند با فیلم انفرادی خودش در سال ۲۰۲۲ پا به سینما بگـذارد.

همچنین بخوانید | آیا جوکر در فیلم Birds of Prey حضور دارد؟ (ظاهرا بعله!)

اینطور که ما شنیده ایم، استودیو در پی یافتن یک بازیگر آفریقایی-آمریکایی برای این نقش است؛ البته جان جونز در کتاب های مصور برای مدتها بعنوان یک مرد سفید پوست به تصویر کشیده بود، اما سریال Smallville (اسمالویل) با انتخاب فیل موریس برای به تصویر کشیدن مارشن من‌هانتر، این قضیه را تغییر دارد. در سریال Supergirl نیز دیوید هیروود در این نقش بازی می کند که یک بازیگر انگلیسی رنگین پوست است. بنابراین اصلا عجیب نیست که برای نسخه سینمایی هم از یک بازیگر آفریقایی-آمریکایی استفاده کنند؛ البته برای نمایش ظاهر واقعی این شخصیت فقط جلوه های ویژه به کمکشان می آید و دیگر بحث سیاه و سفید بودن نیست.

Martian Manhunter

بد نیست اشاره کنیم که مارشن من‌هانتر برای اولین بار در شمارهٔ ۲۲۵ مجلهٔ کمیک‌های کارآگاهی در نوامبر ۱۹۵۵ معرفی شد، او یکی از هفت عضو اصلی گروه لیگ عدالت آمریکا محسوب می‌شود. مارشن من‌هانتر آﺧﺮﯾﻦ ﺑﺎﺯﻣﺎﻧﺪﻩ ﯼ ﺳﺒﺰ ﭘﻮﺳﺖ ﻣﺮﯾﺨﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ بصورت تصادفی ﺑﻪ ﺯﻣﯿﻦ منتقل می شود و ﻫﯿﭻ ﺭﺍﻫﯽ هم ﺑﺮﺍﯼ ﺑﺮﮔﺸﺖ ﺑﻪ مریخ ﭘﯿﺪﺍ نمی کنـد. بنابراین ﺑﺎ هویتی تازه، یعنی ﺟﺎﻥ ﺟﻮﻧﺰ که ﯾﮏ ﮐﺎﺭﮔﺎﻩ پلیس است به زندگی در زمین ادامه می دهد. از قدرت های فرابشری او می توانیم به امکان تغییر فرم و نامرئی شدن، امکان رد شدن از مواد جامد، قدرت بدنی بالا، سرعت زیاد، توانایی پرواز، بینایی مریخی و توانایی های ذهنی اشاره کنیم.

همچنین بخوانید | تاریخ شروع اکران Aquaman 2 اعلام شد؛ آرتور کری بازمیگردد!

حال امیدواریم که خبر توسعه فیلم انفرادی Martian Manhunter حقیقت داشته باشد و یک روز شاهد ورود این مریخی به سینما باشیم. ولی در حال حاضر این خبر را در حد یک شایعه تصور می کنیم و منتظر می مانیم تا وارنر بروس واقعی یا دروغ بودن آن را تایید کنـد.


منبع: WGTC

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.