بزرگ‌ترین رازهایی که فصل دوم The Witcher باید پرده از آنها بردارد؛

سریال The Witcher ما را با گرالت از ریویا، ینفر از ونگربرگ و پرنسس سیری آشنا کرد، اما در پایان فصل نخست سوال‌ها و رازهای بسیاری زیادی در ذهن ما باقی گذاشت که در فصل دوم باید توضیح مناسبی برای آنها ارائه شود. The Witcher یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین محصولات نت‌فلیکس در سال ۲۰۱۹ بود، یک سریال درام-فانتزی که بر پایه یک مجموعه کتاب موفق با نامی مشابه ساخته شد، و هنری کوین شخصیت اصلی آن را در بهترین شکل ممکن به تصویر کشید. شخصیت آقای کوین با نام «ویچر» شناخته می شود، یک شکاری هیولا که قدرت‌های جادویی دارد. Witcher موفقیتی بزرگ برای این سرویس استریم بود، که حالا قرار است فصل دوم آن هم ساخته شود.

سریال The Witcher روایت‌گر داستان سه شخصیت، گرالت، ینفر و سیری در برهه‌های زمانی متفاوت است که در نهایت همه آنها به یک نقطه مشترک از زمان می‌رسند، که در خود سریال زمان حال محسوب می‌گردد. البته همین روایت داستان در برهه‌های زمانی متفاوت و آن هم به روشی غیرخطی، باعث شد تا بینندگان این سریال طی چند اپیزود نخست دچار سردرگی شوند، اما در نهایت همه درک کردند که وقایع به ترتیب تاریخ وقوع آنها به نمایش گذاشته نمی‌شود. این حرکت متفاوت سازندگان سریال باعث ایجاد سردرگمی شد، اما به شکلی غیرمنتظره به جذابیت فصل نخست The Witcher افزود؛ در این میان فقط کسانی که با کتاب‌ها و بازی‌های ویچر آشنایی نداشتند به سختی توانستند قضیه را درک کنند‌.

همچنین بخوانید | فیلم اسپین‌آف The Witcher بر روی «وزمیر» تمرکز دارد، مربی «گرالت»

اما دنیای «ویچر» خیلی غنی و بزرگ است، و یک فصل هشت قسمتی اصلا برای کاوش درون آن کافی نیست. در واقع فصل اول فقط ما را با شخصیت های اصلی The Witcher آشنا کرد، اما هنوز رازهای زیادی وجود دارد که باید پرده از آنها برداشته شود و سوال‌های زیادی در ذهن مخاطبین بدون پاسخ مانده است؛ خوشبختانه فصل دوم قرار است ساخته شود و می تواند فرصتی باشد برای کاوشی عمیق‌تر در دنیای این سریال، و سرگذشت شخصیت‌های آن.

گذشته گرالت

the Witcher

وقتی که فصل نخست The Witcher آغاز شد، گرالت یک شکارچی هیولای مشهور و شناخته شده بود، که طی مسیرش به سمت این شهرت تعدادی دشمن هم برای خودش دست و پا کرده است. اصلا خود سریال با صحنه مبارزه گرالت و یک هیولا شروع شد، در همین صحنه ما دیدیم که چشمان او بطور کامل سیاه شد و فهمیدیم که گرالت یک شکارچی معمولی نیست. اما در فصل نخست توضیحی در رابطه با اینکه گرالت چطور تبدیل شده به یک «ویچر» ارائه نشد، ما نمی دانیم او چه مشکلاتی را برای رسیدن به این نقطه پشت سر گذاشته و از چه مراحلی عبور کرده، و یا چطور تمرین کرده. در کل سریال فقط شاهد نمایش یک صحنه گذشته‌نمایی (فلاش‌بک) بودیم؛

گرالت بعد از اینکه توسط یک nekker زخمی می‌شود، گیج می‌گردد و در حالت هذیان گویی فرو می‌رود. در این صحنه ما به دوران بچگی گرالت می‌رویم، به زمانی که مادرش به او می‌گوید از ارابه پیاده شود و آب بیاورد، و گرالت را رها می‌کند. گرالت سپس با «وزمیر» مربی خودش برخورد می‌کند و می‌دانیم که با موفقیت تبدیل به یک ویچر می‌شود. این یک کاوش کوتاه اما جالب در گذشته گرالت بود، اما در فصل دوم می‌توانند خیلی جدی‌تر روی این قضیه کار کنند تا مخاطبین اطلاعات بیشتری از سرگذشت او بدست آورند. و حالا که سیری به گرالت رسیده، بدون شک سوال‌های زیادی از او دارد و شاید پاسخ این سوال ها پاسخی باشد برای سوال‌هایی که ما هم در ذهن داریم.

