سوال: چرا گروت می تواند تبر جدید ثور، استورم بریکر را بلند کند اما میولنیر را نه؟

خطر اسپویلر: این گزارش حوادث فیلم جنگ ابدیت را لوث می کند…!!

بدون شک Avengers: Infinity War (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ: جنگ ابدیت) بزرگ ترین و بهترین فیلمی است که کمپانی مارول استودیوز تاکنون ساخته، این فیلم پر شده از لحظات جالب و پرطرفدار، که بسیاری از سکانس های جذاب آن سوال های زیادی را در پی داشته است. یکی از لحظاتی که خیلی طرفدار پیدا کرده وقتی است که ثور و اِتری (Eitri) با نقش آفرینی پیتر دینکلیج تلاش می کنند تا برای خدای رعد یک سلاح جدید بسازند — چون میولنیر نابود شده و ثور به یک سلاح برای کشتن تانوس نیاز دارد. اما زمانی که تیغه این اسلحه آماده می شود، همه به دنبال یک دسته برای آن هستند که گروت نوجوان قهرمان بازی در می‌آورد، دو تیغه این چکش را بلند می کند و با بازوهـای خودش برایش دسته می سازد. این بلند کردن اسلحه جدید که Stormbreaker (استورم بریکر یا تندرشکن) نام دارد همه طرفداران را به فکر فرو می برد!!

این سکانس واقعا شگفت انگیز بود، اما باعث ایجاد یک نظریه جالب شد: از آنجا که گروت توانست تکه های استورم بریکر را بلند کند پس او شایستگی به دست گرفتن میولنیر (Mjolnir)، چکش جادویی و مشهور ثور را هم دارد — البته اگر نابود نشده بود. بسیاری از طرفداران خیلی سریع به این نتیجه رسیدنـد که شایستگی فقط برای بلند کردن میولنیر مورد نیاز بوده و اسلحه جدید نیاز به چنین چیزی ندارد، اما باز هم بسیاری صحبت از سزوار بودن این درخت متحرک سخنگو می کنند.

همچنین بخوانید: رد اسکال چه آینده ای در دنیای سینمایی مارول دارد؟

در نهایت کارگردان های جنگ ابدیت، جو و آنتونی فاش کرده اند که چرا گروت می تواند چکش جدید ثور را بلند کند اما میولنیر را نه. این دو کارگردان به مناسب پخش دیجیتال Infinity War در توییتر به سوال های زیادی پاسخ داده اند، یکی از این سوال ها در مورد شایستگی داشتن گروت بوده، که در این حالت او هم مانند ویژن و ثور می تواند میولنیر را به دست بگیرد. اما این دو برادر با یک جمله به تمام شک ها پایان دادند: “میولنیر شایستگی طلب می کند، نـه استورم بریکر…

Avengers 3

هرچند، جمله برادران روسو به این معنی نیست که در دست گرفتن تندرشکن کار راحتی باشد. در ادامه سوال قبلی، طرفداران از روسوها پرسیدند که دیگر چه کسی می تواند این تبر قدرتمند را بلند کند، با توجـه به اینکه در فیلم Avengers 3 ثور به نگهبانان کهکشان می گوید تلاش برای استفاده از استورم بریکر باعث نابودی آنها خواهد شد. این کارگردان های مشهور گفتند “تعداد کمی آدم به اندازه کافی قوی یا قوی تر از ثور وجود دارند… و شما می دانید بعضی از آنها چه کسانی هستند.

همچنین بخوانید: کاپیتان آمریکا در اصل قرار بود آخر داستان Infinity War از راه برسد


با این حساب برای به دست گرفتن استورم بریکر برخلاف میولنیر شما فقط نیاز به قدرتی فراوان دارید و حتما نباید سزاوار این کار باشید. این سلاح قدرت نابود کردن تانوس را داشت و ثور می توانست با همین تبر طی نبرد واکاندا به همه چیز پایان دهد اما متاسفانه آن را در جای درست نزد!! — البته دیر شده ولی هنوز نه خیلی.


ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.