پتی جنکیز فیلم Wonder Woman 2 را جلوی دوربین های IMAX می برد

طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده، برخی از صحنات انتخابی فیلم سینمایی Wonder Woman 2 با دوربین های IMAX تصویربرداری خواهد شد. ما می توانیم این را یک تغییر بزرگ نسبت به فیلم نخست محسوب کنیم، چون هیچ کدام از صحنه های قسمت قبلی با این فرمت ضبط نشده بودنـد. این را همچنین می توانیم یک قدم بزرگ برای پیشرفت محسوب کنیم، قدمی که مارول با فیلم جدید خودش آن را برای نخستین بار بطور کامل بـرداشت؛ حتما خبر دارید که تمام صحنات فیلم Avengers: Infinity War با دوربین های شرکت IMAX ضبط شده است.

مـا در حال حاضر اطلاعات خیلی کمی از فیلم سینمایی Wonder Woman 2 داریم، اما می دانیم که ﮐﺮﯾﺴﺘﻦ ﻭﯾﮓ (شکارچیان شبح) به تازگی بعنوان بازیگر نقش شخصیت شرور فیلم، یعنی چیتا انتخاب شده است، آقای پدردو پاسکال (Game Of Thrones) نیز به جمع بازیگران فیلم پیوسته اما هنوز اطلاعاتی از نقش او نداریم — شاید چیتای مذکر. پتی جنکیز تعداد زیادی بازیگر جدید برای Wonder Woman 2 انتخاب کرده که جلوی تکراری شدن فیلم را می گیرد، در کنارش بعضی از صحنات انتخابی را با دوربین های IMAX ضبط می کند که یک ارتقا در زمینه بصری محسوب می شود.

طبق اعلام یکی از رئسای کمپانی IMAX، سکانس های انتخاب شده فیلم سینمایی Wonder Woman 2 با دوربین های IMAX ضبط خواهد شد. این یک خبر خوب برای ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) محسوب می شود، چون در فیلم Justice League (لیگ عدالت) چنین کاری انجام نشد، اما حالا پتی جنکینز می خواهد با انجام این کار پیشرفت را برای این فرانچایز به ارمغان بیاورد. البته این قضیه ضبط بعضی صحنات با دوربین های IMAX تا اندازه ای یک اتفاق نو برای DCEU محسوب می شود، چون زک اسنایدر برای ساخت فیلم Batman vs. Superman: Dawn of Justice (ﺑﺘﻤﻦ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺳﻮﭘﺮﻣﻦ: ﻃﻠﻮﻉ ﻋﺪﺍﻟﺖ) این کار را انجام داده بود — فیلم های DCEU معمولا در سینماهای IMAX به نمایش در می آیند اما تاکنون فقط برای تولید BvS از دوربین های این شرکت استفاده شده است. بد نیست در این میان به فیلم Dunkirk کریستوفر نولان هم اشاره کنیم که بیشتر با همین دوربین ها ضبط شده بود.

همچنین بخوانید: کار بر روی فیلم سینمایی Deathstroke (ﺩﺙﺍﺳﺘﺮﻭﮎ) هنوز ادامه دارد

ما همچنین شنیده ایم که بعضی صحنات انتخابی Venom کمپانی سونی هم با دوربین های IMAX ﻓﯿﻠﻢبرداری شده است، برای فیلم First Man (اولین مرد)، ﺩﺭ ﮊﺍﻧﺮ ﺯﻧﺪﮔﯿﻨﺎﻣﻪﺍﯼ ﻭ ﺩﺭﺍﻡ ﺗﺎﺭﯾﺨﯽ ﺑﻪ ﮐﺎﺭﮔﺮﺩﺍﻧﯽ ﺩﯾﻤﯿﻦ ﺷﺰﻝ بر پایه ﮐﺘﺎﺏ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﻣﺮﺩ: ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻧﯿﻞ ﺁﺭﻣﺴﺘﺮﺍﻧﮓ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺟﯿﻤﺰ ﺁﺭ. ﻫﺎﻧﺴﻦ، هم مشابه همین را شنیده ایم. بعلاوه، نیم ساعت اول بازآفرینی فیلم The Lion King توسط کمپانی دیزنی هم با IMAX ضبط خواهد شد. تمام این خبرها نوید پیشرفتی عظیم در صنعت فیلمسازی هالیوود را می دهد، و قطعا شاهد رشد چشمگیر فیلم هایی که با دوربین های IMAX تولید می شوند خواهیم بود.

اکران Wonder Woman 2 از یکم نوامبر سال ۲۰۱۹ مصادف با جمعه ۱۰ آبان ۹۸ آغاز می شود.


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.