همچنین بخوانید | آدام سندلر قرار است در چهار فیلم نتفلیکسی دیگر هم بازی کند؛

چه اتفاقی برای ینفر افتاد

ینفر ویچر

تمرکز سریال The Witcher فقط بر روی گرالت قرار ندارد و زمان زیادی از فصل نخست این سریال صرف کاوش در داستان «ینفر» شد. دختری که با مشکلات جسمانی به دنیا آمد و به شکلی بزرگ شد که انگار انسان نیست، و در نهایت هم توسط پدرش مثل یک وسیله به تیسِیا (با بازی می‌آنا بورینگ) فروخته شد. این اتفاق تاثیر بدی بر روی روحیه ینفر گذاشت و او را مجاب کرد تا اقدام به خودکشی کند، درست در اولین شبی که در آرتوزا (یک آکادمی برای آموزش جادوگران) اقامت داشت. اما در نهایت، از این اتفاق زنده بیرون آمد و بعد از پشت سر گذاشتن مشکلات فراوان و تحمل دردهای زیاد، ینفر تبدیل شد به یک جادوگر قدرتمند، که شخصی مهم در زندگی گرالت است، جادوگری که حضورش در نبرد Sodden Hill اهمیت فراونی دارد‌.

در پایان فصل، ینفر از “هرج و مرج” خودش استفاده کرد تا جنگل بزرگی که در مقابل Sodden Hill وجود داشت را بسوزاند و جلوی پیشروی دشمن را بگیرد، اما این اقدام بهایی سنگینی برایش دارد. بند از آن، ینفر دیگر دیده نشد و ما نیز نمی دانیم که او دقیقا کجاست، و اینکه استفاده از نهایت قدرتش چه عواقبی برای وی خواهد داشت. در آخرین لحظاتش، درست مثل اتفاقی که در کتاب ها افتاد، خون از چشمان ینفر بیرون زد، که در کتاب ها نتیجه این اتفاق نابینایی وی بود؛ پس در فصل دوم او اگر از این اتفاق جان سالن بدر برده باشد، باید با نتایج اقدام قهرمانانه خودش دست و پنجه نرم کند.

قدرت‌های سیری

سیری

ماجراجویی «سیری» در فصل نخست از نظر خطرناک و دردناک بودن دست کمی از ینفر نداشت، او از خانه خودش فرار کرد و داخل جنگل مخفی شد، سیری در کل فصل مشغول فرار بود، و طی همین ماجراها فاش شد که او یک سری استعدادهای خاص دارد. حتی قبل از اینکه از قلعه‌اش فرار کند، ما دیدیم که وقتی جیغ می‌کشد اتفاقی عجیب رخ می‌دهد، و زمانی که درون جنگل در چند قدمی مرگ قرار داشت، همین جیغ او را نجات داد، ولی حتی خودش هم متوجه نشد که چطور اینطور شد. ما فقط می‌دانیم که او قدرت‌های زیادی دارد، اما درست مثل خودش نمی دانیم دقیقا چه قدرت‌هایی دارد و چطور می تواند از آنها استفاده کند. ولی حالا که گرالت با سیری است، می تواند به او در درک بهتر قدرت‌هایش کمک کند و حتی به او آموزش دهد.

همچنین بخوانید | فصل سوم سریال The Witcher قرار است ساخته شود؛

آرزوی گرالت

فصل دوم‌ ویچر

اولین برخورد گرالت با ینفر خیلی خاص بود؛ وقتی که جسکیر توسط یک جن تصاحب شده بود و در آستانه مرگ قرار داشت. ینفر توانست جان جسکیر را نجات دهد اما هدفش این بود که جن را آزاد کند تا از او برای برآورده کردن آرزوی خودش بهره ببرد، آرزوی باردار شدن. اما اوضاع طبق برنامه پیش نرفت و گرالت مجبور شد از آخرین آرزوی خودش استفاده کند تا ینفر را نجات دهد. اما سوال اینجاست که آخرین آرزوی او چه بود؟ حتی ینفر هم این سوال را از گرالت پرسید، اما جوابی که گرفت اصلا ربطی به این قضیه نداشت. در کتاب‌های «ویچر» هم گفته نشده که این آرزو چه بوده، اما هر چه بود سرنوشت گرالت را به سرنوشت ینفر گره زد؛ ولی مفهوم واقعی این گـره خوردن سرنوشت هنوز مشخص نیست و باید در فصل یا فصل های بعدی فاش شود.

با این حساب، فصل دوم The Witcher باید به سوال های زیادی پاسخ دهد، و البته بدون شک خودش هم باعث ایجاد سوال‌های جدید خواهد شد. تا جایی که خبر داریم، فیلم‌برداری اپیزودهای جدید این سریال قرار است بزودی آغاز شود، تاریخ انتشار آن هنوز فاش نشده اما به احتمال قوی اواسط سال ۲۰۲۱ به دست طرفداران خواهد رسید، برای سپری کردن این مدت نیز پیشنهاد می‌شود تا کتاب های ویچر را بخوانید.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline