و حالا، Wonder Woman 2 مورد انتظارترین فیلم ۲۰۲۰ نام گرفته است!

از آنجا که فقط چند روز تا پایان سال ۲۰۱۹ باقی مانده، Atom Tickets نام مورد انتظارترین فیلم های سال آینده میلادی را فاش کرده، که Wonder Woman 1984 (زن شگفت‌انگیز) در جایگاه نخست دیده می شود. قسمت اول این فیلم‌ نخستین عنوان تولید شده در بستر دنیای توسعه یافته دی‌سی (DCEU) بود که علاوه بر موفقیت تجاری توانست نظر منتقدین را به سمت خودش جلب و نقدهای خوبی را دریافت کند — و اولین فیلم زن محور فرانچایز هم بود، همچنین نخستین فیلم DCEU که کارگردان زن داشت. Wonder Woman به همه ثابت کرد که فیلم های ابرقهرمانی زن محور هم می توانند موفقیت کسب کنند، و به کارگردان های زن هم باید فرصت بیشتری برای درخشش داده شود.

وقایع Wonder Woman 2 در سال ۱۹۸۴ اتفاق می افتد، چندین دهه بعد از حوادث فیلم نخست که در آن شاهد ظهور زن شگفت‌انگیز طی جنگ جهانی اول بودیم. البته از آنجا که پرنسس نامیراست، این گذر زمان تاثیری بر روی ظاهر او نگذاشته و اصلا تغییری نکرده، فقط با تجربـه‌تر شده؛ او در دومین فیلم انفرادی خودش باید با دو دشمن مقابله کند، نخست باربارا آن مینروا با بازی کریستن ویگ که در گذشته رفیق او بود اما تبدیل می شود به یکی از بزرگترین دشمن های وی (ملقب به چیتا). دومین شرور فیلم هم یک تاجر به نام مکس لرد است که پدرو پاسکال در نقشش ظاهر شده.‌

همچنین بخوانید | داستان Wonder Woman 3 هم اکنون تکمیل شده؛ (طبق ادعای پتی جنکینز)

حال، Atom Tickets که نرم افزار خرید اینترنتی بلیط سینماست و اواخر هر سال نام مورد انتظارترین فیلم های سال بعد را اعلام می کند، نام مورد انتظارترین عناوین سینمایی ۲۰۲۰ را فاش کرده است؛ در جایگاه اول و دوم می توانیم به ترتیب Wonder Woman 1984 و Black Widow (بیوه سیاه) را مشاهده کنیم که هر دو در ژانر ابرقهرمانی ساخته شده اند. در جایگاه سوم فیلم جدید جیمز باند را می بینیم که No Time to Die (وقتی برای مردن نیست) نام دارد، Fast & Furious 9 (سریع و خشمگین) و Mulan (مولان) هم در جایگاه چهارم و پنجم قرار دارند‌.

wonder woman 2

تا همین چند سال قبل کم‌تر استودیویی به تولید فیلم های زن‌محور علاقه داشت، چون تصور همه اینطور بود که چنین فیلم هایی پتانسیل موفقیت ندارند، اما Wonder Woman در سال ۲۰۱۷ ثابت کرد که عقیده نادرستی است. حال اگر توجه کنید، در میان پنج فیلم به شدت مورد انتظار سال ۲۰۲۰، سه تای آن زن محور هستند و در دو تای دیگر هم برای نخستین بار در فرانچایزشان، شخصیت های زن نقش مهمی دارند. Atom Tickets همچنین نام پرطرفدارترین فرانچایزهای یک دهه گذشته را فاش کرده است: Avengers (انتقام‌جویان) و Star Wars (جنگ ستارگان)، همچنین Fast & Furious.

پنج فیلم برتر یک دهه گذشته جزو محصولات مارول هستند؛ Avengers: Endgame (انتقام‌جویان: پایان بازی)، Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان)، Avengers: Infinity War (جنگ ابدیت)، Deadpool (ددپول) و Black Panther (پلنگ سیاه). Guardians of the Galaxy و Black Panther در بخش موسیقی بعنوان بهترین انتخاب شده اند، دواین جانسون و هیو جکمن، بعلاوه تام هنکس پرطرفدارترین بازیگران مرد یک دهه گذشته اند. اسکارلت جوهانسون، جنیفر لارنس و گل گدوت هم بعنوان پرطرفدارترین بازیگران زن یک دهه گذشته انتخاب شده اند. پتی جنکینز (Wonder Woman) و ایوا دوورنی (Selma و A Wrinkle In Time) نیز فیلم‌سازان زنی هستند که به حضور پررنگ‌تر زن ها در هالیوود کمک بزرگی کرده اند.

همچنین بخوانید | وقایع Black Widow بعد از حوادث Civil War اتفاق می افتد؛ تایید شد!

این آماری که توسط Atom Tickets منتشر شده به وضوح نشان می دهد که فیلم های ابرقهرمانی پرطرفدارترین های هالیوود هستند، و بازیگرانی که در این ژانر فعالیت می کنند به محبوبیت فراوانی دست یافته‌اند. برای ۲۰۲۰ نیز قرار است شاهد رقابت دوستانه Wonder Woman 1984 و Black Widow باشیم، که هر دو پرطرفدارنـد و منتظران زیادی دارند‌.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر توسط مغناطیس نیوز باشید…


ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: تلگرام (@mg_Newsir)، و اینستاگرام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

you're currently offline