فیلم Gemini Man قرار است حدود 75 میلیون دلار (و شاید بیشتر) از دست بدهد!

این روزها فیلم هایی بیشتر فروش می کنند که اقتباسی باشند، مخصوصا عناوین ابرقهرمانی که بر پایه کتاب های مصور ساخته شده اند یا بازسازی های لایو-اکشنی که بر اساس انیمیشن های کلاسیک ساخته می شود. ظاهرا مردم دیگر علاقه ای به ایده های تازه و متفاوت ندارند، و فیلم هایی مثل Gemini Man (مرد دوپیکر) قربانی این عدم علاقه می شوند؛ این فیلم به کارگردانی انگ لی در گیشه با استقبال سرد مردم روبرو شده، در حقیقت تازه ترین گزارش های منتشر شده ادعا کرده اند که فیلم جدید ویل اسمیت قرار است مبلغی حدود ۷۵ میلیون دلار و حتی شاید بیشتر را از دست بدهد، که به معنی شکست تجاری می باشد.

تا یکشنبه شب، مجموع فروش بین المللی Gemini Man به ۱۱۸٫۷ میلیون دلار رسید، یعنی هنوز ۱۲۱٫۳ میلیون دلار از بودجه ای که صرف تولید و تبلیغات فیلم شد، ۲۴۰ میلیون دلار، فاصله دارد. با این حساب، کسانی که در تولید این فیلم دخالت داشته اند، از کمپانی Skydance Media دیوید الیستون و Paramount Pictures گرفته تا Fosun International و Alibaba، باید بار این شکست سنگین را تحمل کنند که قطعا راحت نخواهد بود. اینطور که گفته شده، دو کمپانی Skydance و Paramount هفتاد درصد از بودجه فیلم را تامین کرده اند، در حالی ۲۵ درصد آن از جیب Fosun — کمپانی ناشر فیلم در کشور چین — آمده و Alibaba هم مسئول تامین ۵ درصد مابقی بوده است.

همچنین بخوانید | باکس آفیس: فروش Joker از مرز ۷۰۰ میلیون دلار عبور کرد!

شکی نداریم که Gemini Man یک فیلم متفاوت است، در واقع انگ لی همیشه سعی می کند عناوینی متفاوت و جالب بسازد، ولی امتیاز ۲۵ درصد این فیلم در Rotten Tomatoes تایید می کند که او این بار موفق نبوده است؛ باید اشاره کنیم که تاکنون هیچکدام از آثار لی تا این اندازه مورد انتقاد قرار نگرفته بوده است و فیلم جدیدش یک پسرفت بزرگ برای وی محسوب می شود. در حقیقت، تنها بخش قابل ستایش فیلم Gemini Man، جلوه های ویژه سنگین آن است که شاید مثلش را تاکنون در هیچ فیلمی ندیده باشیم، یا حداقل در تعداد محدودی از فیلم ها دیده ایم.

فیلم سینمایی مرد دوپیکر

قـبل از اینکه پا به گیشه بگذارد، پیش بینی شده بود که Gemini Man قرار است کار خودش را با یک افتتاحیه ضعیف شروع کند (چیزی حدود ۲۲٫۸ میلیون دلاری). این پیش بینی نه تنها تبدیل به حقیقت شد، بلکه فیلم جدید لی با بازی ویل اسمیت طی سه روز نخست اکران در ایالات متحده فقط ۲۰٫۵ میلیون دلار فروخت، که حتی از رقم پیش بینی شده پایین تر بوده است؛ این شروع ضعیف تایید کرد که Gemini Man نمی تواند به موفقیت دست پیدا کند. و حالا که ۱۰ روز از شروع اکران این فیلم گذشته، مجموع فروش داخلی و بین المللی آن به ترتیب به ۳۶٫۳ و ۱۱۸٫۵ میلیون دلار رسیده است، متاسفانه.

همچنین بخوانید | تولید فیلم Bright 2 بخاطر مشغله کاری ویل اسمیت تاخیر خورده است؛

در این فیلم ویل اسمیت مردی مسن را به تصویر کشیده که کلون جوان خودش قصد کشتن وی را دارد. از ستاره های Gemini Man بجز اسمیت می توانیم به مری الیزابت وینستد (Live Free or Die Hard)، بندیکت وانگ (فیلم دکتر استرنج)، کلایو اوون (آرتور شاه ۲۰۰۴)، داگلاس هاج (گنجشت سرخ، جوکر)، رالف برون (بیگانه ۳) و لیندا ایمند (جولی و جولیا ۲۰۰۹) اشاره کنیم.


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.