سریال Y: The Last Man شبکه Fx شورانرهای خودش را از دست داد!

مایکل گرین و Aida Croal شورانرهای مجموعه تلویزیونی Y محصول شبکه Fx به دنبال یک سری اختلاف نظر تصمیم به ترک پروژه گرفتند؛ این سریال به شدت مورد اننظار بر پایه یک سری کمیک به نام Y: The Last Man (وای: آخرین مرد) اثر براین کی. واگان و Pia Guerra ساخته می شود. اولین جلد از این کمیک در سال ۲۰۰۲ توسط کمپانی Vertigo منتشر شد، نقدهای خوبی که دریافت کرد باعث گشت داستان تا ۶۰ جلد ادامه پیدا کند.

این سری کمیک ماجراجویی های جوانی به نام یوریک براون را دنبال می کند که بعد از شیوع یک بیماری مرگبار تبدیل به آخرین مرد روی زمین می شود، به همراه میمون خانگی اش که نر است. یوریک از طرف مادرش که یک سناتور سرشناس است مجاب می شود تا با یک نسل شناس در نیویورک ملاقات کند، تا دریابـد که چرا تنها خودش زنده مانده و چطور می تواند بشر را از انقراض نجات دهد. البته او قبل از اینکه به مقصد برسد باید ماجراهای زیاد و خطرناکی را پشت سر بگذارد!

همچنین بخوانید | سریال Stranger Things قرار است یک “پایان زیبا” داشته باشد!

پروژه Y: The Last Man قبل از اینکه در سال ۲۰۱۵ وارد شبکه FX شود مدت زمان زیادی را در جهنم توسعه اسیر ماند و فیلمسازان زیادی تلاش کردند تا آن را تبدیل به یک فیلم سینمایی کننـد. بعد از چند سال دست به دست شدن، بلاخره مایکل گرین (American Gods) و Aida Croal (سریال Luke Cage) بعنوان نویسندگان این سریال انتخاب شدند. اپیزود پایلوت Y توسط شبکه سفارش تولید گرفت و بری کیوگن بعنوان بازیگر نقش وای، داین لین برای بازی در نقش مادر او جنیفر، ایموجن پوتس (جنون سرعت) برای بازی در نقش هیرو خواهر وای و لاشانا لینچ (کاپیتان مارول) بعنوان بازیگر نقش مامور ۳۵۵ انتخاب شدند. سپس امبر تمبلین، تیموتی هاتن، Juliana Canfield و مارین ایرلند (اگر از آسمان سنگ ببارد) هم به جمع بازیگران پیوستند.

سریال Y

در ماه فوریه امسال بود که سریال Y از سوی شبکه Fx سفارش تولید یک فصل کامل گرفت، اما این شروع ماجراجویی تازه وای بود؛ حالا مایکل گرین و Aida Croal با انتشار یک اطلاعیه بطور رسمی اعلام کرده اند که شبکه Fx با ایده های آنها برای این سریال موافق نیست، پس مجبور به ترک پروژه هستند. هالیودد ریپورتر نیز با انتشار یک گزارش فاش کرد که تولید سریال ادامه خواهد یافت و تغییراتی هم در بازیگران ایجاد نخواهد شد، ولی شبکه اکنون به دنبال شخصی است تا بتواند جای شورانرهای (تهیه‌کننده اجرایی، سرپرست نویسندگان) قبلی را بگیرد.

همچنین بخوانید | تولید سریال Y: The Last Man بطور رسمی آغاز شد

این دومین سریالی است که آقای گرین در میانه های راه به دلیلی مشابه تصمیم به ترک آن می گیرد. او و همکارش برایان فولر در اواخر ۲۰۱۷ به دنبال یک سری اختلاف نظر با شبکه Starz پروژه American Gods (خدایان آمریکایی) را ترک کردند. سپس جسی اَلکساندِر جایگزین آنها شد اما مدت زمان زیادی طول نکشید که او هم پروژه را ترک نمود. با وجود تمام مشکلات موجود در پشت صحنه، American Gods برای فصل سوم تمدید شد؛ بدون توجه به کاهش شدید امتیازها.

ما امیدوار بودیم که بزودی موفق به تماشای سریال Y: The Last Man خواهیـم شد، اما اینطور که به نظر می رسد قرار نیست چنین اتفاقی رخ دهد!


منبع: هالیوود ریپورتر

ما را در تلگرام دنبال کنید: @mg_Newsir

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.